Paris Anlaşması Haberleri

Paris Anlaşması haber, Paris Anlaşması son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Paris Anlaşması - 12.02.2021
"Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Türkiye" İKV'nin webinarında masaya yatırıldı
"İklim anlaşması Türkiye'nin geleceği bakımından da çok önemli" AB'ye giden ürünlerimize ek vergi getirilmesinin rekabet gücünü son derece olumsuz etkileyeceğini belirten Zeytinoğlu, "AB, üçüncü ülkelerle imzalanan Serbest Ticaret Anlaşmalarında (STA) 'Sürdürülebilir Kalkınma' bölümünde bulunan iklim değişikliği taahhütlerini güçlendirecek. Aynı zamanda AB pazarında yer alan tüm kimyasalların, materyallerin, gıdaların ve diğer ürünlerin ilgili AB düzenlemeleri ve standartlarına uyumlaştırılması da şart haline gelecektir. En önemlisi, AB, Paris Anlaşması'nı onaylamayan ülkeler ile STA imzalamayacağını da açıklamıştı.
Paris Anlaşması - 10.02.2021
İklim değişikliğiyle mücadele hedefleri milyonlarca hayat kurtarabilir
Ülkelerin, Paris Anlaşması'nda öngörülen hedeflere ulaşmak için iklim taahhütlerini artırması halinde 2040'a kadar her yıl milyonlarca kişinin hayatı kurtulabilir.
Paris Anlaşması - 02.02.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ile telefonda görüştü
Türkiye'nin, ABD'nin Paris Anlaşması'na (COP21) geri dönüş kararını memnuniyetle karşıladığı ve iklim değişikliği ile mücadelede uluslararası dayanışmanın elzem olduğu belirtilen görüşmenin sonunda S-400, F-35 ve PYD-YPG gibi iki ülke arasında anlaşmazlık alanı olan konuların yeni bir perspektifle çözüme kavuşturulması için ortak çaba sarf edilmesi gerektiği kaydedildi.
Paris Anlaşması - 28.01.2021
Arçelik, Corporate Knights'ın "Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Şirket Endeksi"ndeki tek Türk şirketi oldu
Ayrıca Arçelik, sürdürülebilirlik çalışmaları çerçevesinde önemli kilometre taşlarına imza attı. Kendi karbon kredisi ile 2019 ve 2020 yıllarında küresel üretimde karbon nötr olmayı başaran şirket, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde 2. kez "Dayanıklı Ev Ürünleri" kategorisinde "Sektör Lideri" seçildi. Arçelik'in 2030 sera gazı emisyon azaltım hedefleri, Paris Anlaşması'nın "2°C'nin çok altında" hedefi doğrultusunda Science Based Targets Initiative (SBTi) tarafından onaylandı.
Paris Anlaşması - 28.01.2021
İklim değişikliği - John Kerry: İskoçya'daki İklim Değişikliği Zirvesi dünyanın 'son şansı'
Biden'ın İklim Değişikliğiyle Mücadele Özel Temsilcisi olarak atadığı deneyimli siyasetçi John Kerry, Glasgow'da düzenlenecek iklim zirvesinin 'çok önemli' olduğunu söyledi: "Üç yıl önce, çevre krizinin sonuçlarının önüne geçebilmek için 12 yılımız olduğu söylenmişti. Bu üç yıl kayboldu çünkü bunların hiçbirine inanmayan Donald Trump vardı. Şimdi bilimin bize söylediklerini yapmamız için 9 yılımız kaldı." Beyaz Saray'da düzenlediği konferasta da Kerry, ABD'nin karbon emisyonunu azaltmasının, iklim değişikliğiyle küresel mücadelede çok az bir fark yaratacağını ifade etti: "Dünyadaki karbon emisyonunun %90'ı ABD sınırları dışından kaynaklandığı için Biden da, Paris Anlaşması'nın tek başına yeterli olmadığını biliyor.
