Paris Anlaşması Haberleri

Paris Anlaşması haber, Paris Anlaşması son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Paris Anlaşması - 16.08.2018
Kapadokya'dan "İklim İçin Ses Ver"Meye Davet
  Küresel İklim Eylem Zirvesi Hakkında:   12-14 Eylül 2018 tarihlerinde Kaliforniya'da düzenlenecek Küresel İklim Hareketi Zirvesi, iklim değişikliğinin gerçek ve şiddetli etkilerini şimdiden yaşayan insanların yaşadıklarını gündeme getirerek, iklim değişikliği tehdidinin aciliyetini vurgulamayı, dünyanın dört bir yanından yerel toplulukları ve yönetimleri bir araya getirmeyi hedefliyor. 2015'te Paris Anlaşması'nın imzalanmasından sonra iklim hareketi konusunda ne kadar ilerleme gerçekleştiğini ve daha ne kadar adım atılması gerektiğini de ortaya koyacak zirve; yerel yönetimlere, iş dünyasına, yatırımcılara ve insanlara iklim değişikliğiyle mücadele konusundaki harekete geçmeleri ve Paris Anlaşması'nın hedeflerine ulaşmak için yeni taahhütlerde bulunmaları için bir fırsat sunacak.
Paris Anlaşması - 13.07.2018
İran'da Elektrik Krizi
"Paris Anlaşması elektrik kesintilerinin sebebidir" Hasan Ruhani hükümetine sert eleştirileriyle tanınan muhafazakar Strateji Konular Uzmanı Seyed Yaser Cebraili elektrik kıtlığının Paris Anlaşmasıyla bağlantılı olduğunu ifade etti.
Paris Anlaşması - 21.06.2018
Libya'da Hafter Güçleri Petrol Hilali'nde Kontrolü Sağladı
Petrol Hilali Bölgesi'ndeki çatışmaların kapsamlı bir savaşın parçası olduğunu ifade eden Mismari, seçimleri ve Paris Anlaşması'nı sekteye uğratmak isteyenlerin, Cedran liderliğindeki silahlı gruplara destek verdiğini ileri sürdü.
Paris Anlaşması - 06.06.2018
Yorum: Çevreci Stk'lardan Siyasi Partilere Çağrı
Siyasi partilere yönelik çevreyle ilgili taleplerde bakın neler var: 1-Paris Anlaşması'nın acilen onaylanması, 2- Düşük karbonlu kalkınma politikalarının benimsenmesi, 3– İklim değişikliğinden en çok etkilenecek kesimlere (dar gelirliler, çiftçiler, kadınlar) yönelik sosyal politikaların geliştirilmesi, 4- Su kullanım politikalarının gözden geçirilmesi yani yer üstü ve yer altı su rezervlerini kirleten ya da sürdürülemez şekilde tüketen üretim biçimlerinden vazgeçilmesi, 5-Şehirlerin değişen iklimin etkilerine karşı hazırlanması.
Paris Anlaşması - 04.06.2018
Çevre Yatırımları Açılış Töreni
Özhaseki, 2004 yılında Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi'ni, 2009'da Kyoto Protokolü'nü imzaladıklarını, 2016'da Paris Anlaşması'na taraf olduklarını anımsattı.
Paris Anlaşması - 24.05.2018
Belediyelerin İcrai Gücü Artırılacak
Küresel iklim değişikliği ile mücadele için de sera gazı emisyonlarını, 2030'da yüzde 21'e kadar artıştan azaltmanın hedeflendiği, uluslararası alanda Türkiye'nin menfaatlerini korumak ve Paris Anlaşması kapsamında Yeşil İklim Fonu Teknoloji Destekleri'ne erişmek için iklim müzakerelerinin yoğun şekilde sürdürüleceği kaydedildi.
Paris Anlaşması - 22.05.2018
Bp Teknoloji Görünümü 2018 Raporu'ndan Açıklaması
Buna göre, 2020 sonrası iklim değişikliği rejiminin çerçevesini oluşturan Paris Anlaşması'nın hedeflerine teknik olarak ulaşılabilir olsa da teknolojik gelişmelerin karbon salımının azaltılmasında tek başına yeterli olmayacağı öngörülüyor.
Paris Anlaşması - 09.05.2018
İkv'den Avrupa Günü Mesajı
Zeytinoğlu, "(ABD'nin) İklim değişikliği ile ilgili Paris Anlaşması, Trans-Pasifik Ortaklığı ve Trans-Atlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı gibi girişimlerden çekilmesine son olarak İran ile nükleer anlaşmadan çekilmesi de eklendi.
Paris Anlaşması - 09.05.2018
İkv / Zeytinoğlu: AB Bir Barış Projesidir
"İklim değişikliği ile ilgili Paris Anlaşması, Trans-Pasifik Ortaklığı ve Trans-Atlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı gibi girişimlerden çekilmesine son olarak İran ile Nükleer Anlaşmadan çekilmesi de eklendi.
Paris Anlaşması - 26.04.2018
Hepimiz İklim Dostu Bir Dünyanın Parçaları Olmalıyız"
Küresel çözüme ulaşmak için küresel işbirliğinin önemini işaret eden Tan, "Tarihi sorumlulukla birlikte üretim mekanizmalarında karbon emisyonlarını çok fazla yapan ülkeler ve kuruluşların ellerini taşın altına koymaları gerekiyor. Nihayetinde Paris Anlaşması'nda, ülkelerin kendi gönüllülük esasına dayanarak 2030'a kadar bir program vermesi, bunun mekanizmalarını oluşturması ve bu konuda, 'Hep beraber bir anlamda dünyamızı kurtarmanın yoluna bakalım!' şeklinde kararlar alındı, biz de imzamızı attık.
Paris Anlaşması - 18.04.2018
Yeşil İklim Fonundan Türkiye de Yararlandırılmalı"
İSTANBUL Aydın Üniversitesi'nde, "Küresel İklim Değişikliği, Çevre ve Enerji" başlıklı Uluslararası sempozyumun 2'ncisi düzenlendi. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan'ın da katıldığı sempozyumda, küresel iklim değişikliği ve doğal afetler için alınabilecek önlemler konuşuldu. Paris Anlaşması'na dikkat çeken Ceylan, Türkiye'nin anlaşmayı imzaladığını ancak taraf olma konusunda henüz karar verme aşamasında olduğunu söyledi.
Paris Anlaşması - 18.04.2018
Bakan Özhaseki İklim Değişikliği Zirvesi'nde Konuştu
"PARİS ANLAŞMASI'NI MECLİS'E GETİRMEDİK" Özhaseki, "2004 yılında BM İklim Değişikliği Sözleşmesi'ne, 2009'daki Kyoto Protokolü'ne ve 2016 yılındaki Paris Anlaşması'na da imza attık.
Paris Anlaşması - 18.04.2018
Sanayi ve Dijital Devrimden Sonra Yeni Bir Devrim Kapımızda"
Türkiye'de özellikle enerji ve ulaştırma alanında iş yapan firmaların, sanayinin değişik kollarında iş yapan firmaların bundan sonra daha düşük kalkınma odaklı bir dönüşümü hedeflemesi gerektiğini vurgulayan Özhaseki, şöyle devam etti: "Bu kaçınılmaz artık. Özellikle iki tane yol var. Biri, bu iklim değişikliğinin geri döndürülemez etkilerine karşı uyum sağlayacak eylemlerin harekete geçmesi. Bunu yapmak zorundayız. Bütün dünya buna doğru gidiyor. İkinci konu da atmosfere bırakılacak sera gazı miktarının hedeflenmesi gerekiyor. Belli sanayi kollarında 'Bunları hiç dikkate almadan üretime devam ederim' diyen arkadaşların işi iyice zora girecek. Özellikle bu iki yolla ilerlemek yeni bir ekonomik modeli ortaya çıkarıyor. Buna 'Yeşil büyüme', 'Düşük karbonlu büyüme' diyebilirsiniz. Sanayi ve dijital devrimden sonra yeni bir devrim kapımızda. Bunu hepimizin bir an önce algılaması gerekiyor. Bu devrim de 'Yeşil Ekonomi' olarak adlandırılabilir." Bakanlık olarak çevre konusunda yaptıkları çalışmaları anlatan Özhaseki, şunları kaydetti: "Ülkenin çok