Partilerin Yozgat Milletvekilleri Belli Oldu

Partilerin Yozgat Milletvekilleri Belli Oldu

12.04.2011 18:20 | Son Güncelleme: 12.04.2011 18:20
Partilerin Yozgat Milletvekilleri Belli Oldu

Yozgat'ta partilerin milletvekili adayları belli oldu.

Yozgat'ta partilerin milletvekili adayları belli oldu. Buna göre, AK Parti'den Bekir Bozdağ, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, Abdulkadir Akgül; MHP'den Mehmet Ekici, Sadır Durmaz, Mehmet Ali Çakır, Nevzat Kemal Adıbelli, CHP'den Ali Ayık, Ali Keven, Burhan Sarıaslan ve Ergün Ersoy, 12 Haziran'da yapılacak genel seçimde, kesin olmayan listeye göre milletvekili adayı olarak yer aldılar.

Yozgat MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

AK PARTİ 1- BEKİR BOZDAĞ (Avukat)

1965 Yozgat'ın Akdağmadeni İlçesi doğumlu. Evli ve 2 çocuk babası. Orta derecede İngilizce ve Arapça bilen Bozdağ, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalı'nda tamamladı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Serbest avukat olarak çalıştı. 22. Dönem Yozgat Milletvekili olarak TBMM'ye girdi. 23. Dönem milletvekilliğinde ise Meclis'te AK Parti Grup Başkanvekili görevini yürütüyor.

2- ERTUĞRUL SOYSAL (Göz Doktoru)

1963 Yozgat'ın Sorgun İlçesi doğumlu. Evli ve 3 çocuk babası. Dr. Soysal 1980- 1986 Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini mezunu. 1990 yılından itibaren Yozgat başta olmak üzere değişik illerde sağlık kurumlarında göz doktoru ve üst düzey yönetici olarak görev yapan Soysal, 2008 yılından bu yana Yozgat Özel Şifa hastanesinde göz doktoru olarak görev yaptı.

3- YUSUF BAŞER (Avukat)

1965 Yozgat'ın Çalatlı Köyü doğumlu. Evli ve 2 çocuk babası. 1984–1988 tarihleri arasında İstanbul Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 20 Yıllık avukat olan Başer, üç dönem Yozgat Baro Başkanlığı, 3 dönem Kızılay Yozgat Şube Başkanlığı ve AK Parti Yozgat İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. Orta derecede İngilizce ve Arapça biliyor.

4- ABDULKADİR AKGÜL (TESKOMB Genel Başkanı - 23. Dönem AK Parti Yozgat Milletvekili) 1959 Yozgat'ın Sarıkaya İlçesinde doğdu. 23. Dönem AK Parti Yozgat Milletvekili olarak Meclise girdi. Evli ve 3 çocuk babası. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü'nü bitirdi. Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Müdürü olarak iş hayatına başladı. Mamak Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ni kurarak Başkanlık görevini yürüttü. TESKOMB Genel Müdürlüğü görevine yeniden getirildi. Teşkilatın Ankara Birlik Başkanlığı, TESKOMB Genel Başkanvekilliği ve Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu. Orta düzeyde Fransızca ve İngilizce biliyor.

MHP 1- MEHMET EKİCİ (MHP Genel Başkan Yardımcısı- 23. Dönem MHP Yozgat Milletvekili)

1955 Yozgat doğumlu. 23. Dönem Yozgat Milletvekili, evli ve 3 çocuk babası. Ekonomist, Ankara İktisadî ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Maliye Bölümü'nü bitirdi. Matbaacılık ve Yayımcılık yaptı. Serbest ticaretle uğraştı. Yozgat'a bayramlar ve özel kutlamalarda gelir. Orta düzeyde İngilizce biliyor.

2- SADIR DURMAZ (İktisad Mezunu)

1963 Yozgat'ın Yerköy İlçesi doğumlu. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 1985 Yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden İktisat Bölümünden mezun oldu. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünde; 1986 Yılında Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla, 1989 yılında müfettişlik, 1994 yılında Daire Başkanlığı, 1997 yılında Genel Müdür Yardımcılığı, 2002 yılında Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. Sadir Durmaz 2003 yılından itibaren müşavir olarak görev yapmaktadır. 2007 Temmuz Genel seçimlerinde MHP Yozgat'dan 5. sıradan aday olmuştur. 2009 yerel seçimlerde ise Yerköy belediye başkanlığına aday olmuş çok az bir oy farkı ile başkanlığı kaybetmiştir. İyi derecede İngilizce biliyor.

3 MEHMET ALİ ÇAKIR (Eczacı)

1959 Yozgat Doğumlu İlde eczacılık yapmaktadır. Evli ve 4 çocuk babasıdır. Ankara Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun olmuştur. Hayatının her döneminde siyasetle iç içe olmuştur. 1994 -2004 yılları arasında Belediye Meclis Üyeliği, 1994 - 2002 yılları arasında Belediye Başkan Vekilliği görevlerinde bulunmuş, ayrıca 2006 - 2009 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2009 yıllı yerel seçimlerde Yozgat Belediye Başkan Adayı olmuştur. Orta derece de İngilizce biliyor.

4- Nevzat Kemal Adıbelli (Hastane idareciliği yapmış) 1966 Yozgat'ın Sarıkaya ilçesi Kerpiçcik köyünde doğdu. Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Çeşitli hastanelerde idarecilik yaptı. 1997 yılından beri Ankara'da bir hastanede idarecilik görevi yapmıştır.

CHP

1- ALİ AYIK (Müteahhit)

Ali Ayık: 1970 Yozgat Boğazlıyan doğumlu. Evli ve 5 çocuk babası. Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Boğazlıyan Ticaret Borsası Genel Sekreterliği görevini yürütüyor. Gıda işi ve müteahhitlik yapıyor. Yozgat'ta yapılan CHP temayül yoklamasında 1. olarak çıkmıştı.

2- ALİ KEVEN (Galerici)

1951 Yozgat doğumlu evli ve bir çocuk babası. 1979 Ankara Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü mezunu. Oto alım satım işi yapıyor. Uzun yıllar sol görüşte siyaset yapan Keven, 1988-1994 yılları arasında SHP il Başkanlığını, 1998-2011 yılları arasında CHP il Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2002 yılında yapılan milletvekilliği genel seçimlerinde 2. sıradan listeye girerken, 2007 yılında yapılan seçimde tekrar aday olmuş fakat listede yer alamamıştı.

3- BURHAN SARIASLAN (Serbest çalışıyor)

1974 Yozgat'ın Çekerek İlçesi doğumlu. Evli 2 çocuk babası. Lise mezunu, Ankara'da ikamet ediyor. 8 yıl Çankaya Belediyesinde halkla ilişkiler bölümünde çalıştı.

4- ERGÜN ERSOY (Serbest çalışıyor)

Ergün Ersoy: 1981 Yozgat Sarınınören Köyü doğumlu. Bekar, öğrenimini KKTC Girne Üniversitesi Bankacılık Bölümü mezunu, birkaç yıl esnaflık yaptıktan sonra şuan serbest meslek yapıyor. - YOZGAT

Partilerin Yozgat Milletvekilleri Belli Oldu

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title