Paris Anlaşması - 25.01.2021
BoE'ye "Finansmanda çevre gözetilmeli" uyarısı
Çevresel Denetim Komitesi'nin mektubunda İngiltere Merkez Bankası'nın tahvil alım programını Paris Anlaşması'nın hedefleri ile uyumlu hale getirmesi gerektiğine de vurgu yapıldı.
Paris Anlaşması - 19.01.2021
Siemens Gamesa ve Siemens Energy'den yeşil hidrojen üretiminde iş birliği
Paris Anlaşması çerçevesinde, gelecek dönemde dünyanın yüksek miktarda yeşil hidrojene ihtiyaç duyacağı ve yeşil hidrojen üretimi için gereken enerjinin büyük kısmının rüzgardan sağlanacağı öngörüsüyle iş birliğine giden iki şirket, 5 yılda yaklaşık 120 milyon avro değerinde yatırım yapmayı hedefliyor.
Paris Anlaşması - 17.12.2020
Fransız Kalkınma Ajansı'ndan VakıfBank'a 200 milyon avro kredi
Söz konusu kredinin Türk bankacılık sektöründe şu ana kadar gerçekleştirilen en büyük tutarlı "Yeşil Konut Kredisi" olduğuna dikkati çeken Üstünsalih, şunları aktardı: "Ayrıca, eylül ayında Dünya Bankası ile imzaladığımız kredinin ardından, böylesi zorlu bir yılda dahi uluslararası kalkınma kuruluşlarıyla imzaladığımız ikinci kredidir. Uluslararası piyasalarda olduğu kadar, sürdürülebilir bankacılık alanında da attığımız adımlar ve yaptığımız çalışmalarla Türk bankacılık sektöründe oldukça aktif ve öncü bir konuma sahibiz. Bu alanda son olarak aralık ayının başında 750 milyon ABD doları tutarında mevduat bankaları tarafından gerçekleştirilen ilk sürdürülebilir Eurobond ihracını başarıyla gerçekleştirmiştik. Şimdi de AFD ile imzalamış olduğumuz 'Yeşil Konut Projesi' kredisi, sürdürülebilirlik alanında güçlü adımlar atmaya devam ettiğimizin somut bir göstergesidir." "Kaynak A ve B sertifikalı çevre dostu projelerde kullanılacak" Söz konusu kredi anlaşmasından elde edilecek kaynağın A ve B sertifikalı çevre dostu konut projelerinin finansmanında kullanılacağının altını çizen Üstünsalih, şu açıklamada bulundu: "Bu vesileyle bankamıza ve ülkemize olan destek ve güvenleri nedeni ile AFD yetkililerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda AFD ile ilişkilerimizin boyutunun ve kapsamının artarak genişleyeceğini ümit ediyorum. Malumunuz olduğu üzere sürdürülebilir bankacılık anlayışını stratejik hedeflerimizin başına koyan bir bankayız. Aynı motivasyon ve ortak hedefleri AFD'nin projelerinde de görmek memnuniyet vericidir. Bundan sonraki süreçte, bu ortak zeminde AFD ile daha büyük iş birliği yapma potansiyelini görüyoruz ve daha pek çok projede bir araya gelerek bu alanda işbirliğimizi ileri bir noktaya taşımayı umuyoruz." "Yeşil konut projeleri Paris Anlaşması'nın iklimle ilgili hedeflerine ulaşmak için önemli" İmza törenine katılan İstanbul Fransız Başkonsolosu Oliver Gauvin, Paris İklim Anlaşması'nın beşinci yıldönümünün kutlandığı bugünlerde, imza törenine katılmaktan memnuniyet duyduğuna dikkati çekerek, "Uluslararası toplum, karbon emisyonlarını azaltma çabalarını artırsa da hedefin hala uzağındayız.
