Ünlü Otelden 4,5 Milyon Euroluk Mücevher Çalan Acemi Hırsızlar, Kaçarken Çantayı Düşürdü
BBC

Ünlü Otelden 4,5 Milyon Euroluk Mücevher Çalan Acemi Hırsızlar, Kaçarken Çantayı Düşürdü

Paris'teki ünlü Ritz Oteli'nden silahlı soyguncular tarafından çalınan tüm mücevherler, hırsızlardan birinin dikkatsizliği sayesinde bulundu.

Fransız polisi, Paris'teki ünlü Ritz Oteli'nden silahlı soyguncular tarafından çalınan tüm mücevherlerin bulunduğunu açıkladı. Polis yetkilileri 4,5 milyon euro değerindeki çalıntı mücevherlerle dolu bir çantanın, beş kişilik çetenin bir üyesi tarafından düşürüldüğünü söyledi.

ÜÇ KİŞİ YAKALANDI İKİSİ ARANIYOR

Olaya karıştığı belirtilen üç kişi yakalanırken, iki kişinin hala firarda olduğu kaydedildi.
Reuters haber ajansına konuşan soruşturmaya yakın bir kaynak "Çalıntı mücevherlerin tümünün polis tarafından bulunan bir çantada olduğunu doğrulayabilirim" dedi.

BALTALARLA KIRIP GİRDİLER

Çete soygunu, otelin giriş katındaki mağazaların vitrinlerini akşam saatlerinde baltalarla kırarak yapmıştı. Le Parisien gazetesi soygunun devriye gezen bir polis memuru tarafından durdurulduğunu söyledi.

MOTOSİKLETLE KAÇARKEN ÇANTAYI DÜŞÜRDÜLER

Üç soyguncu binada sıkıştırılırken, dışarıda nöbet bekleyen iki kişi bir araç ve motorsikletle kaçmayı başardı. Çalıntı mücevherler, motorsikletteki soyguncunun bir yayayla çarpıştığında düşürdüğü çantada bulundu.

Bu arada diğer firari soyguncunun kullandığı otomobil ise Paris'ien hemen kuzeyindeki Sannois'te bulundu. Lüks Ritz Oteli, Adalet Bakanlığı'nın yanında bulunuyor.

BBC