Paris Anlaşması Haberleri

Paris Anlaşması haber, Paris Anlaşması son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Paris Anlaşması - 16.12.2018
Polonya'da 24. BM İklim Konferansı Başarıyla Sonuçlandı
İklim değişikliği sorununa ilişkin yalnız metinler üretmek ya da ülkelerin ulusal çıkarlarını gözetmenin dışında bir tutum sergilenmesi gerektiğini belirten Kurtyka, insanlık ve yerkürenin geleceğine ilişkin sorumluluk bilincinde hareket edilmesinin önemine işaret etti. Kurtyka, mutabakatta tarafların çıkarlarının kalıcı ve dürüst bir şekilde göz önünde tutulduğuna dikkati çekerek, "Ancak, daha da önemlisi, (mutabakatın) dünya üzerindeki etkisi olumlu olacaktır. Bu sayede, Paris Anlaşması'nda belirlenen hedefleri başarmak için büyük bir adım attık.
Paris Anlaşması - 14.12.2018
Polonya'da 24. İklim Konferansı
Paris Anlaşması Polonya'da, devlet ve hükümet başkanlarının yanı sıra 20 binin üzerinde katılımcının yer aldığı konferans, 2015'te Fransa'nın Paris kentinde kararlaştırılan İklim Anlaşması'nın maddelerinin uygulanması için yapılacak görüşmeleri kapsıyor.
Paris Anlaşması - 14.12.2018
2019 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
ÇED Yönetmeliğinin, Avrupa Birliği uyum çalışmaları ve ülke ihtiyaçları doğrultusunda revize edildiğini, sınır aşan hususlar hariç Avrupa Birliği ÇED Direktifi ile tam uyumlu hale getirildiğini ifade eden Kurum, "İklim değişikliği, insanlığın karşı karşıya kaldığı en önemli sorunlardan biri olarak uluslararası gündemde yer almaktadır. Türkiye olarak küresel ölçekte çözümün parçası olmak için sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Nitekim, 21 Nisan 2016 tarihinde Paris Anlaşması'nı imzaladık.
Paris Anlaşması - 13.12.2018
İklim Değişikliğinin Etkilerini Yaşıyoruz"
İklim değişikliği konusunda dünyanın geleceğine yön verecek kararların alınacağını aktaran Çoğal, şunları kaydetti: "İklim değişikliği etkilerini azaltmak için Türkiye'yi Paris Anlaşması'nı onaylamaya davet ediyoruz.
Paris Anlaşması - 13.12.2018
Guterres'ten Küresel Isınmayla Mücadelede Siyasi Ödün Çağrısı
Paris Anlaşması Polonya'da 200 ülkeden fazla devlet ve hükümet başkanının yanı sıra 20 binin üzerinde katılımcının iştirak ettiği 2 haftalık konferans, 2015'te Fransa'nın başkenti Paris'te kararlaştırılan İklim Anlaşması'nın maddelerinin uygulanması için yapılacak görüşmeleri kapsıyor.
Paris Anlaşması - 12.12.2018
İklim Değişikliğiyle İlgili Mücadelede Finansa Erişim Talebimiz Var"
Kurum, Paris Anlaşması kapsamında Türkiye'nin, gelişmiş ülkelerin yer aldığı Ek-1 listesinden çıkmak istediğini hatırlatarak, "İklim değişikliğiyle ilgili mücadele noktasında finansa erişim talebimiz var.
Paris Anlaşması - 09.12.2018
Fransa'dan Trump'a Tepki
ABD Başkanı Donald Trump, Paris'teki "sarı yelekliler"in gösterilerine ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ülkesinin çekildiği ve iklim değişikliğiyle küresel mücadeleyi hedefleyen Paris Anlaşması'na atıfta bulunarak, "Anlaşma, Paris'te işe yaramadı.