Paris Anlaşması - 17.12.2020
Grubu, çevre çalışmalarıyla tam not aldı
Küresel karbon emisyonunu 2040'a kadar "net sıfır" a düşürecek Kasım 2020'de Vodafone, şirketin toplam küresel karbon emisyonunu 2040'a kadar "net sıfır"a düşürmeyi taahhüt etti ve Paris Anlaşması'nın en iddialı hedefi olan ısınmayı 1,5° C'de tutmak için gereken azaltımlara paralel olarak, 2030 karbon azaltma hedeflerinin Bilime Dayalı Hedefler girişimi tarafından onaylandığını doğruladı.
Paris Anlaşması - 11.12.2020
Son dakika haberi! Uluslararası Yatırım Zirvesi'nde "etki yatırımları" ele alındı
İklim konuları ile ekonomik sürdürülebilirliğin bir arada olabileceğini ve çok büyük fırsatlar barındırdığını belirten Landrut, şunları kaydetti: "1990- 2018 arasında AB'de sera gazları yüzde 23 azaltıldı ve ekonomi yüzde 61 oranında büyüdü. Aynı zamanda pandemi döneminde AB ülkeleri uzun vadeli sözlerini unutmadı. 2050 yılına kadar karbon nötr olmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz yıl açıklanan Yeşil Mutabakat (Green Deal) sadece iklim ya da çevre anlaşması değil. Bu AB'nin yeni büyüme stratejisi. İklim değişikliği için biyoçeşitlilik ile birlikte farklı alanlarda, farklı ülkeler ile birlikte çalışmamız gerekiyor. Sadece AB içinde bu gazların emisyonlarını azaltmamız bir şey ifade etmiyor. Uluslararası işbirliği bizim için zorunlu. Bu nedenle dayanışma da bu mutabakatın bir parçası. Yeşil Mutabakat, Paris Anlaşması bizim için gelecekteki ticaret anlaşmalarının temelini oluşturuyor.
Paris Anlaşması - 10.12.2020
Yeşil ekonomi 10 yılda 35 milyon istihdam yaratacak
"Yoğun karbonlu endüstriler geride kalıyor" SYSTEMIQ Kurucu Ortağı Jeremy Oppenheim, rapora ilişkin yaptığı değerlendirmede, Paris Anlaşması'nın iklim faaliyetleri için eşi görülmemiş ve birleştirici bir çerçeve oluşturduğunu belirterek, "2050 yanıltıcı derecede uzak görünebilir, fakat zaman düşündüğümüzden daha hızlı geçecek.
Paris Anlaşması - 09.12.2020
Son dakika haberleri: Post-hegemonik dünyada ABD ve Biden yönetiminden beklentiler
Biden'ın başkanlık dönemine hazırlanırken uluslararası kamuoyuna vermeye çalıştığı en temel mesajlardan biri, ABD yönetiminin çok-taraflı kurumsal platformlarda yeniden etkin bir rol oynayıp küresel sorunların çözümünde inisiyatif alacağı fikrinin vurgulanması oldu. Bu bağlamda fazla siyasi ve diplomatik maliyet üstlenmeden atılabilecek en basit adımlardan biri, ABD'nin tekrar Küresel İklim Değişikliği ile ilgili Paris Anlaşması'ndan kaynaklanan sorumlulukları kabul etmesi olacak.
Paris Anlaşması - 08.12.2020
Fransa Büyükelçiliği'nden Paris Anlaşması'nın 5. yılı dolayısıyla çevre toplantısı
Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro, Türkiye'nin; sıra dışı, doğal ve çok zengin bir mirasa sahip olduğunu belirterek, "Bunların korunması önemli." dedi.
Paris Anlaşması - 07.12.2020
AB'ye göre 2020'de en sıcak kasım ayı yaşandı
Buontempo, "İklim risklerini yatıştırmayı önceleyen tüm karar vericiler, bu kayıtları tehlike çanları olarak görmeli ve 2015 Paris Anlaşması'nın uluslararası taahhütlerine nasıl en iyi şekilde uyulacağını her zamankinden daha ciddi biçimde düşünmelidir.
