Paraguay Haberleri

Paraguay haber, Paraguay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Paraguay - 23.10.2020
Sırbistan'dan Paraguay'a giden yük gemisinde 7 ceset bulundu
Sırbistan'dan Paraguay'a giden yük gemisindeki konteynerlerden birinin içinde 7 kişinin cansız bedeni bulundu.
Paraguay - 17.10.2020
Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Paraguay'ın eski ve yeni Dışişleri Bakanları ile görüştü
Son dakika haber... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Paraguay'ın eski Dışişleri Bakanı Antonio Rivas Palacios ve yeni Dışişleri Bakanı Federico Alberto Gonzales Franco ile telefon görüşmesi yaptı.
Paraguay - 15.10.2020
Latin Amerika ülkeleriyle diplomatik ilişkilerimizin 70. yılı ve açılım politikamız
Aradan geçen 70 yılda Latin Amerika ülkeleriyle ilişkilerimiz gelişti ve 1950 yılında bölgede yerleşik dört büyükelçiliğimiz bugün itibarıyla on altıya, temsilcilik sayımız ise Sao Paulo başkonsolosluğumuzla birlikte on yediye yükseldi. Bu yaygın temsil ağı hiç şüphesiz 2000'li yıllar sonrasında devletimiz tarafından yürütülen Latin Amerika açılım politikasının bir sonucudur. Artan ilişkilerimiz bir yandan çok yönlü, aktif ve etkin bir dış politika yürütmemize katkıda bulunurken, diğer taraftan ticari ve kültürel birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Halihazırda Meksika, Guatemala, Kosta Rika, Panama, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Trinidad ve Tobago, Kolombiya, Venezuela, Paraguay, Brezilya, Arjantin, Şili, Peru, Bolivya ve Ekvador'da yerleşik büyükelçiliklerimiz bulunuyor ve anılan temsilciliklerimizin akredite oldukları ülkeler de hesaba katıldığında, 33 bölge ülkesinde etkili bir temsil yürütülmekte.
Paraguay - 12.10.2020
Brezilya'da mafya babası serbest bırakıldıktan sonra ortadan kayboldu
André Oliveira Macedo, Brezilya ve Paraguay'daki hapishanelerinde güç sahibi olan ve Avrupa'ya tonlarca kokain kaçıran Sao Paulo merkezli "First Command of the Capital" suç örgütünün kıdemli bir üyesi olarak biliniyor.
Paraguay - 12.10.2020
İTO, Tunus'tan sonra Uruguay'la da iyi niyet anlaşması imzaladı
İş örgütlerinin atacağı karşılıklı adımlar sayesinde ikili ticaretin daha iyi seviyelere geleceğine inandıklarını vurgulayan Avdagiç, şu değerlendirmelerde bulundu: "Arjantin, Brezilya, Paraguay ve Uruguay'ın üyesi olduğu Güney Amerika Ortak Pazarı (Mercosur) ile Türkiye arasında müzakereleri sürdürülen Serbest Ticaret Anlaşması'nın (STA) bir an evvel sonuçlandırılmasını arzu ediyoruz.
Paraguay - 8.10.2020
Trabzonspor, Birleşmiş Milletler gibi
Bordo-mavililer, Belçika ve Slovakya'dan 7'şer, Polonya, Gürcistan ve Gana'dan 6'şar, Nijerya ve Arjantin'dan 5 oyuncu renklerine bağladı. Trabzonspor, Almanya, Portekiz, Ukrayna, Senegal Sirbistan ve Çekya'dan 4'er oyuncu kadrosuna katarken, Bosna Hersek, Kolombiya, Kamerun, Norveç, Hırvatistan, Makedonya, İngiltere, ve Gine'den 3'er oyuncu kattı. İsveç, Azerbaycan, İran, Karadağ, Mısır, Hollanda, Güney Kore, Romanya, Mali, Bulgaristan, Fildişi Sahili ve Cezayir 2'şer, Avusturya, Belarus, Ekvator, Yeşil Burun Adaları, Tago, Fransa, Kosova, Arnavutluk, Kosta Rika, Yunanistan, Fransız Guyanası, Avustralya, Paraguay, Danimarka, Kongo, Fas, Burundi, Peru ve Nambiya'dan 1'er oyuncu kattı.
Paraguay - 7.10.2020
Son dakika haberleri | İspanya ve Portekiz'den 2030 Dünya Kupası için ortak adaylık
2030 Dünya Kupası'nı organize etmek için şimdiye kadar Fas dışında Arjantin, Uruguay, Paraguay ve Şili de ortak adaylık sunacağını açıklamıştı.
Paraguay - 7.10.2020
Dominik Cumhuriyeti'nin kurucusu Diez'in büstünün açılışı başkentte yapıldı
LAMER'in bahçesinde yapılan açılış törenine, Dışişleri Bakanlığı Latin Amerika Genel Müdür Yardımcılığında Daire Başkanı Derin Ersavcı, Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç, Ankara Üniversitesi LAMER Başkanı Prof. Dr. Mehmet Necati Kutlu, Dominik Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Elias Serulle, Küba'nın Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Amaros Nunez, Peru'nun Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Campana Boluarte, Kosta Rika'nın Ankara Büyükelçisi Gustavo Campos Fallas, Ekvator Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Fanny de Lourdes Puma Puma, Meksika'nın Ankara Büyükelçisi Jose Luis Martinez y Hernandez ile Panama, Paraguay, Kolombiya, Brezilya ve Şili'nin Türkiye'deki misyonlarından üst düzey yetkililer katıldı.
Paraguay - 29.9.2020
Trabzon'dan 8 ayda 676,8 milyon dolarlık ihracat yapıldı
Önceki dönemden farklı olarak Gana, Paraguay, Nikaragua, Yemen, Cibuti, Uganda, Bahreyn, Suriye, Nijerya, Honduras, Hırvatistan, Mauritius, Kenya, Jamaika ve Moritanya da ihracat gerçekleştirilen ülkeler arasında yer aldı.
Paraguay - 15.9.2020
Son dakika haberleri: Dünya genelinde en az 366 gazeteci Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Suudi Arabistan, Arjantin, Avusturya, Belçika, Kanada, Irak, İran, Japonya, Kazakistan, Kırgızistan, Fas, Panama, Paraguay, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Tacikistan, Togo, Venezuela ve Zimbabve'den ise birer gazeteci Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.
Paraguay - 13.9.2020
Haftanın tarihine bakış
1955- Arjantin Cumhurbaşkanı Juan Peron, askeri darbeyle devrildi ve Paraguay'a sürüldü.
Paraguay - 11.9.2020
Paraguay eski devlet başkanı yardımcısı Denis'in kaçırıldığı sanılıyor
Paraguay'da çarşambadan beri kayıp olan eski devlet başkanı yardımcısı Oscar Denis'in kaçırıldığı sanılıyor.
Paraguay - 11.9.2020
Gençlerbirliği, Paraguaylı orta saha oyuncusu Motta'yı kadrosuna kattı
Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği, Paraguaylı orta saha oyuncusu Robert Piris da Motta'yı transfer ettiğini duyurdu.
Paraguay - 11.9.2020
Gençlerbirliği, Robert Piris da Motta'yı renklerine bağladı
Transfer çalışmalarını sürdüren Gençlerbirliği, Paraguaylı orta saha oyuncusu Robert Piris da Motta'yı 1 yıllığına kiraladı.
Paraguay - 1.9.2020
Son dakika haberleri: Brezilya'da uyuşturucu örgütüne büyük operasyon: 422 gözaltı
PCC kimdir Latin Amerika kıtasında özellikle Paraguay, Bolivya ve Kolombiya'da faaliyet gösteren örgüt, ülkenin önemli liman kentlerinden Santos'tan Avrupa'ya uyuşturucu göndermesiyle biliniyor.
Paraguay - 25.8.2020
Son dakika haber... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Paraguaylı mevkidaşı Palacios ile görüştü
Bir son dakika haberine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Paraguay Dışişleri Bakanı Antonio Rivas Palacios ile video konferans yoluyla görüşme yaptı.
Paraguay - 25.8.2020
Polonya'dan 63 ülkeye uçuş yasağı
Polonya, korona virüs salgınının aktif olduğu İspanya, Belçika, Malta, Romanya, Arnavutluk dahil bazı ülkelerden yapılacak uçuşlara yasak getirdi. Bir süredir Polonya'ya uluslararası uçuşların yasak olduğu 44 ülkelik listedeki yasaklı ülke sayısı, Çarşamba gününden itibaren 63'e yükseliyor. Listeye yeni eklenen ülkeler arasında Belçika, İspanya, Arnavutluk, Malta, Monako, Venezuela, Romanya, San Marino, Libya, Filipinler, Hindistan, Paraguay, Gambia, Belize, Namibya, Porto Riko bulunuyor.
Paraguay - 22.8.2020
Göztepe'nin ilk Nijeryalı oyuncusu: Brown Ideye
Toplam 5 Brezilyalı ismin forma giydiği Göztepe'de Fransa'dan 4, Gana'dan 3, Arjantin, Cezayir, Fas, Güney Afrika, Polonya, Portekiz ve Senegal'den 2 isim şans bulurken, Arnavutluk, Büyük Britanya, Çekya, Danimarka, Fildişi Sahili, Gabon, Gambiya, İtalya, Kongo, Kosta Rika, Macaristan, Kuzey Makedonya, Norveç, Paraguay, Sırbistan, Slovakya, Slovenya ve Yugoslavya'dan ise birer futbolcu mücadele etti.
