Pegasus Havayolları Uçağının Kaçırılması

Pegasus Havayolları Uçağının Kaçırılması

Pegasus Havayolları'nın Diyarbakır-istanbul Seferini Yapan Yolcu Uçağının Kaçırılmasının Ardından, Uçakta Bulunan Yolcuların Yakınları da Sabiha Gökçen Havalimanı'na Akın Etti.

Pegasus Havayolları Uçağının Kaçırılması

Pegasus Havayolları'nın Diyarbakır-İstanbul seferini yapan yolcu uçağının kaçırılmasının ardından, uçakta bulunan yolcuların yakınları da Sabiha Gökçen Havalimanı'na akın etti.

Olayı duyar duymaz Sabiha Gökçen Havalimanı'na geldiklerini söyleyen yolcu yakınları, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Olayı duyunca paniğe kapıldıklarını belirten bir yolcu yakını, "Haberi alır almaz soluğu Sabiha Gökçen Havalimanı'nda aldık. Uçağın Ankara'ya inmesi ile yolcularımız ile cep telefonu vasıtasıyla temas kurduk. Bize panik halinde olduklarını söylediler" dedi.

Öte yandan, hava korsanının teslim olmasının ardından İstanbul'daki akrabalarını arayan yolcular, olayın bittiği ve tehlikenin sona erdiği haberini verdi. Yolcu yakınlarının uçaktaki akrabaları ile sık sık telefonla görüştükleri gözlendi. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki gergin bekleyiş devam ediyor.

(UÖ-ÖFA-OK-Y)

Kaynak: İHA