ciddi gündemlerinin olduğu, hatta flaş haberlerin havalarda uçuştuğu bir ortamda bunlardan bahsetmek, ilgi çekmek çok kolay değil. Çünkü insanların ilgisi başka yerde. Belki şimdi konuşurken bile herkesin saat 13.30'daki toplantıdan sonra ne karar çıkacak, erken seçim var mı, yok mu? Gidiyor muyuz seçime diye şuurunun altında bu duruyor. Şimdi siz o sırada çıkmış çöpten bahsediyorsunuz. Garip bir şey oluyor. Ama yapacak bir şey yok işimizi yapacağız. Hayat sürüyor. Bu anlamda 2012, 2014 ve 2016 yılında ozon tabakasını koruma ödülünü almış bir ülkeyiz. Bin bir türlü sıkıntılarla uğraşırken çok ciddi de bu konuda çalışmalarımız var. Aynı zamanda ülke olarak uluslararası anlaşmalara tarafız." Özhaseki, 2004 yılında BM İklim Değişikliği Sözleşmesi'ne, 2009'daki Kyoto Protokolü'ne ve 2016 yılındaki Paris Anlaşması'na da imza attıklarını hatırlatarak, konuşmasına şöyle devam etti: "Ancak Paris Anlaşması'nı Meclis'e getirmedik.
Paris Anlaşması - 18.04.2018
Türkiye'nin Küresel İklim Değişikliği İçin "2030 Yol Haritası"
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, "Biz ulusal olarak küresel iklim değişikliği ile mücadele için 2030 yol haritamızı Türkiye olarak belirlemiş bulunmaktayız. Bu çerçevede Türkiye, Paris Anlaşması için sera gazı emisyonlarını 2030 yılında yüzde 21'e kadar artıştan azaltacağına ilişkin ulusal katkısını sunmuş bulunmaktadır.
Paris Anlaşması - 18.04.2018
Bakan Özhaseki İklim Değişikliği Zirvesinde Konuştu
"PARİS ANLAŞMASI'NI MECLİS'E GETİRMEDİK" Özhaseki, "2004 yılında BM İklim Değişikliği Sözleşmesi'ne, 2009'daki Kyoto Protokolü'ne ve 2016 yılındaki Paris Anlaşması'na da imza attık.
Paris Anlaşması - 18.04.2018
Bakan Özhaseki İklim Değişikliği Zirvesinde Konuştu
İSTANBUL'da "İklim Değişikliği Zirvesi"nde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki "Türkiye'yi kalkınmış ülke statüsüne yazdırmışlar. Ama kalkınmış ülke statüsüne 1992 yılında yazılmanın bedeli de şu; diyorlar ki 'Yeşil iklim fonu 100 milyar dolar. Siz buraya para vereceksiniz, finansmanda siz verici ülke olacaksınız'"diye konuştu.  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Capital ve Ekonomist Dergileri tarafından İstanbul'da düzenlenen "İklim Değişikliği Zirvesi"ne katıldı. Zirvede bir konuşma yapan Bakan Özhaseki, "Ülkenin çok ciddi gündemlerinin olduğu, hatta flaş haberlerin havalarda uçuştuğu bir ortamda bunlardan bahsetmek, ilgi çekmek çok kolay değil. Çünkü insanların ilgisi başka yerde. Belki şimdi konuşurken bile herkesin saat 13.30'daki programdan sonra ne karar çıkacak, erken seçim var mı, yok mu diye şuurunun altında bu duruyor. Şimdi siz o sırada çıkmış çöpten bahsediyorsunuz. Garip bir şey oluyor. Ama yapacak bir şey yok işimizi yapacağız. Hayat sürüyor. Biz 2012, 2014 ve 2016 yılında ozon tabakasını koruma ödülünü almış bir ülkeyiz. Bin bir türlü sıkıntılarla uğraşırken çok ciddi de bu konuda çalışmalarımız var. Aynı zamanda ülke olarak uluslararası anlaşmalara tarafız" dedi.  "PARİS ANLAŞMASI'NI MECLİS'E GETİRMEDİK" Özhaseki, "2004 yılında BM İklim Değişikliği Sözleşmesi'ne, 2009'daki Kyoto Protokolü'ne ve 2016 yılındaki Paris Anlaşması'na da imza attık.
