Padişah Soyundan Geliyor

Padişah Soyundan Geliyor

Babası Iı. Mahmut Soyundan Gelen ve Bu Yönüyle Tam Bir Prenses Olan Ünlü Oyuncu ve Manken Selma Ergeç, Bu Ayki Harper's Bazaar Dergisine Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu.

Padişah Soyundan Geliyor

Babası II. Mahmut soyundan gelen ve bu yönüyle tam bir prenses olan ünlü oyuncu ve manken Selma Ergeç, bu ayki Harper's Bazaar dergisine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Almanya'da tıp eğitimi alırken 6 yıl önce staj için Türkiye'ye yerleşen ve babası II. Mahmut soyundan geldiği için 'prenses' sayılan Selma Ergeç, şimdi manken ve oyuncu olarak anılıyor. atv'de ekrana gelen 'Şöhret' adlı dizide canlandırdığı 'Natalie' karakteriyle adından söz ettiren Ergeç, ilk sinema filmi deneyimi 'Beş Vakit'te ise bir Anadolu öğretmenini canlandırıyor. Önceleri reklam ve dizilerde oynamasına karşın bir sinema projesine dahil olunca işlerin farklı bir yöne kay- dığını belirten Ergeç, "Televizyonda kendimi pek izlemem ama sinemada izlemek çok ağır oldu. İlk izlediğimde etkilendim. Sonra eleştirdim. Kendimi beğenmem zor!" dedi.

TERCİHİM YALNIZLIK

1977'de Los Angeles'ta kanserden hayatını kaybeden ünlü yazar Anais Nin'i bir filmde canlandırmak istediğini belirten Ergeç şöyle konuştu: "Çok güçlü bir karakter. Sivri ve hayatla boğuşmuş bir kadın. Hakkında araştırmalar yaptığımda, enteresan şeylerle karşılaştım ve etkilendim." Evli olmasına karşın aşkın ne olduğunu hâlâ çözemediğini söyleyen genç oyuncu, "Bir şeyi yaşamak başka şey, onun ne olduğunu bilmek başka..." diye konuşuyor.

PASPAL BİRİYİM

Moda parçalarını iş icabı giydiği için özel hayatında tercih etmediğini belirten Ergeç şöyle konuştu: "Genelde siyah ağırlıklı giyinirim. Topuklu ayakkabı çok seviyorum ama bünyem kabul etmiyor. Rahat edemiyorum maalesef. Hazırlanmak ve güzel görünmek zorunda olmak çok sıkıcı! Bu yüzden oyunculukta da çok güzel görünmek zorunda olduğum işleri seçmiyorum. 'Beş Vakit'te makyajsız oynadım. 'Selma, çok güzel görünmek zorundasın!' dendiğinde kasılıyorum. Ben de biraz paspalım galiba..!"

Kaynak: Gecce