Patnos Belediye Başkanı Yılmaz: Çizgimizden Taviz Vermeyeceğiz, Sorunları Diyalogla Çözeceğiz
Haberler » Güncel » Haber

Patnos Belediye Başkanı Yılmaz: Çizgimizden Taviz Vermeyeceğiz, Sorunları Diyalogla Çözeceğiz

Ağrı'nın Patnos İlçesinin DTP'li Yeni Belediye Başkanı Yusuf Yılmaz, İlçenin Sorunlarını İkna ve Diyalogla Çözeceklerini, Çizgilerinden de Taviz Vermeyeceklerini Söyledi.

Patnos Belediye Başkanı Yılmaz: Çizgimizden Taviz Vermeyeceğiz, Sorunları Diyalogla Çözeceğiz

Ağrı'nın Patnos ilçesinin DTP'li yeni Belediye Başkanı Yusuf Yılmaz, ilçenin sorunlarını ikna ve diyalogla çözeceklerini, çizgilerinden de taviz vermeyeceklerini söyledi.

Patnos Belediye Başkanlığı'nı yüzde 31'lik oy oranıyla kazanan DTP'li Yusuf Yılmaz, görevi eski başkan Abdulhalik Taşkın'dan devraldı. Devir teslim töreninde konuşan AK Partili eski Başkan Taşkın, vatandaşın tercihine saygı duyduğunu belirterek, görevin nöbet değişimi olduğunu söyledi. Kaybettiği için değil, ilçenin kısa sürede büyük değişikliklere hazır olmadığı için üzüldüğünü dile getiren Taşkın, belediyelerin hizmet makamı olduğunu ve gelip geçici olduğunu kaydetti. 5 yıl içinde güzel çalışmalar yaptıklarını ifade eden Taşkın, bundan sonra da Patnos için üstüne düşeni ne varsa yine yerine getireceğini vurguladı. Yeni başkana başarılar dileyen Taşkın, devlette devamlılığın esas olduğunu, yeni dönemde de hizmetlerin devam etmesi temennisinde bulundu.

DTP'li yeni Başkan Yusuf Yılmaz ise, halk iradesine saygı duymak gerektiğinin altını çizerek, "İlçenin sorunlarını ikna ve diyalog yoluyla çözeceğiz. Bu esnada da çizgimizden taviz vermeyeceğiz. Patnos'u hep birlikte yöneteceğiz." dedi. Taşkın'ın Patnos'un önünü açtığını ve kendilerini örnek alacaklarını vurgulayan Yılmaz, eski başkanın tecrübelerinden faydalanacaklarını anlattı. Yarıda kalan projelerin tamamlanacağını dile getiren Yılmaz, "Belediyede herkes kardeşce çalışacak. Su ve altyapı sorununu bitireceğiz." diye konuştu.

Parti rozetini çıkarıp halkla birlikte Patnos'u yöneteceklerini ifade eden Yılmaz, "Sorunların çözümü için herkesle fikir alışverişinde bulunacağız ancak çizgilerimizden asla taviz vermeyeceğiz.'' şeklinde konuştu.

Karşılıklı tenennilerden sonra eski belediye dönemine ait borç ve alacakları gösterir tabloyu Taşkın ve Yılmaz beraber imzaladı. Buna göre, belediyenin 2 milyon 8 bin TL borcu görünürken, yaklaşık 750 bin TL de alacağı bulunuyor.

Diğer yandan ıÜüilçede İl Genel Meclisi seçimlerinde de DTP birinci oldu. 218 sandıkta 41 bin 962 geçerli oyun sayıldığı İl Genel Meclis Üyeliği seçimlerinde 5 il genel meclis üyeliğinden 3'ünü DTP, birini DP, birini de AK Parti aldı.

Öte yandan Patnos'a bağlı Dedeli beldesinde iki adayın yarıştığı Belediye Başkanlığı seçimlerinde Demokrat Parti'nin adayı Ekrem Geçer 721 oyla belediye başkanı seçilirken, AK Parti'nin adayı Naim Durak ise 653 oyda kaldı. (CİHAN)