Palu Haberleri

Palu haber, Palu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Palu - 15.09.2020
Son dakika... Elazığ'da çıkan orman yangınına müdahale ediliyor
Son dakika habere göre Elazığ'ın Palu ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı.
Palu - 10.09.2020
Kadın tarım işçileri Tunceli'de fasulye mesaisinde
Gün boyu güneş altında ekmek mücadelesi veriyorlar Kadın işçilerden Dünya Sarıgül, AA muhabirine, fasulye hasadında çalışmanın yorucu geçtiğini söyledi. Ağustos ve eylül ayları arasında mesailerinin arttığını ifade eden Sarıgül, "Genelde ekim ayına kadar da fasulye biçtiğimiz oluyor. Kadın arkadaşlar ile sabah saat 06.00 sıralarında uyanıp tarlaya geliyoruz. Öğlen saatlerine kadar çalıştıktan sonra kısa bir dinlenme molası veriyoruz. Bu süre zarfı içinde yemek yiyoruz ya da çay demleyip içiyoruz. Molanın ardından da gün batımına kadar çalışmamızı sürdürüyoruz." dedi. Sarıgül, güneş altında saatlerce çalışmak zorunda kaldıklarını belirterek, "Bazı tarlalarda toprak sert olduğundan dolayı fasulyeler elle zor çekiliyor. Tarlada fasulyeleri biçtikten sonra bu defa fasulye seçimi yapıyoruz. Biz de bu işten paramızı kazanıyoruz. Günlük yaklaşık 120 lira ücret alıyoruz." ifadelerini kullandı. Elazığ'ın Palu ilçesinden Ovacık'a gelen Emine Kaya ise fasulye biçerek ailesinin geçimine destek olduğunu anlattı.
Palu - 31.08.2020
Son dakika haberleri: Elazığ'da kamyonun çarptığı 13 yaşındaki bisikletli çocuk öldü
Son dakika gündem haberine göre Elazığ'ın Palu ilçesinde kamyonun çarptığı bisikletli çocuk hayatını kaybetti.
Palu - 10.08.2020
Elazığ'da ormanlık alanda çıkan yangın söndürüldü
Yangında yaklaşık bin dekarlık alanın zarar gördüğü öğrenildi. Karakoçan ilçesine bağlı Yoğunağaç ve Balcalı köyleri mevkisinde meşe ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda dün henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangını söndürmek için Karakoçan Kaymakamlığı, Elazığ, Karakoçan, Palu ve Kovancılar belediyelerine ait itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri çalışma başlatmıştı.
Palu - 09.08.2020
Elazığ'da 1000 dekar ormanlık alanın zarar gördüğü yangın kontrol altına alındı
İlçeye bağlı Yoğunağaç ve Balcalı köyleri mevkisinde meşe ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye Karakoçan Kaymakamlığı, Elazığ, Karakoçan, Palu ve Kovancılar belediyelerine ait itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.
Palu - 05.08.2020
Elazığ'da çıkan yangında bin dekar ormanlık alan zarar gördü
Elazığ'ın Palu ilçesinde çıkan yangında bin dekar orman alanında zarar oluştu.
Palu - 31.07.2020
Son dakika haberleri... Türk Kızılay Endonezya'da 13 bin aileye kurban eti ulaştıracak
Türk Kızılay Endonezya Delegasyonu Başkanı Abdullah Doğukan Dönmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Palu, Sigi ve Donggala bölgelerinde 13 bin aileye ulaştıracak şekilde 250 büyükbaş hayvan etinin dağıtımına başladıklarını belirtti.
Palu - 14.07.2020
Son dakika haberleri | Elazığ'a vali yardımcısı ve kaymakam atamaları
7 ilçenin kaymakamı değişti Öteyandan 7 ilçenin kaymakamı ise değişti. 7 kaymakamdan 2'si farklı illerde vali yardımcılığı görevine getirildi. Ağın Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu, Diyarbakır Vali Yardımcılığı'na yerine ise Edirne Havsa Kaymakamı Neslihan Kısa, Karakoçan Kaymakamı Nebi Çanga, Artvin Vali Yardımcılığı'na yerine Malatya Arguvan Kaymakamı Abdullah Şahin, Keban Kaymakamı Ersin Tepeli Aydın Koçarlı Kaymakamlığı'na yerine Sivas Gölova Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu, Palu Kaymakamı Mustafa Demir, Yozgat Akdağmadeni Kaymakamlığı'na yerine Sivas Akıncılar Kaymakamı Tayfun Deli,Baskil Kaymakamı Oğuz Cem Murat Denizli Serinhisar Kaymakamlığı'na yerine Bilecik İnhisar Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz,Arıcak Kaymakamı Şenol Öztürk Batman Hasankeyf Kaymakamlığı'na yerine Adana Pozantı Kaymakamı Muammer Sarıdoğan ve Maden Kaymakamı Refik Özsoy Şırnak İdil Kaymakamlığı'na yerine ise Düzce Yığılca Kaymakamı Muhammed Çetin atandı.
Palu - 10.07.2020
Elazığ'daki Berm Gölü turizme kazandırılmayı bekliyor
Elazığ'ın Palu ilçesinin Gemetepe köyündeki Berm Dağlarının eteğinde bulunan Berm Gölü doğal güzellikleri ile turizme kazandırılmayı bekliyor.
