Özyer: Tecrübemizi Gelecek Yıl Kullanacağız

Özyer: Tecrübemizi Gelecek Yıl Kullanacağız

Avrupa'nın En Büyük Basketbol Organizasyonlarından Birisi Olan Uleb Kupası Yarı Finalinde İlk 4 Takım Arasına Girmeyi Başaran Galatasaray Cafe Crown'da, Antenör Murat Özyer, Bugün Mbc Dinamo Moskova'ya 84-67 Yenildikleri Maçın Ardından Bir Basın Toplantısı Düzenledi.

Özyer: Tecrübemizi Gelecek Yıl Kullanacağız

Avrupa'nın en büyük basketbol organizasyonlarından birisi olan ULEB Kupası yarı finalinde ilk 4 takım arasına girmeyi başaran Galatasaray Cafe Crown'da, antenör Murat Özyer, bugün MBC Dinamo Moskova'ya 84-67 yenildikleri maçın ardından bir basın toplantısı düzenledi.

Özyer, ULEB Kupası'nda ilk 4 takım arasına girmiş olmanın da kendileri açısında başarı olduğunu belirterek, "Oyuncularımı kutluyorum. ULEB Kupası'na önümüzdeki sene de katılmayı hedefliyoruz. Bu tecrübeyi önümüzdeki sene de kullanacağız. Sponsorumuz için de Türk basketbolu için de ULEB Kupası'na yine katılmamız önemli olacaktır" dedi.

Turnuva sırasındaki deneyimlerin gençlere önem vermenin gerekliliğini bir kez daha ortaya koyduğuna değinen Özyer, "Genç takıma ciddi yatırım yapmamız gerekiyor. Bu takımımızın geleceği açısında da büyük önem taşıyor" diye konuştu.

Özyer, Galatasaray Cafe Crown'un dünkü yarı final karşılaşmasına oranla MBC Dinamo Moskova karşısında bugün daha kötü bir oyun sergilemesinin nedenine ilişkin bir soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Bunun birkaç nedeni var. Birincisi, dünkü maçı kaybetmenin moral bozukluğu vardı. Oyuncularımızın morali iyi değildi. Hite gibi önemli bir oyuncumuzdan da yoksunduk. Kendisi iyi şutlar atan önemli bir oyuncu. Ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle oynayamadı. İkincisi, çok top kaybettik. Bir ara durumu eşitlemeyi başardıysak da bu eşitliği koruyamadık."

Kaynak: AA