Paris Fantazi Takı Fuarı'nda İki Türk Firması Ödül Aldı

Paris Fantazi Takı Fuarı'nda İki Türk Firması Ödül Aldı

Fransa'nın Başkenti Paris'te Açılan Geleneksel Uluslararası Takı Tasarımı Fuarı'nda Birbirinden Çarpıcı Tasarımlarıyla Birçok Ünlü İsim ve Marka Arasında Türk Takı Tasarımcılarının Hazırladığı Fantazi Çalışmalar, Büyük Beğeni Topladı ve Ödüle Layık Görüldü.

Paris Fantazi Takı Fuarı'nda İki Türk Firması Ödül Aldı

Fransa'nın başkenti Paris'te açılan Geleneksel Uluslararası Takı Tasarımı Fuarı'nda birbirinden çarpıcı tasarımlarıyla birçok ünlü isim ve marka arasında Türk takı tasarımcılarının hazırladığı fantazi çalışmalar, büyük beğeni topladı ve ödüle layık görüldü.

Fuara 254 Fransız takı firmasının yanısıra, aralarında 4 Türk firmasının bulunduğu 253 yabancı takı firması katıldı. 6-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen fuarda bu sene Türkiye'den Ebru Danyal, Betina Demişulam, Selva Uçansu ile Zeynep ve Ayşen Kural kardeşler iddialı ve benzersiz çalışmalarıyla yer aldı. Danyal, genç kız ve şık bayanların tercih edeceği rengarenk ve orjinal tasarımlarıyla dikkat çekerken, Kural kardeşler, albenisi yüksek sıcak ve zarif, her yaşa hitap edecek çalışmalarını sergiledi.

Demişulam ise taş ağırlıklı ve renklerin ön plana çıktığı takılarıyla fuarda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. İtalya'da yaşayan Selva Uçansu'nun sahibi olduğu "Ottoman" firması da gümüş ağırlıklı ve Osmanlı dönemi takılarının izlerini taşıyan çalışmalarıyla fuara katıldı.

Purple Studio firmasının sahibi Kural kardeşler, fuar organizasyonunca "Eylül 2007, Modanın Yıldızları" adı altında, 8 ayrı kategoride düzenlenen tasarım yarışmasında 'Profesyonel Basın Yıldızı Ödülü'nün sahibi oldu. Böylece 2005 senesinden bu yana fuara katılan Kural kardeşler üçüncü kez Paris'ten ödül alarak ayrıldı. "Okullar Yıldız Ödülü" ise fuara ilk kez katılan genç tasarımcı Danyal'in oldu.

Fuara katılan yaklaşık 500 firma arasında ödül almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Ebru Danyal, "İlk kez uluslararası bir fuara katılıyorum. Yaptığım fantazi takı tasarımının ödüle layık görülmesinden dolayı çok heyecanlandım. Bu ödülün gelecekteki çalışmalarım için güçlü bir motivasyon olacağını düşünüyorum" dedi. Kural kardeşler ise, "Bu, Paris'te aldığımız üçüncü ödül. Fuara katılan Türk firmalarıyla dayanışma içinde uluslararası bir başarı yakalamak istiyoruz. Firmamız adına ödül almak ve

ülkemizi bu tür organizasyonlarda tanıtmak çok güzel" diye konuştu.

(TS-İB-İB-OK-D)

Kaynak: İHA