Paris Anlaşması Haberleri

Paris Anlaşması haber, Paris Anlaşması son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Paris Anlaşması - 27.08.2019
Brezilya'dan Amazon yardımını kabul için 'Fransa'dan özür' şartı
Bolivya yanan bölgelerdeki arazi satışını yasakladı Amazonların Bolivya bölgesinde devam eden yangınlar konusunda ise Devlet Başkanı Eve Morales Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun aksine bir yol izliyor. Morales, binlerce hektarlık orman alanı harap eden yangından en çok etkilenen Chiquitania bölgesi için tedbir programı açıkladı. Ekolojik duraklama ilan ederek yangından etkilenen yerlerdeki arazi satışını yasakladığını duyurdu. Morales yangının "ulusal değil uluslararası bir mesele" olduğuna değindi. G7'nin belirlediği yardım için "20 milyon dolar desteklemeye karar vermesinin yeterli bir yardım olup olmadığını bilmiyorum" dedi. Bolivya Devlet Başkanı, ayrıca iklim değişikliğine karşı Paris Anlaşması ile "küresel ısınmayla mücadelede ortak bir sorumluluk" olduğunu ve bu ülkelerin "sadece bir yangın olduğunda işbirliği yapmak istediklerini" hatırlattı.
Paris Anlaşması - 27.08.2019
Çin, karbon emisyon hedeflerine 10 yıl erken ulaşacak
Çin'in Paris Anlaşması çerçevesinde 2050 yılında karbon emisyon oranı hedefine 10 yıl erken ulaşabilir.
Paris Anlaşması - 26.08.2019
AB'den Amazon ormanlarındaki yangınlara tepki
AB Komisyonu Başsözcüsü Mina Andreeva, günlük basın brifinginde, Brezilya'nın Paris Anlaşması'ndan doğan yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiğini söyledi.
Paris Anlaşması - 09.08.2019
IPCC/Lee : Tüm sektörlerde sera gazı azaltımı gerekiyor
WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) İklim Değişikliği Başdanışmanı Dr. Stephen Cornelius, "Arazileri kullanış şeklimiz konusunda acil bir dönüşüme ihtiyacımız olduğunu artık görmemiz gerekiyor. Önceliklerimiz doğal ekosistemleri korumak ve restore etmek ve sürdürülebilir gıda üretimi ve tüketimine geçiş olmalı. Paris Anlaşmasının 1.
Paris Anlaşması - 29.07.2019
ING, kullandığı elektriğin yüzde 30'unu kendi üretecek
2020 yılında bu rakamı 30 milyar avro seviyesine çıkarmayı hedefleyen grup, kendi yönettiği sürdürülebilir varlıkların toplam değerini de 6,5 milyar avro seviyesine yükseltti. Buna ek olarak, ING Grubu, sürdürülebilirlik konusunda adım atan firmalara uygun faizli kaynak sağladı ve ilgili startup'ları desteklemek için de 100 milyon avroluk fon ayırdı. "Sürdürülebilirlik yolunda örnek bir projeye imza atmış olmaktan çok mutluyuz" Açıklamada görüşlerine yer verilen ING Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, ING Grubu'nun 2015 Paris Anlaşması'nda imzası olduğunu belirterek, sürdürülebilirlik yolunda örnek bir projeye imza atıyor olmaktan çok mutlu olduklarını vurguladı.
Paris Anlaşması - 17.07.2019
"Türkiye temiz enerjiye yönelmeli"
"Karadeniz planı Paris Anlaşması'na uygun" Mecliste onaylanmamış olsa da Türkiye'nin Paris İklim Anlaşması'ndaki taahhütlerini yerine getirdiğini söyleyen Bozoğlu, Karadeniz Bölgesi Eylem Planı'nın Paris Anlaşması'na uygun olduğunu hatırlattı.
Paris Anlaşması - 16.07.2019
Morityus, İngiltere'nin kontrolündeki Chagos Takımadaları'nı alıyor
Hint Okyanusu'ndaki ada ülkesi Morityus Cumhuriyeti Hint Okyanusu'ndaki ada ülkelerinden olan Morityus Cumhuriyeti, 1598'de Hollanda, 1715'te Fransa sömürgesi oldu. Morityus 1814'teki Paris Anlaşması ile İngiltere hakimiyetine girdi.