Palu - 10.07.2020
Diyarbakır'da kahvehaneye silahlı saldırı ve 5 yaşındaki çocuğun öldürülmesine ilişkin 1 kişi...
Dün, merkez Sur ilçesine bağlı İskenderpaşa Mahallesi'nde kahvehaneye silahlı saldırı düzenlemiş, saldırıda, Yakup K, Şahin K. ve Enver B. yaralanmıştı. Saldırganlar olay yerinden kaçarken Palu Sokak'ta havaya tabancayla ateş açması sonucu, Tuna Apartmanı'nın 3'üncü katında ailesiyle misafirlikte bulunduğu evin penceresinden dışarıyı izleyen Eflin Günbey'e (5) kurşunlar isabet etmiş, hastaneye kaldırılan yaralılardan Eflin Günbey, müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.
Palu - 09.07.2020
Kahvehane taradı, kaçarken hava ateş açarak 1 çocuğu vurdu 1 ölü, 3 yaralı
Olay, merkez Sur ilçesine bağlı İskenderpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Ali E., husumetli olduğu Yakup K., Şahin K., ve Enver B.'nin Uçar Sokak'ta oturduğu kahvehaneye önüne gelerek tabancayla rastgele ateş açtı. Saldırıda kahvehanedeki 3 husumetlisini yaralayan Ali E., olay yerinden kaçarak, geldiği Palu Sokak'ta da tabancayla havaya ateş açtı.
Palu - 09.07.2020
Kahvehanede 3 kişiyi yaralayan saldırgan kaçarken 5 yaşındaki çocuğu öldürdü
Saldırganın olay yerinden kaçarken Palu Sokak'ta havaya tabancayla ateş açması sonucu, Tuna Apartmanı'nın 3'üncü katında ailesiyle misafirlikte bulunduğu evin penceresinden dışarıyı izleyen Eflin Günbey'e (5) kurşunlar isabet etti.
Palu - 23.06.2020
Endonezya'da 6,3 büyüklüğünde deprem
Endonezya'da, 28 Eylül 2018'de Sulawesi Adası'ndaki Palu Körfezi'nde meydana gelen 7,5 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunami Donggala, Palu, Sigi bölgelerini etkilemiş ve 4 bin 340 kişi hayatını kaybetmişti.
Palu - 17.06.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Kaymakam Kaya ve beraberindeki eşi Belgin Kaya, 1993 yılında Elazığ'ın Palu ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Er Hasan Yeşilçimen'in ailesini ziyaret etti.
Palu - 15.06.2020
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA BİNGÖL DEPREMİNİN ÖN İNCELEME RAPORUNU YAYINLADI
BİNGÖL'de meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremle ilgili, İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü tarafından ön inceleme raporu yayınlandı. Raporda, "Bölgede çok sayıda aktif fay parçasının olması nedeniyle, bugün olduğu gibi gelecekte de yıkıcı depremlerin olması muhtemeldir" ifadeleri yer aldı.  Bingöl'ün Karlıova ilçesinde dün meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardında İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü tarafından ön inceleme raporu hazırlandı. Bölgenin Kuzey Anadolu ve Doğu Anadolu fay zonları arasında kaldığı ve bir çok aktif fay içerdiği belirtilen raporda, "Bingöl'ün Karlıova ve Yedisu ilçeleri arasında, Kuzey Anadolu Fay Sistemi üzerinde, 14 Haziran 2020 günü saat 17.24'de orta büyüklükte (Mw 5.5 EMSC, Mw 5.8 KRDAE) bir deprem meydana gelmiştir. Depremin kaynak mekanizması çözümleri doğu-batı sağ yanal bir faylanma ile ilişkili olduğunu göstermektedir. Bu faylanma mekanizması Kuzey Anadolu Fayı ile uyumludur. Bölge, Kuzey Anadolu ve Doğu Anadolu fay zonları arasında kalmaktadır ve birçok aktif fay içermektedir. Farklı uzunluktaki bu fay parçaları yıkıcı deprem oluşturma potansiyeline sahiptir. Tarihsel dönemdeki depremlerin haricinde 1966-1967 yıllarında Karlıova-Varto arasında sismik moment büyüklükleri (Mw) 5.8 ile 6.6 arasında değişen üç yıkıcı deprem vardır. Özellikle 22.05.1971 Bingöl (Mw 6.4) depremi Doğu Anadolu Fay Zonu'nun belirlenmesinde bir dönüm noktası olmuştur" ifadeleri yer aldı.Bölgede ileride yıkıcı depremler olabileceğinin belirtildiği raporda, "Karlıova'da 1998 yılında meydana gelen depremin büyüklüğü ise Mw 5.1'dir. Karlıova'nın güneyinde 01.05.2003 Bingöl (Mw 6.3), 08.03.2010 Elazığ-Palu (Mw 6.
Palu - 15.06.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Prof. Dr. Görür, "Sivrice Gölü'nün bulunduğu yerlerde belirli alanlarda stres atıldı. Ama bu fayın özelliği gereği Palu, Bingöl Karlıova'ya doğru veya Malatya, Adıyaman bölgesine doğru özen göstermek lazım.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Palu Haber, Palu Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 3 - Palu haber sayfamızda Palu haberleri okuyabilir, Palu son dakika haberleri ve güncel Palu gelişmelerini görebilirsiniz. Büyük İstanbul depremiyle ilgili konuşan Gazi Üniversitesi profesöründen korkuta
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.4.2021 23:59:25. #1.14#
title