Paris Anlaşması - 09.12.2018
Fransa'dan Trump'a Uyarı: "İç İşlerimize Karışma"
ABD Başkanı Trump, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden Fransa'da yaşanan Sarı Yelekliler eylemi hakkında "Paris Anlaşması Paris için pek işe yaramıyor.
Paris Anlaşması - 08.12.2018
Trump'tan Paris Protestoları Yorumu: "Trump'ı İstiyoruz Şeklinde Sloganlar Atıyorlar"
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un istifasını isteyen Sarı Yelekliler protestoları devam ederken ABD Başkanı Donald Trump Paris'te yaşanan kriz hakkında açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Trump, "Paris Anlaşması Paris için pek işe yaramıyor.
Paris Anlaşması - 08.12.2018
Trump'tan Fransa'daki Protestolara İlişkin Açıklama
ABD Başkanı Donald Trump, Fransa'da yaşanan gösterilere ilişkin, ülkesinin çekildiği ve iklim değişikliğiyle küresel mücadeleyi hedefleyen Paris Anlaşması'na atıfta bulunarak, "Anlaşma, Paris'te işe yaramadı.
Paris Anlaşması - 06.12.2018
Araştırma: Artan Küresel Karbondioksit Emisyonları Rekor Kırabilir
Oslo CICERO Araştırma Direktörü, bütçenin yazarlarından ve çalışmalardan bir tanesi yöneten, Glen Peters ise "2017'deki emisyon artışı bir kereye mahsus bir durum olarak görülebilirdi ancak 2018'de daha da büyük bir artış yaşandı. Dünyanın, 2015'te Paris Anlaşması'nda belirlenen hedeflerle uyumlu bir patikaya yönelme görevinde başarısız olduğu son derece aşikar" dedi.
Paris Anlaşması - 05.12.2018
Trump'tan Paris Protestoları Açıklaması
Trump, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Paris'te akaryakıt vergilerinin düşürülmesi ve ekonomik koşulların iyileştirilmesi için yapılan protesto gösterileri ve ABD'nin Paris İklim Anlaşması'ndan çekilmesi arasında bağlantı kurdu. Trump, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Arkadaşım Emmanuel Macron ve göstericiler benim iki sene önce vardığım sonuç üzerine anlaştıkları için memnun oldum. Paris Anlaşması ölümcül bir hal aldı çünkü sorumlu ülkelerin enerji fiyatlarını arttırırken kirliliği yapanları aklıyor.
Paris Anlaşması - 04.12.2018
Araştırma: Hindistan, Elektrik Gücünün Yüzde 40'ını Yenilenebilir Kaynaklardan Elde Edecek
Enerji Ekonomisi ve Finansal Analiz Enstitüsü'nün (IEEFA) yaptığı analiz, Hindistan'ın 2030 itibarıyla elektrik kurulu gücünün yüzde 40'nı fosil olmayan kaynaklardan elde etme hedefini 2020'de gerçekleştirebileceğini öngörüyor.   Paris Anlaşması kapsamında, her ülkenin 2020 yılı sonrası iklim eylemlerini ana hatları ile belirteceği ve mevcut hedefleri güncelleyeceği yeni Ulusal Katkı Beyanı'nı (NDC) sunması gerekiyor.
Paris Anlaşması - 03.12.2018
Polonya'da 24. İklim Konferansı
Duda, iki hafta sürecek konferansta, Paris Anlaşmasının hayata geçirilmesini sağlayacak bir "kurallar kitapçığının" oluşturulması gerektiğine dikkati çekti.
Paris Anlaşması - 01.12.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan G20'de
İklim konusunun G20'nin özel önem verdiği başlıklar arasında olduğunu anımsatan Erdoğan, şunları belirtti: "G20 üyeleri arasında en düşük emisyonlara sahip ülkelerden biri olarak bu alanda gerekli katkıyı yaptık, yapıyoruz. Paris Anlaşması kapsamında bize verilen taahhütlerin yerine getirilmesini beklediğimizi burada bir kez daha ifade ettik.
