Pazarcılar Belediye Önünde Eylem Yaptı

Pazarcılar Belediye Önünde Eylem Yaptı

İstanbul - (özel-dha) - Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse'nin Maltepe Çarşı İçindeki Pazarı Kaldırması Sonucu Tezgahları Kaldırılan Yaklaşık 100 Kadar Pazarcı Esnafı Belediye Önünde Eylem Yaptı.

Pazarcılar Belediye Önünde Eylem Yaptı

İSTANBUL - (ÖZEL-DHA) - Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse`nin Maltepe çarşı içindeki pazarı kaldırması sonucu tezgahları kaldırılan yaklaşık 100 kadar pazarcı esnafı belediye önünde eylem yaptı.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı eylemde pazarcılar belediye binası önünde slogan attı. Ellerindeki kırmızı kartları gösteren kalabalık , ¨Başkan bize pazar kurduğumuz caddeye kaldırım taşı döşeyeceğiz dedi, ama şimdi bizi yerimizden etti. Vatandaşın gelemeyeceği bir mahalleden bize pazar yeri gösteriyor. Biz bunu asla kabul etmeyeceğiz, talebimiz kabul edilene kadar eylemlerimiz sürecektir ¨ dediler.

Kalabalığın arasından çıkan bir vatandaş, ¨Başkanımız o kadar da kötü bir insan değil¨ demesi üzerine kalabalık tarafından yuhalandı. İstiklal Marşı okuyan kalabalık ellerindeki kartları belediye binası önüne bırakarak sessizce ayrıldı.

Kaynak: DHA