Paralimpik Sporcular Yurda Döndü
Haberler » Güncel » Paralimpik Sporcular Yurda Döndü - Haber

Paralimpik Sporcular Yurda Döndü

Tunus'ta 22 - 29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen atletizm yarışmalarında dereceye girerek Londra'da yapılacak Paralimpik Olimpiyatları'na katılma hakkını kazanan engelli sporcular Türkiye'ye döndü.

Paralimpik Sporcular Yurda Döndü

Sporcuları Atatürk Havalimanı'nda yakınları ve Bağcılar Belediye Başkanı tarafından çiçeklerle karşılandı. Yarışmalarda dereceye girerek olimpiyatlarda 'ye temsil edecek olan engelli sporculardan Zübeyde Süpürgeci ve Hamide Kurt Bizler için çok gurur verici bir şey. Böyle bir karşılama beklemiyorduk. Olimpiyatlarda da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz dediler. OLİMPİYATLARDA BAŞARILI OLACAKLAR

Bağcılar Belediyesi Engelliler Kulübü sporcularının aldığı bu başarıdan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bir süre önce Bağcılar'da açtığmız engelliler sarayı ile engellilere tanınan pozitif ayrımcılığı kurumsallaştırmış olduk. Oradaki engellilere vermiş olduğumuz emeğinin karşılığını fazlasıyla almaya başladık. Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiler engelli atletizm ilk defa Türkiye'de dünya olimpiyatlarında iki kızımız Hamide ve Zübeyde madalya ile döneceklerine inanıyorum dedi.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler