Pakistan Milli Savunma Günü Resepsiyonu

Pakistan Milli Savunma Günü Resepsiyonu

Pakistan'ın Milli Günü Resepsiyonu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve Kuvvet Komutanlarının Şehir Dışında Olması Nedeniyle Sönük Geçti.

Pakistan Milli Savunma Günü Resepsiyonu

Pakistan'ın Milli Günü Resepsiyonu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve kuvvet komutanlarının şehir dışında olması nedeniyle sönük geçti.

Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Hüseyin Şah ve Askeri Ataşe Halit Mahmut'un evsahipliğini yaptığı Pakistan Milli Savunma Günü Resepsiyonu'na çok sayıda sivil ve askeri yetkili katıldı. Geçtiğimiz yıllarda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları ile temsil edildiği resepsiyon, bu yıl Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve kuvvet komutanlarının şehir dışında olmaları nedeniyle sönük geçti. TSK, resepsiyonda korgeneral düzeyinde temsil edildi. Hükümeti temsilen

de yalnızca Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker resepsiyonda bulundu. Ayrıca, resepsiyon saatlerinde Ankara Palas'ta Adli Yıl Açılış Resepsiyonu olması nedeniyle resepsiyona katılım beklenen düzeyde olmadı.

Pakistan Büyükelçiliği'nde sıcak bir havada geçen resepsiyonda, özellikle bir çok ülkenin Ankara büyükelçileriyle, resepsiyona katılan yetkililer arasında samimi diyaloglar yaşandı.

(SC-OK-Y)

Kaynak: İHA