Paris Anlaşması - 12.07.2019
Bakan Kurum 'Karadeniz İklim Değişikliği Eylem Planı'nı açıkladı
'SIFIR ATIK PROJESİ'Nİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ" Bakanlık olarak iklim değişikliğine karşı mücadele yürüttüklerini dile getiren Bakan Kurum, Türkiye'nin, çevreyi en az kirleten ülkelerden biri olduğunu söyledi. Uluslararası platformda iklim değişikliğiyle mücadele noktasında çaba sarf eden ülkelerden olduklarını kaydeden Kurum, şunları söyledi: "Daha geçtiğimiz ay Japonya'da düzenlenen G20 Zirvesi'nde, üye ülkelerin bakanlarıyla yapmış olduğumuz toplantılarda, iklim değişikliğiyle ilgili uluslararası kamuoyuna çağrıda bulunduk. Ülkemizde bu kapsamda yapmış olduğumuz çalışmaları anlattık. Aynı şekilde G20 Zirvesi'nde Sayın Cumhurbaşkanı'mız da iklim değişikliğinin önemiyle ilgili dünya liderleriyle bir araya geldi. 2004 yılındaysa Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi'ne ve 2009 yılında Kyoto Protokolü'ne taraf olduk. 2016'da da Paris Anlaşması'nı imzaladık.
Paris Anlaşması - 09.07.2019
Zarif'ten "Bolton ve Netanyahu Trump'ı kandırdı" iddiası
Zarif, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: "Bolton ve Netanyahu, 2005'te İran ile E3 arasında varılan Paris Anlaşması'nı sıfır (uranyum) zenginleştirme konusunda ısrar ederek ortadan kaldırdı.
Paris Anlaşması - 09.07.2019
Karbon vergisine şartlı destek: Paranın nereye harcanacağından emin değiller
Paris Anlaşması gereği iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında yeryüzü sıcaklık artışının bu yüzyıl sonuna kadar 20C ile sınırlandırılması gerekiyor.
Paris Anlaşması - 29.06.2019
Macron'dan ABD-İran gerilimine ilişkin açıklama
İklim konusunda daha fazla çalışma yapılması gerektiğine işaret eden Macron, "ABD hariç G20 ülkeleri Paris Anlaşması'nın uygulanması konusunda kararlılığını belirtti.
Paris Anlaşması - 27.06.2019
Macron'dan G20 bildirisini imzalamama uyarısı
Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile yaptığı görüşmede konuşan Macron, "İşe yaramaz bir G20 zirvesine hakkımız yok" dedi. Macron konuşmasında, ""Kırmızı çizgilere sahibim" diyen çok insan duydum. Artık G7 ve G20'de kırmızı çizgileri olduğu için bildirileri imzalamak istemeyen birçok insan var. Benim de kırmızı çizgim var, Paris Anlaşması hakkında konuşmazsak ve 20 kişilik odada iklim ihtirasını savunmak için hemfikir olamayacaksak, bildiri Fransa olmadan olacak.
Paris Anlaşması - 27.06.2019
TAV karbon salımlarını sıfırlayacak
Şener, TAV tarafından işletilen Tunus, Enfidha Havalimanı'nın da Afrika kıtasından programa katılan ilk havalimanı olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "ACI Europe tarafından verilen ilk Eko-İnovasyon ödülünün sahibi olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nın yeni iç hatlar terminali Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından verilen Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik LEED sertifikasına sahip. İklim değişikliğiyle mücadelenin gelecek nesillere borcumuz olduğuna inanıyoruz. Bu alanda küresel ölçekteki standartları benimseyerek sektörün öncü markaları arasında yer almak üzere çalışıyoruz." "Sektör, iklim hedefleriyle uyumlu hale geliyor" ACI Europe Başkanı ve Münih Havalimanı CEO'su Dr. Michael Kerkloh Avrupa'daki havalimanlarının karbon salımlarını her yıl azaltarak son 10 yıldır iklim değişikliğiyle mücadele konusunda öncülük gösterdiğine değinerek, NetZero2050 kararıyla havalimanı işletmeciliği sektörünün Paris Anlaşması ve Avrupa Birliği'nin iklim hedefleriyle uyumlu hale geldiğine işaret etti.
Paris Anlaşması - 25.06.2019
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın kabulü
Kabulde, iklim değişikliği ve Paris Anlaşması'na ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.
Paris Anlaşması - 19.06.2019
Levy: "Ekonomileri dekarbonize etmek için nükleere ihtiyacımız var"
"Nükleer olmadan başarı zor" Küresel ısınmaya karşı mücadeleyi kazanmanın nükleer enerji olmadan tehlikeye gireceğini kaydeden Levy, şu ifadeleri kullandı: "Şu anda, özellikle Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) ve Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) ile birlikte AB'nin yakın zamanda yayınlanan 2050 Uzun Vadeli Stratejisi gibi birçok kaliteli çalışmaya sahibiz. Hepsi şu kilit noktalarda benzer sonuca varıyor: Ekonomilerimizin dekarbonize edilmesi, ulaştırma, bina ve endüstrinin geniş bir elektrifikasyonunu gerektirecektir. IPCC, elektriğin nihai enerjideki payının, Paris Anlaşması hedeflerine ulaşmak için 2050 yılına kadar ikiye katlanması gerektiğini tahmin ediyor.
