Paraşüt Pilotu Kendisini Siper Etti
Haberler » Güncel » Paraşüt Pilotu Kendisini Siper Etti - Haber

Paraşüt Pilotu Kendisini Siper Etti

Ölüdeniz Beldesi'ne tatil için gelen Slovak turist, yamaç paraşütüyle ikili atlayış yaptı.

Paraşüt Pilotu Kendisini Siper Etti

Beldesi'ne tatil için gelen Slovak Lussia Semenova, saat 15.30 sıralarında 'ın 1700 metre pistinden yamaç paraşütüyle tandem (ikili) atlayış yaptı. Semenova'ya atlayışında yamaç paraşütü pilotu İbrahim Altın eşlik etti. Piste çıkıp hazırlıklar yapıldıktan sonra kalkış için koşmaya başlayan ikili, 5 metre havalandıktan sonra hortum şeklinde yükselen hava akımına yakalandı. Akımın etkisi ile hızla yükselen paraşüt, birkaç saniye sonra aniden kapandı.

İkili hızla yere düşmeye başlarken paraşüt pilotu İbrahim Altın, Slovak yolcusuna vücudunu siper etti. Kaza sonrası paraşüt pilotu Altın sırtından, yolcusu Lussia Semenova ise kolundan yaralandı. İkilinin yardımına kalkış için bekleyen diğer paraşütçüler koştu. Kalkış yaptığı piste taşınan Altın ve Semenova'ya ilk müdahale, sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Ardından ambulansla Fethiye Devlet Hastanesi'ne götürülen paraşüt pilotu ve yolcusu, tedaviye alındı.

Yolcusunun üzerine düşmesini sağlayan paraşüt pilotu İbrahim Altın ayakta tedavi edilirken, sol kolunda zedelenme belirlenen Lussia Semenova, kontrol için servise alındı.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler