Paris Teröristinin Son Mesajı: Haydi Başlıyoruz

Paris Teröristinin Son Mesajı: Haydi Başlıyoruz

En az 129 kişinin yaşamını yitirdiği Paris katliamında saldırılardan hemen önce teröristlerden birinin, "Haydi başlıyoruz" mesajı attığı ortaya çıktı.

Paris Teröristinin Son Mesajı: Haydi Başlıyoruz

Fransa'nın başkenti Paris'te Bataclan konser salonunu hedef alan saldırılardan hemen önce teröristlerden birinin, "Haydi başlıyoruz" mesajını attığı ortaya çıktı.

ÇÖP KUTUSUNDAN ÇIKTI

Mediapart'ta yer alan haberde, mesajın Bataclan konser salonunu hedef alan saldırının hemen öncesinde, saldırıda yer alan terörist tarafından gönderildiği belirtildi. Mesajın atıldığı telefonun saldırı sonrası konser salonunun hemen yakınındaki çöp kutusunda bulunduğu belirlendi. Bulunan telefonda ayrıca salonun detaylı planının da yer aldığı kaydedildi.

MESAJIN KİME GÖNDERİLDİĞİ TESPİT EDİLMEDİ

Mesajın kime gönderildiği ise henüz tespit edilemedi. Ancak mesajın gönderildiği telefonun yerinin Paris'in Alfortville banliyösündeki bir apart hotel olduğu tespit edildi. Otel odasında yapılan baskında saldırının aranan iki failinden biri olan Abdeslam Salah'a ait kredi kartları ele geçirildi.

İŞBİRLİKÇİ İHTİMALİ ÜZERİNDE DURULUYOR

Haberde, soruşturmanın seyri için ele edilen iki bilginin çok önemli olduğuna vurgu yapıldı. Bilgilerin ölümcül saldırının planlı olduğunu ortaya çıkardığına ve dışarıdan başka işbirlikçilerinin de olma ihtimalini güçlendirdiğine değinildi.

Kaynak: CİHAN