Paris Anlaşması - 18.06.2019
Toprağımız için El Ele
ÇOCUKLAR TOPRAK İÇİN HAREKETE GEÇME ÇAĞRISI YAPTI Açılışını iklim aktivisti çocuklar Atlas Sarrafoğlu (12) ve Rüya Aygüneş'in (10) yaptığı ve yirmi yedi çocuğun katıldığı Çocuklar için Toprak ve İklim Atölyesi'nde çocuklar toprak, iklim değişikliği ve çölleşme arasındaki ilişki üzerine birlikte düşünerek toprağın ve iklimin korunmasına dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiler. Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi Genel Sekreteri Ibrahim Thiaw ve Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli atölyenin sonuna katılıp çocukların çeşitli sorularını yanıtladı. Bakan Pakdemirli, Türkiye'nin kuraklıkla mücadelede en başarılı ülkelerden biri olduğunu belirtirken, orman alanı artışında da başı çeken ülkelerden biri olduğunun altını çizdi. Atlas Sarrafoğlu Bakan Pakdemirli'den Paris Anlaşması'nın Meclis tarafından onaylanmasını talep etti.
Paris Anlaşması - 04.06.2019
May-Trump ortak basın toplantısı
İran ve iklim değişikliği İş birliğinin güçlü ittifakların temeli olduğuna inandığını belirten May, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün İran'ın bölgedeki istikrarı bozucu faaliyetlerinin ve Tahran'ın nükleer silah elde etmesinin önüne geçilmesi için iki ülkenin birlikte çalışmasının önemini ele aldık. Bunu başarmanın araçları konusunda ayrılsak da aynı hedefe ulaşmak istediğimiz açık. Daha önce de söylediğim gibi İngiltere İran ile nükleer anlaşmaya bağlılığını sürdürüyor. İran'ın yükümlülüklerini yerine getirmesi ve bizim de hiç kimsenin yararına olmayan gerilimin tırmanmasından kaçınmak için her şeyi yapmamız önemli." İngiltere'nin çağın en önemli sorunlarından biri olan iklim değişikliği konusunda da ABD'den farklı düşündüğünü, Trump ile görüşmesinde bunu belirttiğini aktaran May, "İngiltere'nin iklim değişikliğiyle mücadele yaklaşımını ve Paris Anlaşması'na devam eden desteğini ortaya koydum.
Paris Anlaşması - 19.05.2019
Bakan Kurum Bükreş Türk Şehitliği'ni Ziyaret Etti
Toplantıda Kurum, Türkiye'nin gelişmekte olan bir ülke olarak, iklim değişikliğiyle ilgili önemli hedeflerini anlatacak, Paris Anlaşması kapsamında adil ve hakkaniyetli bir sistemin oluşturulması ve Türkiye'nin menfaatlerinin göz ardı edilmemesi konularını görüşecek.
Paris Anlaşması - 12.05.2019
Guterres'den Yeni Zelanda'daki Müslümanlara Övgü
BM Genel Sekreteri Guterres, ülkelerin 2016 tarihli Paris Anlaşması çerçevesindeki yükümlülüklerini karşılamadığını belirterek, Pasifik'teki ada ülkelerinin iklim değişikliğinde ön saflarda yer aldığını ifade etti.
Paris Anlaşması - 08.05.2019
Dha Dış - Kuzey Kutbu Konseyi Ortak Bildirisine ABD Baskısı
Habere göre, müzakerelere katılan diplomatlar ABD'nin küresel ısınma konusundaki son araştırmalara ve Paris Anlaşması'nın amaçlarına değinmek istemiyor.
Paris Anlaşması - 08.05.2019
Kuzey Kutbu Konseyi Ortak Bildirisine ABD Baskısı
Habere göre, müzakerelere katılan diplomatlar ABD'nin küresel ısınma konusundaki son araştırmalara ve Paris Anlaşması'nın amaçlarına değinmek istemiyor.
Paris Anlaşması - 09.04.2019
5. Berlin Enerji Dönüşüm Diyaloğu Konferansı
Oturumlarda, Almanya'nın enerji dönüşümünün yanı sıra yenilenebilir enerjinin jeopolitik etkileri, yeşil enerji dönüşümünde fırsatlar ve zorluklar, enerjide altyapı sorunları, dijitalleşme, enerji depolama sistemleri ve Paris Anlaşması kapsamına uzlaşılan 2030 yılı iklim hedefleri gibi konular tartışılıyor.
