Park Etme Meselesi Yüzünden Çıkan Silahlı Kavga Kamerada - Haberler
Haberi Paylaş

Park Etme Meselesi Yüzünden Çıkan Silahlı Kavga Kamerada

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Park etme meselesi yüzünden çıkan silahlı kavga kamerada Silahlı saldırıya uğrayan şahıs adliyede gözyaşı döktüİSTANBUL - Beyoğlu'nda park yeri yüzünden çıkan kavgada silahlar konuştu.

Park etme meselesi yüzünden çıkan silahlı Kavga kamerada

Silahlı saldırıya uğrayan şahıs adliyede gözyaşı döktü

İSTANBUL - Beyoğlu'nda park yeri yüzünden çıkan kavgada silahlar konuştu. Şahin Mumci isimli şahıs olay sırasında tartıştığı adamın oğlu Alp Eren Kantar tarafından silahla vurulurken, olay güvenlik kameralarına yansıdı.

Beyoğlu'nda 30 Nisan 2017 tarihinde nakliye şirketinde çalışan 18 yaşındaki Şahin Mumci, park ettiği araç yüzünden tartıştığı adamın oğlu tarafından silahla saldırıya uğradığı ve gözlerini kaybettiği iddia edilen olaya ilişkin hakkında "Kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan dava açılan tutuksuz sanık Alp Eren Kantar'ın yargılanmasına başlandı.

İstanbul 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Alp Eren Kanter ve avukatı katılırken müşteki Şahin Mumci ise avukatıyla birlikte salonda hazır bulundu.

Olayla ilgili hiçbir ilgisinin ve alakasının olmadığını söyleyen tutuksuz sanık Alp Eren Kanter, "Babam ile mağdur arasında yaşanan tartışmada benim haberim yoktur. Tartışmanın olduğu gün ben okuldaydım. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum. " diye konuştu.

'Bana ateş eden kişiyi kesin ve net olarak gördüm'

Duruşmada savunmasını yapan şikayetçi Şahin Mumci ise, "Çalışmakta olduğum şirketin arabasını bir kafenin önünde park halindeydi, çalıştığım şirketten bana telefon geldi, aracın oradan çekilmesi gerektiğini söyledi. Bende arabayı çekmek için gittim ve arabayı çalıştırdığım esnada internet kafeden iki kişi dışarıya çıkıp küfür ederek arabayı çekmemi istediler. Bende, 'Araç çalıştığım şirkete ait bana ait değil' dedim. Küfür etmeye devam edince bende aracın sahiplerini arayıp, 'Aracınızı gelip buradan alın bana ağır küfürler ediyorlar' dedim. Aracın sahibi geldi. Şahıslardan birinin elinde demir sopa vardı, diğer kişi ise içerden çekiç aldı, çekici bana doğru atarken ben tuttum. Tartışmaların ardından beni tehdit ettiler ama bana sonradan zarar vereceklerini düşünmedim. Olaydan 1 ay sonra ise ben nakliye aracımla yolda giderken hızım çok yavaştı çünkü ara sokaktaydım. Aracımın camları kapalıydı telefon geldiği için arabamı durdurdum. Birden camın patladığını hissettim, sağ kolumun olduğu yerden ağırlık hissettim. Silah sesinin 7 el olduğunu duydum, diğer mermilerde isabet ettiği için arabada kaldım. Bana ateş eden kişiyi kesin ve net olarak gördüm. Şikayetciyim" dedi.

Duruşmada tanıkların dinlenilmesinin ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Duruşma sonrası sanığın tutuksuz yargılanmasına mağdur Şahin Mumci, göz yaşlarıyla tepki göstererek, "Adelet nerde, adalet istyorum" diye isyan etti.

'Ben gözlerimi kaybettim, hayatımı kaybettiğim halde adam elini kolunu sallayarak geziyor'

Adliye önünde basın mensuplarına açıklama yapan mağdur Şahin Mumci, "Park etme meselesi yüzünden tartıştık ve bir akşam beni pusuya düşürdüler. Kameralar önünde bana 7 el ateş eden kişi tutuklanmıyor. 15 aydır 3 kez tutuklanan adam sürekli serbest bırakıldı. Kamera kayıtlarının olmasına rağmen adam tutuksuz yargılanıyor. Ben gözlerimi kaybettim, hayatımı kaybettiğim halde adam elini kolunu sallayarak geziyor. Biz adalete güvendik. Kimse bize sahip çıkmıyor" dedi.

Olay kamerada

Öte yandan saldırı anı ise güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde Şahin Mumci'ye tartıştığı adamın oğlu ateş açarak kaçmaya başlıyor.

Park Etme Meselesi Yüzünden Çıkan Silahlı Kavga Kamerada

Park Etme Meselesi Yüzünden Çıkan Silahlı Kavga Kamerada

Park Etme Meselesi Yüzünden Çıkan Silahlı Kavga Kamerada

Park Etme Meselesi Yüzünden Çıkan Silahlı Kavga Kamerada
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500