Paris Anlaşması - 06.12.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- İklim değişikliğini önlemek için hazırlanan Paris Anlaşması, 21.
Paris Anlaşması - 23.11.2020
2040'a kadar net karbon emisyonlarını sıfırlayacak
Şirket açıklamasına göre, Paris Anlaşması'nın hedefi olan ısınmayı 1,5 derecede tutmak için gereken azaltımlar paralelinde Vodafone, 2030 karbon azaltma hedeflerinin Bilime Dayalı Hedefler (Science Based Targets) girişimi tarafından onaylandığını belirtti.
Paris Anlaşması - 22.11.2020
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne canlı bağlantıyla katıldı Açıklaması
"Enerjide kurulu güç kapasitesinin yaklaşık yüzde 49'u yenilenebilir kaynaklardan" Salgın sonrasında insanlığın, ekonomik ve sosyal adaletle birlikte çevre sorunlarıyla mücadelede de gereken dersleri çıkaracağına inandığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Türkiye olarak tarihi mesuliyetimiz yok denecek kadar az olmasına rağmen iklim değişikliğiyle mücadeleye aktif katkı sağlıyoruz. Aynı şekilde ülkemizdeki ekosistem ve biyolojik çeşitliliğin korunması için de gerekli önlemleri alıyoruz. Son 5 yılda yaptığımız 16,5 milyar dolarlık yatırımla Türkiye'nin enerjide kurulu güç kapasitesinin yaklaşık yüzde 49'unun yenilenebilir kaynaklardan oluşmasını temin ettik. Elektriğimizin yüzde 63'ünü yerli ve yenilenebilir kaynaklardan üretiyoruz. Güneş enerjisi kurulu gücünde dünyada 13'üncü, Avrupa'da 7'nci sıradayız. Çevre kirliliği ve iklim değişikliği ile mücadele edilirken yeni haksızlıkların, yeni çifte standartların oluşmasına müsaade edilmemelidir. Paris Anlaşması'nın uygulanmasıyla ilgili endişelerimizin halen giderilememiş olması bizi yolumuzdan alıkoymuyor.
Paris Anlaşması - 17.11.2020
29. Kalite Kongresi
TÜSİAD olarak, çevresel sürdürülebilirliğin ekonomik sürdürülebilirlik için en önemli ön şart olduğu bilinciyle iklim değişikliği ile mücadele konusunu kritik çalışma alanlarımız arasında görüyoruz. Önemli bir mutabakatın ürünü olan Paris Anlaşması'nın hedeflerini stratejik öncelik olarak benimsiyoruz.
Paris Anlaşması - 10.11.2020
Son dakika haber: G20 ülkeleri fosil yakıt teşviklerini sonlandırma taahhüdünde sınıfta kaldı
"İvmeyi hızlandırmak için fırsatlar var" Raporun baş yazarı Anna Geddes, G20 hükümetlerinin Kovid-19 krizi öncesinde dahi, fosil yakıtlara sundukları kamu finansmanını sonlandırma kapsamında Paris Anlaşması'nda belirlenen taahhütleri yerine getirmek üzere ilerleme kaydedemediklerini belirtti.
Paris Anlaşması - 09.11.2020
AB: Bizi hasım görmeyen bir ABD Başkanı ile çalışacağımız için memnunuz
Borrell, ABD'nin AB için en önemli müttefik ve ortak olduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Ortak değerler temelinde uzun bir birlikte çalışma geçmişimiz var. Bu nedenle bir kez daha bizi hasım olarak görmeyen veya AB'nin ABD'den faydalanmak için kurulduğuna inanmayan bir ABD Başkanı ile çalışma şansından memnuniyet duyuyoruz. İş birliğini geliştirmek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız. AB-ABD iş birliğini yeniden tesis etmek için 'motoru' yeniden çalıştırmalıyız. Özellikle gerçek diyaloğa geri dönmeli, mümkün olan yerlerde ortak stratejiler formüle etmek üzere taahhütte bulunmalı ve bunları kaynaklarla desteklemeliyiz." Borrell, ABD ile AB arasındaki yakın iş birliği alanları olarak ABD'nin tekrar katılmaya niyetli olduğu iklim değişikliği konulu Paris Anlaşması, İran ile yapılan nükleer anlaşma ve Dünya Sağlık Örgütü'nü sıraladı.