Paris Anlaşması - 09.04.2019
5. Berlin Enerji Dönüşüm Diyaloğu Konferansı
Çeşitli ülkelerden 45 bakanın ve 90 farklı ülkeden 2 binin üzerinde katılımcının yer aldığı 5. Berlin Enerji Dönüşüm Diyaloğu Konferansı'nda Türkiye'yi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar temsil ediyor. Düzenlenen oturumlarda Almanya'nın enerji dönüşümünün yanı sıra yenilenebilir enerjinin jeopolitik etkileri, küresel olarak yeşil enerjiye dönüşümde fırsatlar ve zorluklar, enerjide altyapı sorunları, dijitalleşme, enerji depolama sistemleri ve Paris Anlaşması kapsamına uzlaşılan 2030 yılı iklim hedeflerine ulaşılması gibi çeşitli konular tartışılıyor.
Paris Anlaşması - 20.02.2019
Madencilik Devi Glencore'dan Kömür Üretimini Sınırılama Sözü
Paris Anlaşması olarak anılan BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi, küresel ortalama sıcaklık artışını yüzyıl sonuna kadar sanayi öncesi döneme kıyasla en fazla 2 santigrat derece fazla tutmayı, ideal olarak da 1,5 derecede sınırlamayı amaçlıyor.
Paris Anlaşması - 20.02.2019
Oecd'den Türkiye'ye "Sera Gazı Emisyonlarını Düşürün" Çağrısı
Raporda, Türkiye'nin, 2015 Paris Anlaşması'nı imzalayan ve iklim değişikliğinin azaltılması konusundaki bu küresel mutabakatı onaylaması beklenen az sayıda ülkeden biri olduğu hatırlatıldı.
Paris Anlaşması - 19.02.2019
Dha Dış - AP ve Ak, Ağır Taşıtların Zehirli Gaz Üretimini Azaltmayı Hedefliyor
Zehirli gazlarla mücadele, Paris Anlaşması çerçevesinde AB'nin küresel iklim değişikliğine karşı girişimlere yapılan katkılar olarak değerlendiriliyor.
Paris Anlaşması - 19.02.2019
AP ve Ak, Ağır Taşıtların Zehirli Gaz Üretimini Azaltmayı Hedefliyor
Zehirli gazlarla mücadele, Paris Anlaşması çerçevesinde AB'nin küresel iklim değişikliğine karşı girişimlere yapılan katkılar olarak değerlendiriliyor.
Paris Anlaşması - 04.02.2019
İkv: Ab-Japonya Ekonomik Ortaklık Anlaşması Türkiye'yi de Etkileyecek
Zeytinoğlu, AB-Japonya EOA'sının yeni nesil bir ticaret anlaşması olduğunu belirtti ve güvenli veri akışını kapsamasının yanında, çevre alanında Paris Anlaşması'nın hedeflerine uyumun taahhüt edildiği AB'nin ilk ticaret anlaşması olması bakımından da dikkat çektiğini ekledi.
Paris Anlaşması - 22.01.2019
Almanya ile Fransa Arasında Yeni Bir İş Birliği Anlaşması
Çevre alanında Paris Anlaşması'nın uygulanması ve BM'nin 2030 sürdürebilir kalkınma hedeflerine ulaşması için iki ülkenin yakın iş birliğinde olacağı belirtilen anlaşmada, enerji dönüşümünün ilerletilmesinin sağlanması için çaba sarf edileceği kaydedildi.
Paris Anlaşması - 09.01.2019
ABD'de Karbondioksit Salınımında Son Yılların En Büyük Artışı Yaşandı
İklim değişikliği tehlikesine karşı çevresel ve sosyo-ekonomik direncin güçlendirilmesini hedefleyen Paris Anlaşması, küresel sıcaklık artışını yüzyıl sonuna kadar 2 santigrat derecenin altında tutmayı amaçlıyor.
Paris Anlaşması - 22.12.2018
Filistin İsrail'le Yapılan Anlaşmaları Gözden Geçirecek
İsrail'le imzalanan anlaşmalar arasında ilk önce ekonomik konulara ilişkin Paris Anlaşması'nın gözden geçirileceğini kaydeden Abbas, anlaşmada yeniden düzenlemeye gidilmesini veya iptal edilmesini talep ettiklerini aktardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Paris Anlaşması Haberleri | Paris Anlaşması Haber - Haberler - Sayfa 6 - Paris Anlaşması haberleri, son dakika paris anlaşması haber ve gelişmeleri burada. BM: ABD'nin çekilmesi bekleniyordu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.9.2021 11:01:24. #1.16#

title