Peder Körner: "Yangının Meryem Ana Evi'nde Durması Mucize"

Peder Körner: "Yangının Meryem Ana Evi'nde Durması Mucize"

Ulus’taki Katolik Kilisesi Pederi Felix Körner, Bir Olayı Mucize Olarak Değerlendirebilmek İçin, O Olayda Sevgi Ve Yardım Gibi Kavramları Da Görebilmek Gerektiğini İfade Ederek, Selçuk’ta Meydana Gelen Orman Yangınının Meryem Ana Evi’ne 5 Metre Kala Durmasının Mucize Olarak Değerlendirilebileceğini Söyledi.

Peder Körner:

Ulus’taki Katolik Kilisesi Pederi Felix Körner, Selçuk’ta meydana gelen orman yangınının Meryem Ana Evi’ne 5 metre kala durmasının mucize olarak değerlendirilebileceğini ifade etti.

Hristiyanlık dinindeki mucizelerle ilgili ANKA’ya açıklama yapan, Ulus’taki Katolik Kilisesi Pederi Felix Körner, Hristiyanlık’taki en önemli mucizenin “Hz. İsa’nın dirilmesi” olacağını belirtti.

Bir olayı mucize olarak değerlendirebilmek için o olayda sevgi ve yardım gibi kavramları da görebilmek gerektiğini kaydeden Körner, yüzlerce hektar ormanın kül olduğu Selçuk’ta, yangının Meryem Ana Evi’ne 5 metre kala durmasının da mucize olarak değerlendirebileceğini belirtti. Körner, “Her olayda Tanrının hareketini görebiliriz” dedi.

Körner, “Meryem Ana heykelinin ağlaması” ya da “Portekiz’in Fatima Kasabası’nda üç çoban çocuğun Meryem Ana’yı gördüklerini söylemeleri” gibi olayların mucize olarak değerlendirilemeyeceğini, bazı olayların batıl ve efsaneci durumları artırdığına işaret etti.

İnaç ve batılın birbirinden ayrılması gerektiğini keydeden Körner, “İnanç başka bir şey. Meryem Ana heykelinin ağlaması merkez değil yan olaydır” dedi.

FATİMA MUCİZESİ

1917 yılında Portekiz’in Fatima Kasabası’nda üç çoban çocuk Meryem Ana’yı gördüklerini öne sürdüler. Çocukların anlattıklarına göre, Meryem Ana kendilerine üç kehanette bulunur.

Vatikan Başbakanı Kardinal Angelo Sodano ise, 13 Mayıs 2000'de Papa'nın Fatima'nın üçüncü sırrını açıklayacağını duyurdu. Fatima'nın birinci sırrı Birinci ve İkinci Dünya Savaşı'nı, ikinci sırrının ise komünizmin çökeceğini öngörmesiydi. Kardinal Joseph Ratzinger, 26 Haziran 2000'de büyük bir gazeteci kitlesi önünde yaptığı açıklamada üçüncü sırrın, Papa'ya düzenlenen suikast olduğunu söylemişti.

Üç çoban çocuğun Meryem Ana’yı gördüğüne inananlar ise Portekiz’in Fatima Kasabası’nı görmek için bölgeye hala akın ediyor.

DİĞER MUCİZELERİ

Hristiyanlık dininde insanların mucize olarak adlandırdıkları diğer bazı olaylar ise şöyle:

“-Bazı Meryem Ana heykellerinin ağlaması,

-Stigmata: Hz. İsa’nın çarmıha gerildiği sırada yaşadığı işkenceleri dindar bazı Hristiyanların da yaşaması,

Kaynak: ANKA