Paris Anlaşması - 05.11.2020
Japonya: ABD'nin Paris Anlaşması'ndan çekilmesi büyük talihsizlik
Japonya Kabine Baş Sekreteri Katsunobu Kato, ABD'nin Paris Anlaşması'ndan resmen ayrılmasının "büyük talihsizlik" olduğunu söyledi.
Paris Anlaşması - 26.10.2020
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Birpınar, "İklim Biziz, Değişeceğiz" kampanyası lansmanında konuştu Açıklaması
Dünyanın ve Türkiye'nin şiddeti gittikçe artan sel, dolu, fırtına, kuraklık, uzun süreli orman yangınları gibi afetlerle karşı karşıya olduğuna dikkati çeken Birpınar, şöyle konuştu: "Karadeniz'e kıyısı olan Giresun ilimizde ağustos ayında aşırı yağış nedeniyle oldukça yıkıcı ve can alan sel, heyelan felaketlerini yaşadık. Ankara'da eylül ayında görülmemiş bir kum fırtınası yaşadık, İstanbul'da ise oldukça şiddetli bir dolu yağışı gerçekleşti. Bilimsel çalışmalar orta ve uzun vadede iklim değişikliğinin çok daha dramatik sonuçlara sebep olacağını gösteriyor. Afetler bir yandan can kaybına yol açarken bir yandan da mal kaybına neden oluyor. Geçen sene yaşanan sel felaketleri, ülkemizde 1 milyar lira zarara yol açtı. İstanbul'daki dolu yağışının sigorta şirketlerine maliyeti yaklaşık 10 milyar lira olmuştur." "İklim değişikliği ile mücadele çalışmalarımıza devam ediyoruz" İklim rejiminin Paris Anlaşması ile birlikte yeni bir faza geçtiğini söyleyen Birpınar, şunları kaydetti: "Bu süreçte, tüm ülkelerin ulusal katkı beyanları ile sürece dahil olduklarına şahit olduk.
Paris Anlaşması - 23.10.2020
Son dakika! "Küresel Tedarik Zincirlerinin Yeniden Yapılanması" webinarı
AB'nin, yeni nesil ticaret yaklaşımıyla artık ticari politikalarında Paris Anlaşması ve sürdürülebilir kalkınma ilkelerine uyumu bir ön şart olarak gündeme getirdiğini anımsatan Kaslowski, "Bu açıdan, AB Yeşil Mutabakat ve birlikte gelen Sınırda Karbon Düzenlemesi gibi alt düzenlemelerin ülkemizin ihracat rekabetçiliği gözetilerek ele alınması ve sektörel yol haritaları çıkarılması gereklidir.
Paris Anlaşması - 19.10.2020
Morityus Başbakanı: "İngilizler, Chagos Takımadaları konusunda ikiyüzlü davranıyor"
Ada ülkesi Morityus Cumhuriyeti Hint Okyanusu'ndaki ada ülkelerinden Morityus Cumhuriyeti, 1598'de Hollanda, 1715'te Fransa sömürgesi oldu. Morityus, 1814'teki Paris Anlaşması ile İngiltere hakimiyetine girdi.
Paris Anlaşması - 08.10.2020
OPEC: Küresel enerji talebi 2045'te günlük 361 milyon varil petrol eş değerine yükselecek
Rapora göre, 2045'e kadar öncelikli olarak Paris Anlaşması hedeflerine odaklanan politikalar, yenilenebilir enerji kaynaklarına dönüşümü desteklemeye ve sera gazı emisyonlarını azaltmaya devam edecek.
