Palandöken Belediye Başkanı Birdal:

Palandöken Belediye Başkanı Birdal:

Palandöken Belediye Başkanı Cenap Köksal Birdal, Bitlis'te Terör Örgütü PKK'nın Döşediği Mayına Basarak Şehit Olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Han'ın Ölmediğini, Yüreklerde Yaşadığını Söyledi.

Palandöken Belediye Başkanı Birdal:

Palandöken Belediye Başkanı Cenap Köksal Birdal, Bitlis'te terör örgütü PKK'nın döşediği mayına basarak şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Han'ın ölmediğini, yüreklerde yaşadığını söyledi.

Ailesi, yakınları ve Erzurumlulara başsağlığı dileyen Birdal, “Allah yolunda öldürülenlere (şehitlere) ölüler demeyin. Bilakis onlar diridirler. Lakin siz onu anlayamazsınız.” Ayetini de hatırlattı . Vatan için, bayrak için, toprak için, ezan için canlarını seve seve veren bütün şehitleri rahmet ve şükranla andıklarını ifade eden Başkan Birdal, yayınladığı mesajda, şöyle dedi: “Şehitlik yüksek bir mertebedir. Yüce Allah Cennetiyle müjdelemiştir. Kahpece şehit edilen Hakan Han yüreklerde yaşayacaktır. Vatan, millet, bayrak ve ezan için şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine ve Erzurumlulara başsağlığı diliyorum.”

(İRT-İRT-Y)

08.04.2007 20:45 TSİ

Kaynak: İHA