Payas Alt Geçit Projesi'nin Temeli Atıldı

Payas Alt Geçit Projesi'nin Temeli Atıldı

Payas Alt Geçit Projesi'nin Temeli Atıldı
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Payas ilçesinde yapılan alt geçit projesinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Payas ilçesinde yapılan alt geçit projesinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Payas ilçesi İnönü Caddesi üzerinde yapımına başlanan alt geçit projesinin temel atma törenine HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Payas Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve eşi Suzan Dudu, belediye personellerinin yanı sıra vatandaşlar katılım gösterdi.

Başkan Savaş, açılış töreninde yaptığı konuşmada, belediye başkanlarının hudutta Bayrağı bekleyen askerler gibi olduğunu ve gece gündüz uyumadan çalışmasının gerektiğine vurgu yaptı. Hatay'ı daha sağlıklı bir şekilde geleceğe taşımak için 15 ilçe belediyesiyle ve belediye başkanlarıyla birlikte hareket ettiklerini söyleyen Savaş, "Temeli atılan hemzemin geçit 3. ayın 18’inde valilik tarafından bize verildi. Bizde ayın 30’unda çalışmalara başladık. Alt geçidin açılışı da inşallah yazın coşkulu bir kalabalık ile bize nasip olur şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Mecliste alınan kararlar ile ilk 7 aydan sonra daha hızlı yol alınmasının Türkiye’de ki ve Hatay’da ki demokrasi açısından önemli olduğunu belirten Başkan Savaş, "Demokrasinin güzelliği tartışarak dahi iyisini bulmaktır. Bizde bunu uygulama konusunda çaba sarf ediyoruz. Meclis’te her zaman doğruları bulma adına ve beklentileri karşılayan projeler yapmak için çalışıyoruz." ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN SAVAŞ: AYNI İNSANLARA HİZMET EDİYORUZ

Hatay’da enkaz edebiyatını yapmadığını söyleyen HBB Başkanı Savaş, "Hatay’ın 15 ilçesinde 2 yıldır etüt yapıldı ve altyapı ile su konusundaki eksikliklerin giderilmesi için önemli derecede adımlar atıldı. Altyapı için seferberlik başlatarak 30 altyapı projesinin hazır ve 1 yıl içerisinde ilçelerimizdeki sıkıntıları gidereceğiz. Önümüzdeki yıl içmesuyu şebekelerini yenileyeceğiz ve asfalt çalışmalarımızda periyotlarla devam ediyor. Partilerimiz ayrı olabilir ama hizmet ettiğimiz insanlarımız aynı olduğu için birlikte hareket ederek inşallah daha hızlı bir şekilde iyi sonuçlara ulaşacağız." dedi.

"BU ŞEHRİ YÖNETME MECBURİYETİMİZ VAR"

Su fiyatlarını belirlemek için 2 sefer Mecliste toplantı yapıldığını ve şuan ki fiyatların oy birliği ile karar kılındığı söyleyen Başkan Savaş, konuşmasına şöyle devam etti: "Üniversitemize maliyetler konusunda bilgi almak için başvurduk. Kanuna göre imal ettiğimiz maliyetin altına satış yapamıyoruz. Üniversitedeki bilirkişi Doçent arkadaşımız suyu 2,55’e mal ettiğimizi söyledi. Çünkü enerji kayıp ve kaçaklar var, yaklaşık 4,5 Milyondan aşağı elektrik faturası ödemiyoruz. Ancak 2,55’e satarsak devletten herhangi bir sıkıntı çıkmayacağını gördük. Biz bununla birlikte yatırımlar yapmak için bu bütçeyi tekrar meclise getirdik. Bu bütçe meclisten çıkmadı ve idari mahkemeye taşıdık bu konuyu. İdari mahkemesi ne karar verirse Büyükşehir Belediye başkanlığı olarak biz ona uymakla mükellefiz. Kimseyi suçlamak adına söylemiyorum, sadece bilgilendirme amaçlı söylüyorum. Bir de şuna uymak zorundayız Devlet’in kanunlarına göre bu şehri yönetme mecburiyetimiz var. 2,55 fiyatını istedik ama olmadı Mecliste hiç önemli değil adaletin vereceği karara saygılıyız. Bütçe çıkmasa da biz endirekt yollarla Hatay’ın genelinde içmesuyu şebekelerinde ihalelere çıkacağız. Bu sene projeler hazırladık ve gelecek sene de yeni projelerimizi hayata geçirerek sıkıntıları gidereceğiz."

Konuşmaların ardından çalışmaların başladığı bölgede kurban kesildi ve Başkan Savaş, Mevlüt Dudu, Bekir Altan'ın yanı sıra diğer katılımcılar start butonuna basarak geçidin temelini attı.

Payas Alt Geçit Projesi'nin Temeli Atıldı

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title