Paü Kariyer Günleri Sürüyor

Paü Kariyer Günleri Sürüyor

Pamukkale Üniversitesi (Paü) Kariyer Günleri Etkinlikleri Çerçevesinde Ünlü Moda Tasarımcısı İdil Tarzi, Moda, Tekstil, Tasarım, Pazarlama Konularında Bilgi ve Birikimlerini Gençlerle Paylaştı.

Paü Kariyer Günleri Sürüyor

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kariyer Günleri etkinlikleri çerçevesinde ünlü Moda Tasarımcısı İdil Tarzi, moda, tekstil, tasarım, pazarlama konularında bilgi ve birikimlerini gençlerle paylaştı.

Pamukkale Üniversitesi 15. Yıl Şenlikleri kapsamında yapılan etkinlikler çerçevesinde Moda Tasarımcısı İdil Tarzi, gençlerle bir araya geldi. Moda ve tasarım sektöründe ciddi anlamda üreticilere ihtiyaç olduğunu söyleyen Tarzi, markalaşmanın şart olduğunu, Çin krizinin bunu herkese öğrettiğini söyledi. Yeniliklerin çok önemli olduğunu söyleyen Moda Tasarımcısı İdil Tarzi, "Yeni tasarımları somut olarak ortaya koymalısınız ve her 6 ayda bir yeni bir şeyler üretecek yetkinliğe ulaşmalısınız. Ürettiğiniz moda ve tasarımlarda toplumsal, ekonomik, siyasal ve çevresel sorunlara duyarlı bir yaklaşım sergilemelisiniz. Modayı asla giyimde bir tarz olarak düşünmeyin" dedi.

(SK-AV-ŞT-HE-Y)

Kaynak: İHA