Paris'te Dünya Kadınlar Günü Etkinliğinde PKK Gösterisi

Paris'te Dünya Kadınlar Günü Etkinliğinde PKK Gösterisi

Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Fransa'nın Başkenti Paris'in Merkezi Sayılan Chatlet Meydanı'nda Bir Toplantı Yapıldı. Çeşitli Ülkelerin Vatandaşları ve Az da Olsa Fransız Sivil Toplum Örgütlerinin Katılımıyla Yapılan Gösteride, PKK Yandaşları da Türkiye Aleyhine Slogan Attı.

Paris'te Dünya Kadınlar Günü Etkinliğinde PKK Gösterisi

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Fransa'nın başkenti Paris'in merkezi sayılan Chatlet Meydanı'nda bir toplantı yapıldı. Çeşitli ülkelerin vatandaşları ve az da olsa Fransız sivil toplum örgütlerinin katılımıyla yapılan gösteride, PKK yandaşları da Türkiye aleyhine slogan attı.

Toplantıda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne yönelik konuşma ve benzeri etkinliklerin olması gerekirken, PKK yanlısı kadınlar Türkiye karşıtı sloganlar attı. Programda bir grup eşcinsel, devletlerin AIDS üzerinde gerekli araştırmayı yapmadıklarını, bunun için yeterli ödeneği ayırmadıklarını, bu nedenle AIDS hastalarının ölüme terk edildiğini savundu. Diğer taraftan, İran'da gerekli haklardan mahrum bulunduklarını ileri süren bir grup kadın da, astıkları pankartlarla mağduriyetlerini belirtti. Fransa'da yasal oturma ve çalışma hakkı olmayan kaçak işçiler de Dünya Kadınlar Günü'nü propaganda vasıtası olarak değerlendirdi. İşçiler, ellerinde "oturma ve çalışma izni istiyoruz" yazılı pankartlar taşıdı. Bazı kadınlar ise takma sakal takarak erkek hegemonyasına karşı protestoda bulundu.

(TS-EA-EA-OK-D)