"Aziz Yıldırım İçin Beni Kullandılar"

"Aziz Yıldırım İçin Beni Kullandılar"

"Şike" davasından tahliye olan Olgun Aydın Peker, Aziz Yıldırım' hakkında olay yaratacak sözler söyledi.

13.08.2012 23:44 | Son Güncelleme: 13.08.2012 23:44

3 Temmuz 2011 yılında başlayan "Şike" davasında tahliye olan bir numaralı sanık Olgun Aydın Peker, "Aziz Yıldırım'ı mahkemeye çıkarabilmek için beni atlama tahtası olarak seçtiler" dedi.

Bugün Giresun'da gazetecilere iftar yemeği veren Olgun Peker, dava süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. 'Davada bir numaralı sanık olarak yargılandım ve tahliye ettim' diyen Olgun Aydın Peker, "Şimdi düşünün bir numaralı bir sanık Şike davasında... Herkesi onun üzerinden dinlemişsin, herkes onun üzerinden yol alınmış. 26 tane menajerlik şirketi denilmiş, yüzlerce futbolcu, şike yapıyor denilmiş ve o arada beraat etmiş bu adam. Demek ki bu dava şike davası değildi. Bir tane ne bir şike, ne bir başka suçla alakalı tapeyi bırakın, bir ibare o tarafa çekilebilecek bir şeyim yok. Adam gidiyor Samandıra'nın kenarından otopark yapmak için arsa alıyor, arsayı şike olarak adlandırıyorlar. Bir numaralı sanığa 21 mahkeme duruşmasında sadece 4 soru soruyorlar. 'Telefonda çok sert konuşuyorsun, Hakan Karaahmet'in evinde kaldın mı?, Eneramo diye bir oyuncuyu bacağını kırarım demişsin' gibi davayla alakalı olmayan sorular sordular" dedi.

Peker, "Ben 13 yıldır spor adamıyım. 3 Temmuz'da içeri girerken şaibeli bir spor adamıydım. Şu anda ben temiz bir spor adamıyım. İnsanların bana temiz deyip dememesi de beni çok alakadar etmiyor. Ben kendimi ve kalbimi biliyorum. Bu süreç benim için bir kaderdi, ben öyle görüyorum. Kaderdi ama böyle olmaması gerekirdi, bu kadar yıpratıcı... Yani yapılan yanlışın altını çizmek istiyorum; bir yanlış yapıldı ve yanlışı doğruya çıkarabilmek için insanların üstüne bu kadar basmak çok doğru değil. Benim için altını çizerek söylüyorum, 'tehdit ile bahis şikesi yaptıran, bu organizasyonları yaptıran Olgun Peker' deniyor ama bugün geldiğimiz yerde onların hiçbiri ne bana soruldu, ne bunlar var oldu. Hiçbir şey yok. Ama hiç kimse bunları sormuyor. Ben bile kendimle şüpheye düştüm, 'acaba ben bir şey yaptım da bende mi sağlıksal bir problem var hatırlamıyorum.' Yani kendi kendimle şüpheye düştüm" dedi.

"GİZLİ TANIK HAKKINDA SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM"

Davada dinlenilen gizli tanık hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirten Peker, "Gizli tanıdığın mahkemeye getirilmesini çok istedim, rica ettim ama getirmediler. Bir gizli tanık var suçlamada bulunuyor; karşılıklı bir konuşalım hani.. Diyor ki gizli tanık, atıyorum 'Turgay Demircan'ın 750 bin TL sini aldı' diyor. Ama şunu sormak lazım 'ne zaman, nerede aldı; kaç lira aldı; Turgay Demircan'ın Olgun Peker'i tanıdıktan sonra hiç 750 bin TL'si oldu mu?' Yani bunları bir sormak lazım ama sordurtturmadılar. Gizli tanık diye biri vardır ama kesin gariban biridir o. Bu gizli tanığın ortaya çıkması için her şeyi yapacağım. Ama bu kötü bir şey yapacağım anlamında değil, cezasını bulsun diye değil, herkes bilsin diye yapacağım. Çünkü iddia ettiği konudan dolayı beraat ettim" dedi.

"AZİZ YILDIRIMI MAHKEMEYE ÇIKARABİLMEK İÇİN BENİ ATLAMA TAHTASI OLARAK SEÇTİLER"

Peker, "Aziz Yıldırım'ı yetkili mahkemeye çıkarabilmek için bir tane silahlı suç örgütü lazımdı. Futbolun içinde de suç örgütü yaftasını yapıştırılabilecek insan olarak da beni gördüler. Maalesef

burada muhakkak bir atlama tahtası oldum. Evde televizyonu açtım baktım Aziz Başkanı almışlar. Denk geldik aynı gün alındık diye düşünüyorum. Nezarette arkadaşlarla konuştuk 'bizi Aziz başkanlarla alakalı almamışlardır. Giresun'la ilgili almışlardır, sorgumuzu yaparlar gönderirler' dedik. Ben savcılıkta anladım şike operasyonuyla alakalı alındığımı. Dedim ki 'polisin yaptığı hatayı savcı düzeltir' ama savcı bey düzeltmedi; daha da beter bir hale soktu. Dedim ki 'mahkeme düzeltir'; mahkeme de maalesef düzeltmedi. Ama ben hukuka güvendim ve sonunda tahliye oldum" dedi.

Kaynak: İHA

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title