Paris Anlaşması - 01.12.2018
G20 Liderler Zirvesi Sona Erdi
Ülkesinin Paris Anlaşması'na güçlü şekilde bağlı olduğunu vurgulayan Macri, "Sürdürülebilir tarım üretimini ve milli parkların oluşturulmasını teşvik ediyoruz.
Paris Anlaşması - 30.11.2018
Araştırma: Kömürlü Termik Santrallerin Yüzde 42'si Zarar Ediyor
İstanbul Politikalar Merkezi İklim Çalışmaları Koordinatörü Ümit Şahin IPCC'nin son raporunun küresel sıcaklık artışını Paris Anlaşması'nda öngörüldüğü gibi 1,5 derece ile sınırlamak için zamanın giderek daraldığını ortaya koyduğunu söyledi ve şöyle devam etti, "Bunun için önümüzdeki 12 yıl içinde küresel emisyonları yarı yarıya düşürmek, 32 yıl içinde de sıfırlamak zorundayız.
Paris Anlaşması - 28.11.2018
Unep: İki Derece Hedefinin Tutturulması İçin Üç Kat Çaba Gerekiyor
UNEP tarafından yapılan en önemli yıllık değerlendirme çalışması olan bu rapor, 2030 yılında beklenilen emisyon düzeyleri ile 2.0 derece / 1.5 derece hedefleriyle uyumlu emisyon düzeyleri arasındaki fark olarak tanımlanan "emisyon açığı"nın nihai bir değerlendirmesi yapıldı. Raporda, ulusal emisyon azaltım çalışmaları ve Paris Anlaşması'nın temelini oluşturan Ulusal Katkı Beyanlarına (NDC) dair en son rakamlara yer verilirken, küresel emisyonların 53.
Paris Anlaşması - 07.11.2018
Türkiye'nin Çevre Performansı Paris'te Görüşüldü
Paris Anlaşması'nın imzalandığını ancak anlaşmaya henüz taraf olunmadığını bildiren Birpınar, şunları kaydetti: "Türkiye'nin, Taraflar Konferansı kararları ile tanınan özgün koşulları bulunuyor.
Paris Anlaşması - 02.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Bakan Dönmez, enerji piyasalarının mali açıdan güçlü, serbestleşmiş, rekabete açık, istikrarlı ve şeffaf bir şekilde tesis edilmesinin sağlıklı işleyen bir piyasa ekonomisinin de olmazsa olmazları arasında olduğuna işaret ederek, şunları söyledi: "Açıkça ifade etmek isterim ki bölgemizdeki tüm jeopolitik gerilimlere ve zorluklara rağmen Türkiye, açık, şeffaf ve rekabetçi piyasa yapısıyla öngörülebilir düzenleyici çerçeveyi oluşturmayı başarmış, uluslararası enerji yatırımlarını harekete geçirecek adımlar atmıştır. Girişimcilerin daha kolay ve daha hızlı yatırım yapabileceği bir ortamın sağlanması için enerji ve doğal kaynaklar alanında öngörülebilir piyasaların oluşturulması önemli bir unsurudur. Enerji sektöründe şeffaf, tüketicinin korunduğu ve rekabete dayalı öngörülebilir piyasaların oluşturulması hedefi çerçevesinde, sektörde faaliyet gösteren kamu kuruluşları yeniden yapılandırılmış ve gerekli altyapıların oluşturulması ile birlikte serbestleşmeye yönelik kuralların uygulanmasına devam edilmiştir. Ülkemiz enerji sektöründe ihtiyaç duyulan yatırımların mümkün olduğu kadar özel sektör tarafından yapılmasını sağlayacak düzenlemelerin hayata geçirilmesi çalışmaları kapsamında; mevzuatımızda gerekli düzenlemeler yapılarak yatırımcıların izin, ruhsat, onay, ön lisans, lisans ve benzeri işlemlerindeki süreçler önemli ölçüde sadeleştirilmektedir. Bu düzenlemeler neticesinde 2002'de elektrik enerjisi üretiminde yüzde 40,2 olan özel sektörün payı bugün yüzde 85 düzeyine ulaşmıştır." Enerji ve doğal kaynaklardaki çalışmaların çevre ve iklim değişikliği hususları göz önünde bulundurularak sürdürüldüğünü vurgulayan Dönmez, "Atmosferde biriken sera gazlarındaki en çok azaltımın gelişmiş ülkeler tarafından yapılması beklenmektedir. İklim değişikliği ile mücadele kapsamında adaletin sağlanması çerçevesinde Paris İklim Anlaşmasında yer alan bazı belirsizliklerin giderilerek daha adilane bir düzen sağlanması için girişimlerimiz devam etmektedir. 2018 'de 3-14 Aralık tarihlerinde Polonya'nın Katowice kentinde düzenlenecek olan 24. Taraflar Konferansı'nda (COP24) Paris Anlaşması'nın uygulanmasına yönelik müzakere edilen konuların neticelendirilmesi planlanmaktadır.
