Palandöken Dağı Haberleri

Palandöken Dağı haber, Palandöken Dağı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Palandöken Dağı - 08.02.2019
Palandöken'de Nefes Kesen Kurtarma Tatbikatı
Palandöken Kayak Merkezi'nde adeta kuş uçurtmayan timde görev alan personel, iyi derecede yabancı dil biliyor. Her biri usta bir kayakçı ve dağcı olan jandarma personeli, Palandöken Dağı'nı kayakları ve kar motosikletleriyle denetim altında tutuyor.
Palandöken Dağı - 07.02.2019
Vali Memiş, Palandöken'in Tanıtımı İçin Gece Kayağına Çıktı
ERZURUM'daki dünyanın sayılı kış turizmi merkezlerinden Palandöken Dağı'nın tanıtımını yapmak için Vali Okay Memiş, protokol ile birlikte gece kayağına çıktı.
Palandöken Dağı - 07.02.2019
Dha Yurt Bülteni-22
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- -genel görüntü -bakan açıklama -öğretmen adaylarıyla konuşması -detaylar Haber-Kamera:  Yavuz YILMAZ/İNEGÖL (Bursa), ============================= VALİ MEMİŞ, PALANDÖKEN'İN TANITIMI İÇİN GECE KAYAĞINA ÇIKTI ERZURUM'daki dünyanın sayılı kış turizmi merkezlerinden Palandöken Dağı'nın tanıtımını yapmak için Vali Okay Memiş, protokol ile birlikte gece kayağına çıktı.
Palandöken Dağı - 07.02.2019
Erzurum Vali Memiş, Palandöken'in Tanıtımı İçin Gece Kayağına Çıktı
Erzurum'daki dünyanın sayılı kış turizmi merkezlerinden Palandöken Dağı'nın tanıtımını yapmak için Vali Okay Memiş, protokol ile birlikte gece kayağına çıktı.
Palandöken Dağı - 07.02.2019
Palandöken'e Gelen Turist Sayısı Yüzde 150 Arttı"
"Hedef, 1 milyon ziyaretçi" Türkiye'nin en iyi kayak pistlerine sahip ilin Erzurum olduğunu ifade eden Memiş, şöyle konuştu: "Kayak sporu ve kış turizmi için en güzel destinasyonun Palandöken olduğunu memnuniyetle söyleyebiliriz. Toplamda 45 kilometrelik pist uzunluğuyla ve özellikle Ejder dediğimiz güney pistimizle 15 kilometre kesintisiz kayak keyfini konuklarımız yaşıyor. Bu yıl rakamlardan görüyoruz ki Palandöken'e gelen ziyaretçi sayısında yüzde 150 bir artış var. Şuan da gelen toplam ziyaretçi sayısında 530 bin rakamına ulaştık. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ve bütün Erzurum olarak bir milyon hedefini koymuştuk." "6 bin 200 metre aydınlatılmış pist" Memiş, Palandöken Dağı'nın yeni bir 5 yıldızlı otele daha kavuşacağını belirterek, bütün ekiplerle gelen konuklara hizmete hazır olduklarını dile getirdi.
Palandöken Dağı - 23.01.2019
Aç Tilkiyi Köfteyle Doyurdular
Erzurum'da etkili olan soğuk hava ile kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken ve Palandöken Dağı'ndaki bir kafenin bahçesine inen aç tilkiyi vatandaşlar köfteyle besledi.
Palandöken Dağı - 23.01.2019
Aç Tilkiyi Köfteyle Doyurdular
Erzurum'da etkili olan soğuk hava ile kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken ve Palandöken Dağı'ndaki bir kafenin bahçesine inen aç tilkiyi vatandaşlar köfteyle besledi.
Palandöken Dağı - 09.01.2019
Palandöken'de Yeni Pistler Oluşturmalıyız"
Erzurum Valisi Okay Memiş, Türkiye'nin önde gelen kayak pistlerinden Palandöken'in önemine işaret ederek, "Bütün enerjimizi Palandöken Dağı'na vermeliyiz, yeni pistleri de burada oluşturmalıyız." dedi.
Palandöken Dağı - 06.01.2019
Sarıkamış Şehitleri Anılıyor
Erzurum'da, Sarıkamış Harekatı'nın 104. yılı etkinlikleri kapsamında, aralarında dağcı ve dağ kayakçılarının da bulunduğu yüzlerce kişi, Palandöken Dağı'na zirve tırmanışı yaparak şehitleri andı.
