Parlamento Muhairleri Derneği 43 Yaşında

Parlamento Muhairleri Derneği 43 Yaşında

Parlamento Muhabirleri Derneği'nin 43'üncü Kuruluş Yıldönümü, Meclis'te Düzenlenen Törenle Kutlandı. Törende, Parlamento Muhabirliğinde 25 Yılını Dolduran Gazetecilere Plaket Verildi.

Parlamento Muhairleri Derneği 43 Yaşında

Parlamento Muhabirleri Derneği'nin 43'üncü kuruluş yıldönümü, Meclis'te düzenlenen törenle kutlandı. Törende, parlamento muhabirliğinde 25 yılını dolduran gazetecilere plaket verildi.

TBMM'de, Parlamento Muhabirleri Derneği'nin 43'üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen törene, gazeteciler siyasiler ve çok sayıda davetli katıldı. Tören'de parlamento muhabirliğinde 25 yılını dolduran gazetecilere plaket verildi.

Törende konuşan Meclis Başkanvekili İsmail Alptekin, parlamento muhabirlerini ve siyasileri "ayrılmaz parçalar" olarak değerlendirdi. Alptekin, parlamento muhabirlerinin, gazeteciliğin ötesinde tarihe tanıklık eden, tarihe hizmet veren değerli bir meslek grubunu oluşturduklarını söyledi. Alptekin, "Gazeteciler tarihe not düşerek, hatıralarla bizlere de düşünme fırsatı verecekler" dedi.

Eski milletvekili ve gazeteci Ahmet Tan da yaptığı konuşmada, parlamenterin ve parlamento muhabirinin birbirine benzediğini kaydetti. Tan, "Hayatta iki alan var ki bunlardan biri siyaset diğeri gazetecilik mesleğidir. Her ikisi de kendinden bahsetmeği çok sever. Ben hem gazeteci hem de siyasetçiğim. Onun için konuşmayı severim" diye konuştu.

Parlamento Muhabirleri Derneği Başkanı Nuri Sefa Erdem de parlamento muhabirliğinde 25 yılını dolduran gazetecilere plaket verildiğini belirterek, "Bir anlamda bu plaketle özlem gideriyoruz" dedi.

Törende, parlamento muhabirliğinde 25 yılını dolduran yaklaşık 30 gazeteciye plaket verildi. (ANKA)

Kaynak: ANKA