Paraşütçüler Uçmakdere'de Buluştu

Paraşütçüler Uçmakdere'de Buluştu

Tekirdağ'ın Şarköy İlçesine Bağlı Uçmakdere Köyünde, 2. Geleneksel Uçmakdere Yamaç Paraşütü ve Hıdrellez Şenlikleri Yapıldı. Ayvasıl Mevkiinde Buşulan Onlarca Paraşütçü 600 Metreden Marmara Denizi'ne Atlamanın Mutluluğunu Yaşadı.

Paraşütçüler Uçmakdere'de Buluştu

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine bağlı Uçmakdere köyünde, 2. Geleneksel Uçmakdere Yamaç Paraşütü ve Hıdrellez Şenlikleri yapıldı. Ayvasıl mevkiinde buşulan onlarca paraşütçü 600 metreden Marmara Denizi'ne atlamanın mutluluğunu yaşadı.

2. Geleneksel Uçmakdere Yamaç Paraşütü ve Hıdrellez Şenlikleri yoğun katılımla gerçekleşti. Marmara ve Trakya'nın 600 metreden denize atlayış yapılan tek yeri olan Uçmakdere Ayvasıl tepesinde buluşan onlarca pilot paraşütleri ile atlayışlarını gerçekleştirdi.

Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, Uçmakdere'yi şenliklerle Türkiye'ye tanıtacaklarını söyledi. Marmara ve Trakya'nın 600 metreden denize atlayış yapılan tek yeri olan Uçmakdere'nin Türk turizmine de büyük katkısı olacağını ifade eden Doğan, ''Bölgede yaptığımız incelemelerde yamaç paraşütü için Ayvasıl mevkisinin uygun bir yer olduğunu tespit ettik. Marmara ve Trakya'nın 600 metreden denize doğru atlayış yapılabilen tek yeri olan Uçmakdere'yi, Fethiye Babadağ'dan sonra Türkiye'nin ikinci büyük uçuş alanı haline getirmek için çalışmalarımız sürüyor.'' dedi.

Tekirdağ Valiliği'nin desteği ile 2. Geleneksel Uçmakdere Yamaç Paraşütü ve Hıdrellez Şenlikleri'ni düzenlediklerini ifade eden Tekirdağ Doğa Sporları Derneği Başkanı Kadir Aksoy, Marmara'nın çeşitli illerinden şenliklere yaklaşık 160 pilot katıldığını söyledi. Şenliklere Bulgaristan'dan da 8 grubun katıldığını kaydeden Aksoy, "600 metrelik Türkiye'nin en büyük pisti. Kalkışa çok müsait bir pist. Yılın 300 günü uçuş olabiliyor." dedi.

Kaynak: CHA