Paraguay - 16.8.2020
Aytemiz Alanyaspor, Adam Bareiro ile el sıkıştı
Süper Lig ekiplerinden Aytemiz Alanyaspor, teknik direktör Çağdaş Atan ile anlaştıktan sonra transferde hız kazandı. Geçtiğimiz günlerde üst üste transferler açıklayan Alanya ekibi, golcüsünü ise Paraguay'dan buldu.
Paraguay - 2.8.2020
Koronavirüs nedeniyle ülkelerine dönemeyen yabancı öğrenciler bayramı yurtlarda kutladı
Türkiye'nin koronavirüs salgını önlemleri kapsamında yurt dışına uçak seferlerinin durması nedeniyle Somali, Afganistan, Gana, Gine, Paraguay, Kosova, Gürcistan, Suriye, Azerbaycan, Türkmenistan, Pakistan ve Çad'dan gelerek Samsun'daki üniversitelerde eğitim gören 70'i kız 170 öğrenci, Gençlik ve Spor Bakanlığına ait yurtlarda kalıyor.
Paraguay - 23.7.2020
Türkiye'den Cezayir, Paraguay ve Sırbistan'a Kovid-19 sürecinde tıbbi malzeme yardımı
Türkiye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Cezayir, Paraguay ve Sırbistan'a çeşitli tıbbi malzemeler hibe edecek.
Paraguay - 20.7.2020
Son dakika haber! Bakan Pekcan: "Pakistan ile Türkiye'nin ticaret hacminin en kısa sürede 1 milyar doların üzerine...
Nisan ayından itibaren Özbekistan, Kenya, Hindistan ve Nijerya ile genel ticaret heyetleri gerçekleştirdiklerini ve bugün Pakistan ile gerçekleştirdiklerini, ardından da Almanya, Kolombiya ve Meksika ile genel ticaret heyetlerine devam edeceklerini dile getiren Bakan Pekcan, "Genel ticaret heyetleri haricinde sektörel ticaret heyetlerini de gerçekleştiriyoruz. Buralarda da Özbekistan, Kenya, Latin Amerika (Paraguay, Arjantin, Meksika, Şili, Uruguay, Ekvator, Kosta Rika, Kolombiya) bunun dışında Çin, Körfez ülkelerine (Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Bahreyn ve Umman) yönelik sanal ticaret heyeti programlarını icra ettik ve ayrıca iki sanal fuar yaptık.
Paraguay - 20.7.2020
Bakan Pekcan "Pakistan Genel Sanal Ticaret Heyeti" programında konuştu Açıklaması
Ruhsar Pekcan, bunların haricinde sektörel ticaret heyetlerini de TİM ile beraber hayata geçirdiklerini, Özbekistan, Kenya, Paraguay, Arjantin, Meksika, Şili, Uruguay, Ekvador, Kosta Rika, Peru, Kolombiya, Çin, BAE, Katar, Kuveyt, Bahreyn ve Umman'a yönelik sanal ticaret heyeti programları icra ettiklerini söyledi.
Paraguay - 2.7.2020
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AA Editör Masası'na konuk oldu: (4)
Sanal fuar ve ticaret heyetleri tam gaz devam Ticaret Bakanı Pekcan, sanal ticaret heyeti ve sanal fuarlar hakkında da bilgi verdi. Bu kapsamda sanal ticaret heyetlerinin, Özbekistan, Kenya, Uruguay, Paraguay, Şili, Ekvador, Arjantin, Meksika, Peru, Körfez ülkeleri ile Çin ve Hindistan'la yapıldığını hatırlatan Pekcan, bunların devam edeceğini, iş dünyasının çatı kuruluşlarının düzenlediği sanal ticaret heyetlerine yüzde 50'ye kadar finansman desteği verdiklerini vurguladı.
Paraguay - 23.6.2020
Türkiye'nin Kovid-19'la mücadele için gönderdiği yardımlar Paraguay'a ulaştı
BUENOS Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede kullanılması için gönderdiği tıbbi malzemeler Paraguay'a ulaştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Paraguay Haberleri | Paraguay Haber - Haberler - Paraguay haberleri, son dakika paraguay haber ve gelişmeleri burada. Sırbistan'dan Paraguay'a giden yük gemisinde 7 ceset bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.11.2020 04:39:05. #1.14#
title