Papadopulos 2. Dönem İçin Adaylığını Açıkladı

Papadopulos 2. Dönem İçin Adaylığını Açıkladı

Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Tasos Papadopulos, Kıbrıs Rum Kesiminde Gelecek Yıl Şubat Ayında Yapılacak Başkanlık Seçiminde Aday Olacağını Resmen Açıkladı.

Papadopulos 2. Dönem İçin Adaylığını Açıkladı

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Kıbrıs Rum kesiminde gelecek yıl şubat ayında yapılacak başkanlık seçiminde aday olacağını resmen açıkladı.

Tasos Papadopulos, bu akşam Rum televizyonlarından yayınlanan konuşmasında, ''hakları güvence altına almak ve onlardan vazgeçmemek'' için, ayrıca Kıbrıs sorunu konusunda uygun bir çözüm için savaşmak üzere kendisini başkan olarak seçtiklerini söyledi. Papadopulos, 2. kez 5 yıllık dönem için yeniden aday olduğunu bildirdi.

Papadopoulos, Rum başkanlık seçimlerinde adaylığını açıklayan 4. aday oldu. Rum Meclis Başkanı ve komünist AKEL Partisi Genel Sekreteri Dimitris Hristofias, eski Rum Dışişleri Bakanı Yannakis Kasulides ve eski Tarım Bakanı Kostas Themistokleous da adaylıklarını daha önce açıklamışlardı.

3 parti, Papdopulos'un daha önce başkanlığını yaptığı merkez sağ, Demokratik Parti (DİKO), Sosyal Demokratlar Hareketi EDEK ve Sağ Avrupa Partisi, Tasos Papadopoulos'u destekleyeceğini açıklamıştı.

Kaynak: AA