Pakistan Devlet Başkanı Müşerref'in Londra Temasları

Pakistan Devlet Başkanı Müşerref'in Londra Temasları

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, İngiltere Ziyaretinin İlk Gününde Savunma Bakanlığı'nda Düzenlenen Bir Toplantıya Katıldı. Müşerref, Burada Butto Yanlısı Bir Grup Pakistanlı Tarafından Protesto Edildi.

Pakistan Devlet Başkanı Müşerref'in Londra Temasları

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, İngiltere ziyaretinin ilk gününde Savunma Bakanlığı'nda düzenlenen bir toplantıya katıldı. Müşerref, burada Butto yanlısı bir grup Pakistanlı tarafından protesto edildi.

Pakistan Devlet Başkanı Müşerref, Davos'ta Dünya Ekonomik Forumu'na katıldıktan sonra 4 günlük bir ziyaret için İngiltere'ye geldi. Ziyaretinin ilk gününde, başkent Londra'da yoğun güvenlik önlemleri altında Savunma Bakanlığı'ndaki bir toplantıya katılan Müşerref, bakanlık önünde yandaşları ve muhalifleri olmak üzere iki ayrı grup tarafından karşılandı. Butto yanlısı bir grup Pakistan vatandaşı Müşerref'in gelişini protesto eden sloganlar atarken, Müşerref yanlısı grup da Müşerref lehine tezahüratta

bulundu. Müşerref, toplantıda Pakistan'daki seçimlerin özgür, adil, saydam ve barışçıl bir ortamda olacağını ifade etti. Bugün akşam saatlerinde İngiltere'de yaşayan Pakistan asıllı işadamları ile bir toplantıya katılacak olan Müşerref'in, yarın İngiltere Başbakanı Gordon Brown ile yapacağı görüşmenin ardından Pakistan'a döneceği öğrenildi.

Öte yandan, Müşerref'in Brown ile görüşmesinden rahatsızlık duyan insan hakları örgütlerinden bir grup, cumartesi günü Brown'ın evinin bulunduğu caddede protesto gösterisinde bulunacaklarını açıkladı.

(HU-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA