Park Antep Çocuk Kahkahaları İle Çınladı
Haberler » Güncel » Park Antep Çocuk Kahkahaları İle Çınladı - Haber

Park Antep Çocuk Kahkahaları İle Çınladı

Büyükşehir Belediyesi Anaokulu Ve Kreşindeki Minikler Öğrenciler 'Okula Merhaba Projesi' Kapsamında Gaziantep'teki Çeşitli Okullardan Okul Öncesi Öğrencileri İle Bir Araya Geldiler.

Park Antep Çocuk Kahkahaları İle Çınladı

Büyükşehir belediyesi anaokulu ve kreşindeki minikler öğrenciler 'okula merhaba projesi' kapsamında gaziantep'teki çeşitli okullardan okul öncesi öğrencileri ile bir araya geldiler.

Park Antep Harikalar Diyarı'nda düzenlenen programa Büyükşehir Belediyesi Anaokulu ve Kreşi, Umut Anne Merkezi, Fatih Sultan Mehmet İ.Ö.O, Adil Ceydeli, Mustafa Necati Okul Öncesi Öğrencileri'nden oluşan 280 öğrenci katıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslerle okullarından alınan öğrenciler, Park Antep Eğlence Merkezi'ndeki yaş gruplarına uygun bütün oyun gruplarına bindiler. Çocukların mutluluklarının gözlerinden okunduğu programda yüz boyama, animasyon gösterileri gibi etkinlikler de düzenlendi. Park Antep Eğlence Merkezinde yer alan diskotekte dans eden minik öğrencilerin birçoğu hayatlarında ilk defa böyle güzel bir mekana geldiklerini, oyuncakları çok beğendiklerini ve çok eğlendiklerini söylediler.

Büyükşehir Belediyesi Anaokulu ve Kreş Müdürü Sibel Taş yaptığı açıklamada , "Bugün burada olma amacımız, okula uyum programımızın bitimi. Biz bunu başardık ve bu başarının sevincini farklı okullardan davet ettiğimiz öğrencilerimizle paylaşmak istedik. Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz programımıza toplam 280 öğrencimiz katıldı" dedi.

Taş, "Çocuklarımızın sosyal yönlerinin gelişmesi için sosyal projeler gerçekleştiriyoruz. Geçen dönem satranç turnuvamız vardı. Bu dönem geri dönüşüme destek amacı ile çocuklarla birlikte mavi kapak projesi başlatacağız. Bunun haricinde organizasyon grubu kurmayı amaçlıyoruz.

Bu şu an ki hedefimiz, fakat henüz tasarım aşamasında. Bu çalışmalar ile okul öncesi çocukların sosyal farklılıklarını arttırmak ve bilinç oluşturmak istiyoruz. Sizde takdir edersiniz ki duyarlılığın oluşması için erken yaşta bu temellerin atılması gerekir" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler