Papadopulos: "Mücadele Etmeliyiz"

Papadopulos: "Mücadele Etmeliyiz"

Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Tasos Papadopulos, 'Layık Olduğumuz Şey İçin Mücadele Etmeliyiz, Bize Hiçbir Şey Hediye Olarak Verilmez' Dedi.

Papadopulos:

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, ''Layık olduğumuz şey için mücadele etmeliyiz, bize hiçbir şey hediye olarak verilmez'' dedi.

Rum radyosunun haberine göre, Papadopulos, Rum terör örgütü EOKA'nın ikinci başkanı Grigoris Afksentiu için Maşera Manastırı'nda düzenlenen anma töreninde yaptığı konuşmada, "Afksentiu için düzenlenen anma töreninde bulunmaktan büyük bir heyecan duyduğunu" belirterek, "Yalnız kurtuluş mücadelesinin bir kahramanının anısının onurlandırılıyor olması için değil, halkımızın mücadele ruhu ve hatta yaptığı fedakarlıklar dolayısıyla heyecan duyuyorum" diye konuştu.

Papadopulos, gazetecilerin "günün mesajının ne olduğunu" sorması üzerine, "Bize hiçbir şey hediye edilmez. Layık olduğun şey için mücadele etmelisin'' dedi. Papadopulos, ''Bugün yalnız Maşera Altın Kartalını değil, EOKA kurtuluş mücadelesinin bütün mücadelecilerine ve vatan için canını veren herkesi onurlandırıyoruz" ifadelerini kullandı.