Palandöken'deki Çığ

Palandöken'deki Çığ

Erzurum'un Palandöken Dağı'nda Akşam Saatlerinde Meydana Gelen Çığ Olayı Sonrasında Yaşanan Gelişmeleri Takip Eden Gazeteciler, Kar Üstünde Giden Araç Bulamadıkları İçin Bölgede Bir Süre Mahsur Kaldı.

Palandöken'deki Çığ

Erzurum'un Palandöken Dağı'nda akşam saatlerinde meydana gelen çığ olayı sonrasında yaşanan gelişmeleri takip eden gazeteciler, kar üstünde giden araç bulamadıkları için bölgede bir süre mahsur kaldı.

Yaşanan çığda, jandarma ve Sivil Savunma ekiplerinin 3.5 saat süren çalışması sonucu yaralı olarak kurtarılan Rus uyruklu Zımın Krıll (18), Aziziye Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Öte yandan olayı takip eden gazeteciler ise kar üstü araçlarının görevlileri götürmesinin ardından, dönecek araç bulamadıkları için bir süre dağda mahsur kaldı. Gazetecilerle, 2 sivil savunma görevlisinin imdadına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gönderilen kar üstü aracı yetişti. Yaklaşık yarım saat dağda mahsur kalan ajans ve televizyonların muhabir ve kameramanları, daha sonra gelen kar üstü aracıyla Palandöken Dağı'nın başlangıç noktasına indi.

(AA-İRT-OK-Y)