Paris Anlaşması - 18.04.2018
Bakan Özhaseki İklim Değişikliği Zirvesi'nde Konuştu
Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: Harun UYANIK / İstanbul DHA  İstanbul'daki "İklim Değişikliği Zirvesi"nde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki "Türkiye'yi kalkınmış ülke statüsüne yazdırmışlar. Ama kalkınmış ülke statüsüne 1992 yılında yazılmanın bedeli de şu; diyorlar ki 'Yeşil iklim fonu 100 milyar dolar. Siz buraya para vereceksiniz, finansmanda siz verici ülke olacaksınız'"diye konuştu.  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Capital ve Ekonomist Dergileri tarafından İstanbul'da düzenlenen "İklim Değişikliği Zirvesi"ne katıldı. Zirvede bir konuşma yapan Bakan Özhaseki, "Ülkenin çok ciddi gündemlerinin olduğu, hatta flaş haberlerin havalarda uçuştuğu bir ortamda bunlardan bahsetmek, ilgi çekmek çok kolay değil. Çünkü insanların ilgisi başka yerde. Belki şimdi konuşurken bile herkesin saat 13.30'daki programdan sonra ne karar çıkacak, erken seçim var mı, yok mu diye şuurunun altında bu duruyor. Şimdi siz o sırada çıkmış çöpten bahsediyorsunuz. Garip bir şey oluyor. Ama yapacak bir şey yok işimizi yapacağız. Hayat sürüyor. Biz 2012, 2014 ve 2016 yılında ozon tabakasını koruma ödülünü almış bir ülkeyiz. Bin bir türlü sıkıntılarla uğraşırken çok ciddi de bu konuda çalışmalarımız var. Aynı zamanda ülke olarak uluslararası anlaşmalara tarafız" dedi.  "PARİS ANLAŞMASI'NI MECLİS'E GETİRMEDİK" Özhaseki, "2004 yılında BM İklim Değişikliği Sözleşmesi'ne, 2009'daki Kyoto Protokolü'ne ve 2016 yılındaki Paris Anlaşması'na da imza attık.
Paris Anlaşması - 18.04.2018
Yenilenebilir 6 Kat Hızlanmalı
Uluslararası Yenilenebilir Ajansı'nın yayımladığı yeni yol haritasına göre, küresel sıcaklık artışını iki derecenin altında tutmak için enerji dönüşümünün altı kat daha hızlanması gerekiyor. Paris Anlaşması için gerekli olan enerji kaynaklı emisyonların azaltması konusunda yenilenebilir enerji kurulumlarının artışı kritik öneme sahip.
Paris Anlaşması - 17.04.2018
Berlin Enerji Dönüşüm Diyaloğu Konferansı
Çok sayıda oturumun gerçekleştirileceği konferansta, Paris Anlaşması'nda üzerinde uzlaşılan 2030 yılı iklim hedeflerine ulaşılması için yenilenebilir enerji kullanımı tartışılıyor.
Paris Anlaşması - 17.04.2018
Berlin Enerji Dönüşüm Diyaloğu
Öte yandan çok sayıda oturumun gerçekleştirileceği programda, Paris Anlaşması'nda üzerinde uzlaşılan 2030 yılı iklim hedeflerine ulaşılması için yenilenebilir enerji kullanımı gibi konular tartışılıyor.
Paris Anlaşması - 11.04.2018
Tüsiad / Bilecik: Doğal Kaynaklarımız Hızla Tükeniyor
Toplantıda açıklanan TÜSİAD'ın İklim Müzakerelerine Bakışı ise şöyle sıralandı: İklim değişikliği ile mücadeleye yönelik önemli bir mutabakatın u¨ru¨nu¨ olan Paris Anlaşması, stratejik bir önceliktir.
