Partilerin Radyo ve Televizyondan Propaganda Konuşmaları Başladı

Partilerin Radyo ve Televizyondan Propaganda Konuşmaları Başladı

Siyasi Partilerin 22 Temmuz Milletvekili Genel Seçimi İçin Radyo ve Televizyonda Yapacakları Propaganda Konuşmalarının Bugün İlki Yapıldı.

Partilerin Radyo ve Televizyondan Propaganda Konuşmaları Başladı

Siyasi partilerin 22 Temmuz milletvekili genel seçimi için radyo ve televizyonda yapacakları propaganda konuşmalarının bugün ilki yapıldı.

Seçime katılan 14 siyasi parti 21 Temmuz Cumartesi günü de 10'ar dakikalık propaganda konuşması yapacak.

Yasa gereği iktidar partisi AK Parti'nin 30 dakika, ana muhalefet partisi CHP'nin 20 dakika ilave propaganda hakkı var. Buna göre, CHP'nin 15-21 Temmuz arasında iki kez 10'ar dakikalık ek dahil olmak üzere toplam 40 dakika ve AK Parti'nin 15-21 Temmuz arasında 10 ve 20'şer dakikalık ek dahil olmak üzere toplam 50 dakikalık propaganda hakları bulunuyor.

CHP ve AK Parti, ek konuşma zamanlarını belirledi. Buna göre, AK Parti 17 Temmuz'da konuşma ve görüntülü propaganda yapacak. CHP ise 18 Temmuz'da konuşma ve görüntülü propaganda hakkını kullanacak.

AK Parti 19 Temmuz'da konuşma ve görüntülü propaganda yapacak. 20 Temmuz'da ise CHP'nin konuşma ve görüntülü propagandası yayınlanacak. AK Parti'nin konuşma ve görüntülü propagandası da aynı gün ekrana gelecek.

Kaynak: AA