Paris: BM Güvenlik Konseyi Toplantısı

Paris: BM Güvenlik Konseyi Toplantısı

Fransa Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin 5 Daimi Üyesi ve Almanya'nın Katılımıyla Hafta Başında İran'ın Nükleer Programıyla İlgili Yapılacak Toplantının Gerçekleştirileceğini Açıkladı.

Paris: BM Güvenlik Konseyi Toplantısı

Fransa Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ve Almanya'nın katılımıyla hafta başında İran'ın nükleer programıyla ilgili yapılacak toplantının gerçekleştirileceğini açıkladı.

Akşam saatlerinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov'un Rusya haber ajanslarına, BM Güvenlik Konseyi daimi üyeleri ve Almanya'nın katılımıyla gerçekleşecek toplantının iptal edildiğine dair açıklamalarının ardından Fransa Dışişleri Bakanlığı, toplantının planlandığı gibi yapılacağını kaydetti. Hafta başında yapılması planlanan toplantıda, nükleer programını askıya almayı reddeden İran'a karşı uygulanacak yaptırımların ele alınması bekleniyor.

Öte yandan Lavrov'un da bir düzeltme yaptığı ve Fransa Dışişleri Bakanlığı'nın açıkladığı gibi, toplantının zamanında yapılacağını ifade ettiği bildirildi.

Kaynak: İHA