Pakistan'ın Milli Gün Resepsiyonu

Pakistan'ın Milli Gün Resepsiyonu

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Dün Akşam Çankaya Köşkü'nde Verdiği Sürpriz Akşam Yemeğini, "Ani Bir Yemek Diyorsunuz Ancak Bu Yemek 1 Ay Önceden Belliydi" Sözleriyle Değerlendirdi.

Pakistan'ın Milli Gün Resepsiyonu

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in dün akşam Çankaya Köşkü'nde verdiği sürpriz akşam yemeğini, "Ani bir yemek diyorsunuz ancak bu yemek 1 ay önceden belliydi" sözleriyle değerlendirdi.

Pakistan'ın Ankara Büyükelçiliği, Pakistan'ın Milli Günü dolayısıyla Swiss Otel'de bir resepsiyon verdi. Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Syed İftikhar'ın evsahipliği yaptığı gecede komutanların tam kadro hazır bulundu. Geceye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve eşi Filiz Büyükanıt, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Orgeneral Atilla Işık katıldı. Resepsiyonda hükümeti Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker temsil ederken, SP Genel Başkanı Recai Kutan da geceye katılan isimler arasında yer aldı.

Resepsiyonda gazetecilerle sohbet eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in dün akşam Çankaya Köşkü'nde kendisine ve kuvvet komutanlarına verdiği sürpriz akşam yemeğinin hatırlatılması üzerine, "Sizler ani bir yemek diyorsunuz ama ben bu yemeği 1 ay önceden biliyordum. 1 ay önceden belli bir yemekti" değerlendirmesini yaptı. Bir süre kuvvet komutanlarıyla sohbet eden Orgeneral Büyükanıt, daha sonra Cumhurbaşkanı Sezer'in Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in onuruna verdiği akşam yemeğine katılmak üzere geceden ayrıldı. Büyükanıt, resepsiyondan ayrılırken kapıda Dışişleri Bakanı Gül ile karşılaştı. Bir süre Gül ile ayaküstü sohbet eden Büyükanıt, daha sonra otelden ayrıldı.

Dışişleri Bakanı Gül, gecede Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ile de samimi bir şekilde sohbet etti. Orgeneral Başbuğ'un Kayserili işadamı Kadir Has'ın hayatını kaybettiğini hatırlatması üzerine Bakan Gül, Kayserili işadamının ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

(DA-OK-OK-Y)