Papadopulos Tutum Belirlemeyecek

Papadopulos Tutum Belirlemeyecek

Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Tasos Papadopulos, 'Seçimlerde Kendisine Güvenen Vatandaşların Oyunu Etkilemek İstememesinden' Dolayı İkinci Tura Kalan İki Aday İçin Tutum Belirlemek İstemediğini Söyledi.

Papadopulos Tutum Belirlemeyecek

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, ''seçimlerde kendisine güvenen vatandaşların oyunu etkilemek istememesinden'' dolayı ikinci tura kalan iki aday için tutum belirlemek istemediğini söyledi.

Rum radyosunun haberine göre, geçen pazar yapılan ilk tur ''başkanlık'' seçiminde elenen Papadopulos, 24 şubatta yapılacak seçimlerin ikinci turuna müdahale etmeyeceğini belirtti. Papadopulos, ''herkesin özgür iradesine saygı duyduğunu, Kıbrıs sorununun çözümü talebinde her zaman için halkın yanında ve yakınında olacağını'' ifade etti.

Kıbrıs Rum yönetimini, ' 'Avrupa Birliği'nin (AB) eşit üyesi, Avro'ya geçen, güçlü sosyal devlet olarak ve uluslararası alanda haysiyetli ve saygın bir devlet olarak teslim ettiğini'' kaydeden Papadopulos, ''Ülkemiz, daha iyi günler için bugün uygun koşullara ve perspektiflere sahiptir'' dedi.

Papadopulos, ''ikinci tura kalmamasını neye bağladığına'' ilişkin bir soru üzerine, seçimden elenmesini ''halkın değerlendirmesine ve iradesine'' bağladığını ve buna tamamıyla saygı duyduğunu söyledi.

Kaynak: AA