Pakistan Savunma Günü Türkiye'de kutlandı

Pakistan Savunma Günü Türkiye'de kutlandı

07.09.2020 12:27 | Son Güncelleme: 07.09.2020 12:50
Pakistan Savunma Günü Türkiye'de kutlandı

COVID-19'un yayılmasını kontrol etmek için alınan önlemlerden dolayı, bu olaya sadece Pakistan Büyükelçiliği çalışanları, aileleri ve Türk medya temsilcileri katıldı.

Konuşmasında, Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Ekselansları Muhammad Syrus Sajjad Qazi Savunma Günü'nün önemini vurguladı.6 Eylül'ün Pakistan'ın tarihinde önemli bir yer tuttuğunu belirterek, 1965 yılında bugün cesur Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm ulusumuzun karşı taraftan gelen ve sevgili anavatanımızın bölgesel bütünlüğüne ve bağımsızlığına kötü gözle bakan tehditleri savuşturmak için birlikte karşı koymuştur dedi.

Büyükelçi Qazi "Sayısal ve teknolojik bakımdan bizden üstün olan düşmanımızı yenmek için en zor koşullarda savaşan şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz" dedi. "Bugün yenilmez bir savunma gücünü ve güçlü ve refah içinde bir Pakistan'ı garanti etmek için Silahlı Kuvvetlerimizin kararlılığını ve azmini andığımız bir gündür."Büyükelçi Syrus Qazi 1965 ruhunun önemini vurguladı ve bunun Pakistan'ın karşılaştığı tüm zorlukları karşılamak için gerekli olduğunu söyledi.

Daha öncesinde, Savunma Ataşesi Deniz Albay Mazhar Bashir, Pakistan Cumhurbaşkanının ve Başbakanının benzersiz fedakarlıkları için Pakistan Silahlı kuvvetlerine ve kararlı Pakistan ulusunaövgülerini sunduğu mesajlarını okudu.Yasadışı Hint işgalindeki Cammu ve Keşmir'de (IIOJK) artan Hint zalimliklerinden bahsederken, Pakistan liderleri mesajlarında IIOJK halkını kendi kaderlerini belirleme haklarını BM Güvenlik Konseyi kararlarına göre gerçekleştirene kadar destekleyeceklerini yeniden teyit ettiler.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Pakistan Savunma Günü Türkiye'de kutlandı - Ankara
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 16:25:09. #1.14#
title