Paris Anlaşması - 11.04.2018
Tüsiad Yönetim Kurulu Başkanı Bilecik Açıklaması
Bilecik, şunları kaydetti: "Bir yandan ülkemizin çevresel hedeflerine ulaşılması, diğer yandan sektörlerimizin rekabet gücünün ve sürdürülebilirliğinin korunması ancak tutarlı, öngörülebilir ve bütüncül ekonomi, çevre ve sektör politikalarıyla mümkündür. Bu vesileyle, mevzuatın basitleştirilmesi ve uygulanabilirliğinin titizlikle kurgulanmasının önemini de vurgulamak isterim. Paris Anlaşması'nı ve 2020 yılı sonrası iklim rejimi bağlamında müzakereleri, sera gazı emisyon azaltımı konusunda alacağımız pozisyon ve küresel düzeyde rekabet gücümüz açısından son derece önemsiyoruz.
Paris Anlaşması - 11.04.2018
Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten Kamu Bankalarına Çağrı
"Teknoloji sayesinde yenilebilir enerjini karlılığı artacak" Paris Anlaşmasına uyumun dünya için çok kritik olduğunu vurgulayan Şimşek, "Çünkü çok önemli bir adım, her alanda olduğu gibi iklim noktasında da çok taraflı kurala dayalı bir dünya sistemini idame etmemiz lazım.
Paris Anlaşması - 09.04.2018
Temiz Deniz Taşımacılığı için Karar Zamanı
GÜNDEMDE İKİ ÖNERİ VAR Toplantıda, Fransa'nın girişimi ile hazırlanan ve başta AB ülkeleri olmak üzere 44 ülke tarafından desteklenen emisyon azaltım planı ile deniz taşımacılığı sektörünün önde gelen ekonomilerinden Japonya'nın sunduğu plan tartışılacak. 44 ülke, 2050 itibarıyla karbon emisyonlarının yüzde 70 ila 100 azaltılmasının hedeflenmesini isterken, Japonya planı 2050'de yüzde 50 azaltım öngörüyor. Paris Anlaşması ile uyumlu biçimde hazırlanan ilk planla karşılaştırıldığında, Japonya'nın planı küresel ısınmanın önüne geçmeye yetmeyebilir.
Paris Anlaşması - 26.03.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1856- Osmanlı Devleti, Fransa, İngiltere ve Sardinya-Piemonte; Rus Çarlığı ile Kırım Savaşı sonunda Paris Anlaşması'nı imzaladı.
Paris Anlaşması - 22.02.2018
Fao: Ormanları Yönetme Şeklimiz Gıda Güvenliği İçin Yaşamsal Önemde
Küresel iklim değişikliği konusunda uluslararası tanınmış bir lider ve Paris Anlaşması'nın destekçisi olan Christiana Figueres, açılış konuşmasında bireysel motivasyona dayalı insan merkezli bir yaklaşımı savundu.
Paris Anlaşması - 21.02.2018
Kömüre Veda Çağrısı
Geçtiğimiz Kasım ayında, Rotterdam Limanı'nda Paris İklim Anlaşması'nın gerektirdiği hızda bir kömürden çıkış politikasını işaret eden önerge belediye meclisi tarafından kabul edilmişti. Ancak o tarihten beri gözle görülür bir adım atılmadı. Bugün ve yarın (21-22 Şubat) belediye meclisi yeniden toplanıyor. Kömürün Ötesinde Avrupa, Greenpeace Hollanda ve Almanya İklim İttifakı (Climate Alliance Germany) beraber hazırladıkları duyuruda şöyle dedi: "Bu mektubumuzla, Rotterdam belediye meclisinin kömür sevkiyatlarını durdurma yolundaki çabalarını destekliyor; valiyi, belediye meclisi başkanını ve liman müdürünü belediye meclisiyle birlikte limanı kömürsüz bir geleceğe hazırlamaya çağırıyoruz. Rotterdam'daki kömür sevkiyatını durdurmak Avrupa ve özellikle Almanya'daki kömür kullanımını sonlandırmak için çok önemli bir adım. Ayrıca Hollanda hükümetinin 2030'a kadar kömürden tamamen vazgeçmeyi öngören politikasıyla da tutarlı. Bu adım kömürün tedarik zinciri boyunca sebep olduğu kömür tozu gibi zararlı hava kirleticilerini de ortadan kaldıracağı gibi, sağlık ve iklim değişikliği gibi konularda da iyileşmeye katkı sunacak". Greenpeace Hollanda'dan Willem Wiskerke "Rotterdam Limanı Müdürü Allard Castelein, limanın Paris Anlaşması'nı benimsediğine ve Paris'e uyum sağlamayan şirketlerin bir geleceği olmayacağına dair açıklama yapmayı seviyor ama sözler ancak davranışa dönüştüğünde anlam kazanır.
