Pehlivanlar, Şampiyon Güreşçi Ömer Çubukçu İçin Peşrev Çekecek

Yaz Mevsimi ile Birlikte Geleneksel Hale Gelen Pasinler Karakucak Güreşleri de Başladı. Güreşler Kapsamında 19 Temmuz'da Yapılacak Müsabakalar, Avrupa Şampiyonu ve Dünya 3.'sü Güreşçi Erzurum Hasankaleli Ömer Çubukçu Yararına Yapılacak.

Pehlivanlar, Şampiyon Güreşçi Ömer Çubukçu İçin Peşrev Çekecek

Yaz mevsimi ile birlikte geleneksel hale gelen Pasinler Karakucak Güreşleri de başladı. Güreşler kapsamında 19 Temmuz'da yapılacak müsabakalar, Avrupa Şampiyonu ve Dünya 3.'sü güreşçi Erzurum Hasankaleli Ömer Çubukçu yararına yapılacak.

Pasinler Kaymakamlığı, Belediyesi ve Spor Kulübü, kalp hastası çocuğunun tedavisi sürecinde maddi anlamda büyük sıkıntılar çeken Avrupa Şampiyonu ve Dünya 3.'sü güreşçi Ömer Çubukçu yararına 19 Temmuz Cumartesi günü Pasinler Stadyumu'nda güreş düzenleniyor. Güreşlere Milli Takım sporcularının da katılması bekleniyor.

Organizasyon nedeniyle düzenleme komitesi adına bir açıklama yapan Aslan Sertoğlu, milli sporcuyu maddi sıkıntıdan kurtarma adına programı düzenlediklerini belirterek, "Sporcumuz geçtiğimiz yıl çocuğunun hastalığı nedeniyle büyük maddi sıkıntılar yaşadı. Biz de bu sıkıntılarını gidermek için İlçe Kaymakamı Sıtkı Öcal, Belediye Başkanı Selami Teymur ve Spor Kulübümüz ile ortaklaşa güreşler organize ettik. Zaten güreşlerimiz her yıl geleneksel olarak yapılıyordu. 19 Temmuz'taki güreşlerimizi de şampiyon güreşçimiz Ömer Çubukçu yararına organize ettik. İnşallah Milli Takım güreşçilerimiz de organizasyona katılacak. Bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz." diye konuştu.

Milli güreşçi Ömer Çubukçu ise çocuğunun hastalığı sırasında büyük maddi sıkıntılar çektiğini ifade ederek, "Maddi sıkıntının yanı sıra çocuğumu da kaybettim. Hemşehrilerimin duyarlılık göstererek böyle bir turnuva organize etmesi beni çok duygulandırdı. Şimdiden teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kaynak: CHA