Paris Anlaşması - 16.10.2018
Küresel Isınma ve Türkiye'ye Etkileri
TEMA Vakfı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Murat Türkeş, 20. yüzyılın ikinci yarısıyla başlayan ve günümüzde hızını sürdüren 1 santigrat derecelik küresel ısınmanın yaşandığını belirterek, küresel ısınmanın olumsuz etkilerinden korunmak için Türkiye'nin Paris Anlaşması'nda etkili bir ülke olarak...
Paris Anlaşması - 12.10.2018
ABD'de Michael Kasırgası'nda Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 13'e Yükseldi
ABD Başkanı Donald Trump, 1 Haziran 2017'de aldığı kararla ABD'nin küresel ısınma karşıtı Uluslararası Paris Anlaşması'ndan çekildiğini duyurmuştu.
Paris Anlaşması - 09.10.2018
Açıklığa ve Adalete Dayalı Bir İş Birliği Yapısı Oluşturmalıyız"
ABD ve İran konusu ABD'nin Paris Anlaşması'ndan çekilmesi ve İran'ın nükleer programıyla ilgili olan anlaşmanın çok tehlikeli bir örnek oluşturduğunu aktaran Volodin, şöyle konuştu: "Bütün bu eylemler, evrensel olarak tanınmış, uluslararası kanunların aksinedir.
Paris Anlaşması - 17.09.2018
Libya'da Çözümü Öngören Paris Anlaşması Sekteye Uğruyor
Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Libya'daki çatışmayı sonlandırmayı öngören Paris Anlaşması'ndaki "seçim yasasına ilişkin 16 Eylül tarihinin kaçırılmasının" anlaşmayı da sekteye uğrattığını belirtti.
Paris Anlaşması - 14.09.2018
Tekrar Paris Anlaşması'na Girebiliriz"
SAN ABD Eski Başkan Yardımcısı Al Gore, Paris Anlaşması'nın sanılanın aksine önemini kaybetmediğini belirterek, "Anlaşma ile 195 ülke tarihte ilk defa küresel iklim değişikliği ile mücadele konusunda anlaştı.
Paris Anlaşması - 14.09.2018
John Kerry: Trump, ABD Halkını Kandırıyor Ama ABD Halkı Trump'tan Daha Akıllı
– ABD eski Dışişleri Bakanı John Kerry, ABD Başkanı Donald Trump'ın Paris Anlaşması'ndan geri çekilmesini sert bir dille eleştirdi ve "Konu hakkında uzaktan yakından hiçbir bilgisi olmayan bir başkan, ABD halkına yalan söylüyor.
Paris Anlaşması - 14.09.2018
Trump, ABD Halkına Yalan Söylüyor"
Kerry, Küresel İklim Hareketi Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, 2020 sonrası iklim değişikliği rejiminin çerçevesini oluşturan ve 2015 yılında kabul edilen Paris Anlaşması'nda ABD'nin, Çin gibi küresel iklim hareketine etkisi büyük olan ülkeleri ikna etmek için çok çaba sarfettiğini söyledi.
