Patlayıcı Madde Atmaktan Aranan Şahıs, Polis Uygulamasında Yakalandı

Patlayıcı Madde Atmaktan Aranan Şahıs, Polis Uygulamasında Yakalandı

Şişli'de Şüphelendikleri Bir Kişiyi Durduran Polis Ekipleri, Güvenlik Bilgi Taraması (Gbt)'ndan Geçirdikleri Şahsın, Yasa Dışı Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık Etmek ve Patlayıcı Madde Atmaktan Aranan Kişi Olduğunu Belirledi. Gözaltına Alınan Zanlı, Sorgulanmak Üzere Karakola Götürüldü.

Patlayıcı Madde Atmaktan Aranan Şahıs, Polis Uygulamasında Yakalandı

Şişli'de şüphelendikleri bir kişiyi durduran polis ekipleri, güvenlik bilgi taraması (GBT)'ndan geçirdikleri şahsın, yasa dışı terör örgütüne yardım ve yataklık etmek ve patlayıcı madde atmaktan aranan kişi olduğunu belirledi. Gözaltına alınan zanlı, sorgulanmak üzere karakola götürüldü.

Edinilen bilgiye göre Hacıahmet Mahallesi Cindere Caddesi üzerinde uygulama yapan Yunus Polis ekipleri hareketlerinden şüphelendikleri Hekim Y. (27) adlı şahsı durdurdu durdu. Hekim Y.'nin kimlik bilgilerini sorgulatan polisler, şahsın yasa dışı terör örgütüne yardım ve yataklık yapmaktan ve patlayıcı madde atmak suçlarından arandığını belirledi.

Hekim Y. adlı zanlı, sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Feriköy Polis Merkezi'ne götürüldü. Basın mensuplarının hangi suçtan gözaltına alındığınızı biliyor musunuz? sorusuna şüpheli "Bilmiyorum" şeklinde cevap verdi.

Polisin konuyla ilgili araştırması devam ediyor.

Kaynak: CHA