Paris Anlaşması - 30.09.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, AB Çevre Bakanları Toplantısı'na katıldı Açıklaması
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Ülkemizin iklim değişikliği ile ilgili mücadelesini anlattığımız toplantıda Paris Anlaşması hususundaki haklı talebimizi yineledik.
Paris Anlaşması - 30.09.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, salgınla mücadelede doğayı korumanın önemini vurguladı Açıklaması
Berlin'deki toplantıda "AB iklim değişikliği hedefinin yükseltilmesi ve Avrupa'nın Paris Anlaşması'na katkısı" ile "Kovid-19 ve Küresel Biyoçeşitlilik Politikası" konularını görüştüklerini aktaran Kurum burada sağlıklı ve sürdürülebilir bir çevre için yapılması gerekli olan hususları masaya yatırdıklarını ve Türkiye'nin bu konuda tecrübelerini paylaştıklarını ifade etti.
Paris Anlaşması - 29.09.2020
Uluslararası Deniz Hukuku ve Doğu Akdeniz Sempozyumu
Hayta, konuşmasını şöyle sonlandırdı: "10 Şubat 1947'de, İtalya dahil 21 devletin imzaladığı İtalya Barış Antlaşması'na göre, Rodos ve Oniki Ada Yunanistan'a bırakıldı. Lozan Antlaşması'ndan farklı olarak bu adalar ve onlara bitişik adacıkların askerden ve silahtan arındırılmaları öngörüldü. Böylece Yunanistan Oniki Ada'yı ele geçirmiş oluyor. Tabii günümüzde gördüğümüz gibi hem Lozan hem Paris Anlaşması'na aykırı olarak silahlandırıyor.
Paris Anlaşması - 25.09.2020
Son dakika haber! MHP?li Yönter: 793 şehidimizin hesabını bunların hepsinden soracağız
'12 ADA BİZİMDİR? MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Türkiye'ni Doğu Akdeniz'de hak mücadelesinden asla vazgeçmeyeceğini söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin '12 ada meselesi'ne ilişkin söylemlerini hatırlatan Yönter, Yunanistan'ın uluslararası hukuka aykırı davrandığını ifade ederek şunları söyledi: 'Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki hak mücadelesi. Doğu Akdeniz'deki çıkarlarımızdan vazgeçmeyeceğiz. Ege'de önümüzü kesmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz. Gayri askeri statüde olması gereken, ada, adacık, kayacık ya da coğrafi formasyonlarla ilgili Türk milleti tarihsel haklarından ödün vermeyecek. Müzakere ise müzakere. Görüşmelerin 5'ncisi Brüksel'de başladı, hiç kimse masadan kaçmasın. Uluslararası hukuktan kaynaklanan bütün haklarımızı kullanacağız. Sayın Genel Başkanımız bunu kamuoyuna deklare etti. 12 adayla ilgili duruşumuz belli, 12 ada Anadolu coğrafyasının denizdeki uzantısıdır. 12 ada haksız, hukuksuz, hayasız şekilde elimizden alınmıştır. Buna göz yumamayız. Çünkü 12 adada Türk'ün ayak izi, hatırası, Türkün kahramanlık destanları vardır. Öyle kolay kolay teslim etmek yok. Hani oralar askersizleştirilecekti' Yani gayri askeri statüde olacaktı? Hani silahsızlandırılacaktı? 1911 Trablusgarp, 1912 Balkan Savaşları, Uşi anlaşması ile elimizden çıktı, Lozan ile gasp edildi. 1947 yılındaki Paris anlaşmasıyla da İtalya, Yunanistan dahil 16 ülkenin katılımıyla 12 ada göz göre göre Yunanlılara peşkeş çekildi.
