Pankart Altına Bırakılan Şüpheli Paket Korkuttu

Pankart Altına Bırakılan Şüpheli Paket Korkuttu

Küçükçekmece İkitelli'de korsan gösteri yaptıktan sonra pankart asıp, altına da bomba görünümlü şüpheli paket bırakan terör örgütü yandaşları polisi alarma geçirdi.

Pankart Altına Bırakılan Şüpheli Paket Korkuttu

Küçükçekmece İkitelli'de korsan gösteri yaptıktan sonra pankart asıp, altına da bomba görünümlü şüpheli paket bırakan terör örgütü yandaşları polisi alarma geçirdi. Bomba imha uzmanı tarafından fünye ile patlatılan paket boş çıktı.

Atatürk Mahallesi İkitelli Caddesi üzerinde toplanan yaklaşık 15 kişilik grup etrafa molotof kokteyli atıp çevreye zarar verdi. İkitelli Caddesi üzerine 'Mehmet Başbağ ölümsüzdür' yazılı pankart asan örgüt yandaşları bir de bomba süsü verilmiş paket bıraktı. Bunun üzerine olay yerine gelen polis ekipleri alarma geçti. Caddeyi trafiğe kapatan ekipler, güvenlik şeridi çekti. Özel kıyafetlerini giyen bomba imha uzmanı, paketi fünye yardımıyla patlattı. Pakette herhangi bir patlayıcı madde izine rastlanmadı.

Şüpheli paketin boş çıkmasının ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

DHKP-C terör örgütü üyesi olduğu iddia edilen Mehmet Başbağ, Yunanistan'ın Selanik şehrinde 4 Ekim 2011 gecesi cephanelik gibi bir evde meydana gelen patlamada ölmüştü.

Polis ekiplerinin konuyla ilgili araştırması sürüyor.