Paris Anlaşması - 14.09.2018
New York İklim Başdanışmanı: Paris Anlaşması'na Bağlıyız
New York Belediyesi İklim Politikaları Başdanışmanı ve New York kentinin dünyanın en sürdürülebilir kenti olma hedefini taşıyan projesi OneNYC'nin Direktörü Daniel Zarrilli, ABD Başkanı Donald Trump'a rağmen, New York olarak Paris Anlaşması'ndaki taahhütlere bağlı kalacaklarını söyledi.
Paris Anlaşması - 14.09.2018
Michael Bloomberg: Washington İklim Değişikliğiyle Mücadeleyi Durduramaz
– New York eski Belediye Başkanı, Bloomberg kurucusu ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri İklim Eylemi Özel Temsilcisi Michael Bloomberg, ABD Başkanı Donald Trump'ın Paris Anlaşması'ndan çekilmesini eleştirdi ve "ABD'nin enerji politikalarından sorumlu olan Washington değildir;
Paris Anlaşması - 13.09.2018
Paris Anlaşması İçin Kritik Önemdeki Küresel İklim Eylem Zirvesi Başladı
– Aralık ayında gerçekleşecek Paris Anlaşması COP24 toplantısı öncesinde iklim değişikliğiyle mücadelede kritik öneme sahip bir yol haritasının oluşacağı "Küresel İklim Eylem Zirvesi (GCAS)" başladı.
Paris Anlaşması - 06.09.2018
Pasifik'teki En Büyük Tehdit İklim Değişikliği
Deklarasyonda bölge için en büyük tehdidin iklim değişikliği olduğuna dikkat çekilerek "İklim değişikliğinin, Pasifik halklarının geçim kaynakları, güvenliği ve refahı için en büyük tehdit olduğunu teyit ediyor ve Paris Anlaşması'nın uygulanmasını taahhüt ediyoruz.
Paris Anlaşması - 16.08.2018
Kapadokya'dan "İklim İçin Ses Ver"Meye Davet
  Küresel İklim Eylem Zirvesi Hakkında:   12-14 Eylül 2018 tarihlerinde Kaliforniya'da düzenlenecek Küresel İklim Hareketi Zirvesi, iklim değişikliğinin gerçek ve şiddetli etkilerini şimdiden yaşayan insanların yaşadıklarını gündeme getirerek, iklim değişikliği tehdidinin aciliyetini vurgulamayı, dünyanın dört bir yanından yerel toplulukları ve yönetimleri bir araya getirmeyi hedefliyor. 2015'te Paris Anlaşması'nın imzalanmasından sonra iklim hareketi konusunda ne kadar ilerleme gerçekleştiğini ve daha ne kadar adım atılması gerektiğini de ortaya koyacak zirve; yerel yönetimlere, iş dünyasına, yatırımcılara ve insanlara iklim değişikliğiyle mücadele konusundaki harekete geçmeleri ve Paris Anlaşması'nın hedeflerine ulaşmak için yeni taahhütlerde bulunmaları için bir fırsat sunacak.
Paris Anlaşması - 13.07.2018
İran'da Elektrik Krizi
"Paris Anlaşması elektrik kesintilerinin sebebidir" Hasan Ruhani hükümetine sert eleştirileriyle tanınan muhafazakar Strateji Konular Uzmanı Seyed Yaser Cebraili elektrik kıtlığının Paris Anlaşmasıyla bağlantılı olduğunu ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Paris Anlaşması Haberleri | Paris Anlaşması Haber - Haberler - Sayfa 7 - Paris Anlaşması haberleri, son dakika paris anlaşması haber ve gelişmeleri burada. İklim Değişikliği ile Mücadelede Nükleerin Rolü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 00:56:32. #1.14#

title