Paris Anlaşması - 21.09.2020
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Birpınar: "Çevre konusunda ülkeler fonlarla cezalandırılmamalı"
Birpınar, çevre kirliliğinin ülkeler arasındaki yayılma hızına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Çevre konusunda ben Akdeniz'i kirlettiğim zaman, bu kirlilik 10 dakika sonra İtalya'ya gidiyor, 1 saat sonra İngiltere'ye gidiyor. Bunun tersi de olabiliyor, oradaki kirlilik buraya da gelebiliyor. Hava kirliliği, toprak kirliliğinde de bu etkileşimi görebiliyoruz. Dolayısıyla çevre konusunda, hiçbir şekilde ülkeler cezalandırılmamalı. İklim değişikliğiyle mücadele fonlarının talep eden ülkelere açık olması gerektiğini düşünüyorum. Bu fonları alıp neticede çevre yatırımları yapacağız ki daha etkili bir şekilde iklim değişikliğiyle mücadele edebilelim. Ancak 'Türkiye, sen bu fonlardan yararlanamazsın' denildiği zaman, biz de şöyle düşünüyoruz; bu uluslararası fonlardan Güney Kore, Hindistan, Çin, Meksika, Arjantin, Brezilya, Singapur, Körfez'deki bütün petrol üreten zengin ülkeler faydalanabiliyorken Türkiye'nin faydalanamaması veya 'Bu fonlara erişemezsin" denmesini tamamen siyasi veya kasıtlı davranışlar olarak görüyoruz." "Taraf olmadığımız bir anlaşmayı bize dayatmaları şık değil" Bir dönem Türkiye'nin; Dünya Bankası Grubu, Fransa, Almanya ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliği ile iklim eylemi konusunda ihtiyaç duyduğu finansmanın uygun koşullarla karşılanması için bir mutabakat zaptı üzerinde çalıştığını hatırlatan Birpınar, "En azından bunun çözülmesi gerekiyor. Yeşil İklim Fonu dışında Dünya Bankası'ndan, Fransa Kalkınma Bankası'ndan ve Almanların yardımlarıyla belirli paketler halinde Türkiye'ye yardım yapılması gerekiyor. Mutabakatlarda da 'Paris Anlaşması'nı tanıyoruz' diye ifadelerin kullanılması gerekiyor.
Paris Anlaşması - 17.09.2020
Son dakika haber: Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, AA Editör Masası'na konuk oldu: (4)
İklim değişikliği ve etkileriyle mücadelede Türkiye'nin diğer ülkelere göre nerede olduğuna ilişkin soruya karşılık Kurum, Paris Anlaşması çerçevesinde hem gelişmekte olan hem de gelişmiş ülkelerin belli taahhütleri olduğuna işaret etti.
Paris Anlaşması - 03.09.2020
Türkiye'nin Doğu Akdeniz diplomasisi
1947 Paris Anlaşması ile Yunanistan'a verilen on iki adanın jeopolitik anlamı, 2000'lerin ilk yılları itibarıyla Yunanistan, İsrail, Mısır ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) arasında, Doğu Akdeniz'de doğalgaz arama ve sondaj çalışmaları çerçevesinde yapılan işbirliği anlaşmalarıyla reel bir karşılığa evrildi.
Paris Anlaşması - 01.09.2020
Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a çağrı
"Yunanistan maalesef sorunu çözmekten yana değil, hasmane tutumla bizi kışkırtmaya çalışıyor" Bahsedilen adaların 1947 Paris Anlaşması ile silahtan arındırılmış adalar olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, "Silahlandırma konusunda net ifadeler var.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Paris Anlaşması Haberleri | Paris Anlaşması Haber - Haberler - Sayfa 4 - Paris Anlaşması haberleri, son dakika paris anlaşması haber ve gelişmeleri burada. Türkiye Döngüsel Ekonomi Haftası etkinliği çevrim içi başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.9.2021 22:27:44. #1.15#

title