Palandöken Dağı - 03.01.2019
Gündem / 3 Ocak 2019
(İstanbul/19.00/Gernika-Lumo/22.00/Moskova/16.00) (Fotoğraflı) 3- Spor Toto Süper Lig takımlarının ikinci yarı hazırlıkları izleniyor. (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Yerli filmler 2018'de rekor kırdı Geçen yıl yerli film izleyici sayısı 43 milyon, yerli film izleyici oranı ise yüzde 63,5 ile tüm zamanların en yüksek rakamına ulaştı Yerli film izlenme oranında 7 yıldır Avrupa birincisi olan Türkiye'yi, yüzde 37 ile Fransa ve İngiltere, yüzde 24 ile Rusya, yüzde 23 ile Almanya takip etti (Eda Özdener-Yasemin Kalyoncuoğlu/Ankara) 2- Tosyalı Holding, ithal ikame yatırım için düğmeye bastı Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı: "Önümüzdeki yılın hemen başında, birkaç aya kadar sıfırdan yeni bir yatırımın duyurusunu yapacağız. Mevcut yatırımlarımızın haricinde 2019 başında yeni bir lokasyonda, Türkiye'nin ithalatını ikame edecek, sektör açısından yeni bir ürünün yatırımına başlayacağız" "Türkiye de, dünya da biliyor ki Tosyalı Holding bir demir çelik sanayicisi. Bu sektörün dışına hiçbir zaman bakışımız olmadı. Bundan sonra da böyle bir niyetimiz yok ama demir-çelik sektöründeki birikimimizi dünyanın birçok yerinde fırsatlara bakarak artırmayı düşünüyoruz. Mevcutta Afrika'dayız ama Asya ve Avrupa da ilgi alanımızda" "Mevcut tesislerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Aynı bölgede kapasiteyi artırmak yerine, farklı lokasyonlarda yeni kapasiteler devreye sokacağız" "Senegal yatırımımızın boyutu çok fazla abartıldı. Bu yatırım için 2 milyar dolar diye bir rakam hiçbir zaman telaffuz etmedim. Senegal'e bir yatırım tabii ki olacak ancak boyutu henüz belli değil. Senegal yatırımı, ülkenin boyutuna uygun bir şekilde projelendirildi. Ülkenin politik çekişmeleri var ama bu yatırım, o çekişmelere malzeme olmayacak bir tutarda yapılacak" (Belgin Yakışan Mutlu/İstanbul) 3- YARIYIL TATİLİNİN GÖZDE ROTALARI - Kayak ve termal turizm durağı: Erzurum Kayak merkezleri, şifalı kaplıcaları, tarihi eserleri, Oltu taşı işlemeli takıları ve yöresel lezzetleriyle her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan "Dadaşlar diyarı" Erzurum, yarıyıl tatilinde tüm güzellikleriyle ziyaretçilerine "merhaba" diyecek Cağ kebabı, kadayıf dolması gibi yöresel lezzetleriyle ünlü kente gelen misafirler, "siyah altın" diye tabir edilen Oltu taşı işlemeli takıları alıp, asırlık tarihi mekanları gezerek adeta kültür yolculuğuna çıkacak Palandöken Dağı'ndaki pistlere kurulan aydınlatma sistemleriyle gece kayağının da yapıldığı şehri ziyaret eden konuklar, gece gündüz hem kayak hem de kaplıca keyfi yaşama imkanı bulacak (Yunus Okur/Erzurum) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Palandöken Dağı - 01.01.2019
Palandöken'de Yeni Yıl Coşkusu
Erzurum'daki Palandöken'de yılbaşı, kar yağışı altında coşkuyla karşılandı. Yurt içi ve İran, Rusya, Gürcistan ile Orta Doğu ülkelerinden gelen çok sayıda turist, yeni yıl için Türkiye'nin önde gelen kış turizm merkezlerinden Palandöken Dağı'ndaki Palandöken Kayak Merkezi'ni tercih etti.
Palandöken Dağı - 28.12.2018
Erzurum'da Turizm
Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Erzurum denilince Dedeman Grubu'nda hep farklı bir duygu, farklı bir algı vardır. Bunu gururla söylüyorum, Palandöken Dağı bir kayak destinasyonu olarak biliniyorsa ve ülkemizdeki ilk üç kayak merkezinin içerisinde yer alıyorsa bunda bizim emeğimiz çok fazla.
Palandöken Dağı - 23.12.2018
Kayak: Fıs Anatolian Cup
Palandöken Dağı'ndaki pistlerde gerçekleştirilen ve 4 gün süren organizasyona, Türkiye'nin yanı sıra Hırvatistan, Ermenistan, Arnavutluk, Kosova ve Fas'tan sporcular katıldı.
Palandöken Dağı - 22.12.2018
Erzurum'da Yoğun Sis
Erzurum'daki Palandöken Dağı etekleri ile kent merkezini kaplayan yoğun sis, güzel görüntüler oluşturdu.
Palandöken Dağı - 21.12.2018
Dansçı Kuşların" Palandöken'deki Doyumsuz Güzelliği
Kış mevsimiyle grup halinde semalarda sıkça görülen kargalardan oluşan sürü Palandöken Dağı eteklerinde uçtu.
Palandöken Dağı - 15.12.2018
Hafta Sonunu Fırsat Bilip Palandöken'e Akın Ettiler
Yurtta kayak sezonunu ilk açan şehir olan Erzurum'da kar kalınlığının 49 santimetreye ulaştığı Palandöken Dağı'ndaki Palandöken Kayak Merkezi, bir süre önce açılışı yapılan yeni kayak sezonunda çok sayıda yerli ve yabancı kayakseveri ağırlıyor.
Palandöken Dağı - 09.12.2018
Erzurum ve Kars, Beyaza Büründü
Lapa lapa yağan kar, kayak merkezinin yer aldığı Palandöken Dağı'ndaki işletmecilerin yüzünü güldürdü.
Palandöken Dağı - 09.12.2018
Dha Yurt Bülteni -7
Lapa lapa yağan kar, kayak merkezinin yer aldığı Palandöken Dağı'ndaki işletmecilerin yüzünü güldürdü.
Palandöken Dağı - 08.12.2018
İmar Barışından 8 Milyon 900 Bin Kişi Yararlandı"
Bakan Kurum, Palandöken Dağı'ndaki bir otelde kentin yerel yöneticileriyle bir araya gelerek, şehrin sorunları, çözüm önerileri ve mevcut projelerle ilgili bilgi aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Palandöken Dağı Haberleri | Palandöken Dağı Haber - Haberler - Sayfa 8 - Palandöken Dağı haberleri, son dakika palandöken dağı haber ve gelişmeleri burada. Hasta Buzağıyı Kızakla Taşıdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 21:58:00. #1.16#

title