Paris Anlaşması - 19.02.2018
Paris Anlaşması - 16.02.2018
Fosil Yakıtlar Hızla Ucuzlayan Rüzgar ve Güneş Enerjisiyle Yarışamıyor"
 Yüksek maliyetli santralleri devre dışı bırakmamak için kamu kaynaklarından ayrılacak kapasite mekanizmasından yararlanacak termik santraller Elektrik Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) tarafından açıklandığını duyuran bültende, bütçenin,  kömür santrallerinin ayakta kalmasını sağlayacak ve iklim değişikliğine, su ve hava kirliliğine sebep olarak gıda güvencesini tehlikeye atacağı duyuruldu ve şöyle denildi "Bu devlet teşviki, Türkiye Paris Anlaşması sonrası düşük karbonlu bir ekonomiye yatırım yapmak yerine, elektrik piyasasındaki arz fazlasından ve yüksek maliyetlerinden ötürü rekabet edemeyen santrallere milyonlarca lira destekte bulunarak, hem elektrik piyasasına müdahale edip yerli ve yabancı kaynakların rekabet dengesini bozacak, hem de emisyonların artmasına ön ayak olup hava kirliliğinin tehlikeli düzeylere çıkmasına yol açacak.
Paris Anlaşması - 29.01.2018
Trump ABD'nin Paris İklim Değişikliği Anlaşması'na Geri Dönebileceğini Söyledi
Röportajda Trump, "Öncelikle, anlaşma ABD için bir felaketti. Eğer iyi bir anlaşma hazırlanırsa, ABD'nin her zaman için anlaşmaya geri dönme ihtimali bulunuyor. Fakat şu anki anlaşma ABD için bir haksızlıktı. Ben temiz havaya, genel olarak temizliğe ve hijyene inanıyorum. Bununla birlikte, bana Paris Anlaşması'na geri dönmem gerektiği söylendiğinde bunu yapamam çünkü berbat bir anlaşmanın içindeydik.
Paris Anlaşması - 11.01.2018
Trump: Paris Anlaşması'na Geri Dönebiliriz
ABD Başkanı Donald Trump, Paris İklim Anlaşması'na geri dönebileceğinin sinyallerini verdi.
Paris Anlaşması - 11.01.2018
Trump: Paris Anlaşması'na Geri Dönebiliriz
ABD Başkanı Donald Trump, Paris İklim Anlaşması'na geri dönebileceğinin sinyallerini verdi.
Paris Anlaşması - 11.01.2018
Trump'tan "Paris Anlaşması" Açıklaması
ABD Başkanı Donald Trump, geçen yıl çekilme kararı aldığı Paris İklim Anlaşması'na ABD'nin geri dönebileceğini söyledi.
Paris Anlaşması - 04.01.2018
Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: (1)
Paris Anlaşması konusunda Yeşil İklim Fonu ve diğer teşviklerden yararlanılması yönündeki taleplerinin kabul görmemesi halinde anlaşmayı Meclise getirmeyeceklerini belirten Özhaseki, "Dünya ülkeleriyle olan bizim haklı mücadelemizde kendi argümanlarımızı, iddialarımızı ısrarlı bir şekilde savunuyoruz ama içeride de onlara karşı mücadeleyi veriyoruz diye çevreyi koruma noktasında hiçbir zaman ihmalkar davranmıyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Paris Anlaşması Haberleri | Paris Anlaşması Haber - Haberler - Sayfa 8 - Paris Anlaşması haberleri, son dakika paris anlaşması haber ve gelişmeleri burada. Esiad'dan Sürdürülebilir Kalkınma Vurgusu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.9.2021 22:38:02. #1.15#

title