Paris Banliyösündeki Gerginlik Sürüyor

Paris Banliyösündeki Gerginlik Sürüyor

Fransa'nın Başkenti Paris'te Bir Polis Aracına Çarpan Motosikletteki 2 Kişinin Ölmesi Üzerine Dün Gece Çıkan Olaylar Bugün de Sürdü.

Paris Banliyösündeki Gerginlik Sürüyor

Fransa'nın başkenti Paris'te bir polis aracına çarpan motosikletteki 2 kişinin ölmesi üzerine dün gece çıkan olaylar bugün de sürdü.

Fransız polisi, başkentin kuzeyindeki Villiers-le-Bel mahallesinde bu gece çıkan olaylarda, taş ve fişek atan eylemcilere gözyaşartıcı bomba ve plastik mermiyle karşılık verdi. Polis ayrıca, eylemcileri belirlemek için boya tabancası kullandı.

Olaylarda yaralanan yaklaşık 6 polisin, yine polis tarafından üs olarak kullanılan yerel bir itfaiye istasyonunda tedavi edildiği bildirildi.

Eylemcilerin ayrıca, bir aracı, bir çöp kamyonunu ve bir polis aracını tahrip ettiği belirtildi. Komşu 3 bölgede de olayların çıktığına dair bilgilerin geldiği kaydedildi.

Paris'te 2 yıl önce yine bir banliyöde çıkan ve ülke genelinde yayılan olaylarda, 50 binin üzerinde araç ateşe verilmiş, olayları yatıştırmakta güçlük çeken hükümet, valilere olağanüstü hal ilan etme yetkisi vermek zorunda kalmıştı.

Kaynak: AA