Patnos'taki Zehirlenme Vakası

Patnos'taki Zehirlenme Vakası

Ağrı Valisi Halil İbrahim Akpınar, Patnos İlçesinde Zehirlenen 70 Kişinin Ağrı, Erzurum ve Van'daki Hastanelerde Tedavi Altına Alındığını Açıkladı.

Patnos'taki Zehirlenme Vakası

Ağrı Valisi Halil İbrahim Akpınar, Patnos ilçesinde zehirlenen 70 kişinin Ağrı, Erzurum ve Van'daki hastanelerde tedavi altına alındığını açıkladı.

Ağrı Devlet Hastanesi'ne gelerek hasta yakınlarıyla konuşan ve hastane yetkililerinden bilgiler alan Vali Halil İbrahim Akpınar, burada bekleyen basın mensuplarına konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Zehirlenme sebebinin araştırıldığını belirten Akpınar, 70 kişinin Ağrı, Van ve Erzurum'da tedavi altına alındığını söyledi. 35 kişinin Ağrı Devlet Hastanesi ve Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde tedavi altına alındığını belirten Akpınar, "2 kişi durumları kötü olduğu için Erzurum'a sevk edildi. Şu anda bir şey bilmiyoruz. Sağlık Müdürlüğü su numunesini alacak ve inceleme yapılacak. Bundan sonra neden kaynaklandığını bulabileceğiz. Köylüler su deposuna yılan düşmüş olabileceğini söylüyor. Ne olduğu tam bilinmiyor. Köylüler bulantı, kusma, baş dönmesi şikayetiyle hastanelere kaldırıldı. 2 çocuk Erzurum'a sevk edildi. 35 kişi Ağrı'da tedavi görüyor. Şu anda yaptığımız gözleme ve doktorlardan aldığımız bilgilere göre, gelen kişilerde çok olağanüstü bir durum olmadığını görüyoruz" dedi.

Köylülerin Yeşil Kart'ı olmayan hastalarla ilgilenilmediği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Ağrı Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Nihat Yüce, tüm hastaların tedavi altına alındığını ve tüm doktorların hastaneye çağrıldığını söyledi.

Bir süre hasta yakınlarıyla görüşen Vali Akpınar ve eşi Ağrı Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Nihal Akpınar, Patnos Kaymakamı Nevzat Şengök, Ağrı Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Nihat Yüce, tedavi altına alınan hastaları ziyaret etti. Ziyaret sırasında basın mensuplarının görüntü alınmasına izin verilmedi.

(AG-SN-SN-Y)