Özüne Döndü!

Özüne Döndü!

Dün Gecce Yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi Verdiği Mesajlarla Yine Çok Konuşulacak

Özüne Döndü!

DÜN GECCE YAYINLANAN KURTLAR VADİSİ PUSU DİZİSİ VERDİĞİ MESAJLARLA YİNE ÇOK KONUŞULACAK

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin yeni sezondaki ilk bölümü geçen hafta yayınlandıktan sonra Abdülhey'in ihaneti konuşulmuştu. Ancak bu hafta yaşanan olaylar bu ihanetten daha çok konuşulacağa benziyor.

Polat, istihbaratçı Alper'den Abdülhey'in ihanetini öğrendi. Ancak söylediği bir söz ilerleyen bölümlerde olayların farklı gelişebileceğinin de işareti gibiydi. Polat, kendinden çok emin olarak 'Benim adamlarım ihanet etmez. Onlara güveniyorum' dedi.

Dizinin senaristleri 11. bölümde ülke içerisinde 'vatan kurtarma' edebiyatı yaparak silahlanan küçük hücrelerin yapılanmalarını deşifre etme peşindeydi. Polat Alemdar ve adamları Danıştay saldırısından sonra gündeme gelen Muzaffer Tekin ile örtüşen 'Zafer' isimli karakterin silahlarını çaldı. Zafer isimli kişi devletin istihbarat teşkilatı ile irtibat halindeydi, silahlar ise gelecekte yaşanabilecek fiili bir yabancı işgaline karşı hazırlık amacıyla toplanıyordu. Bu hücrenin elemanları işsiz, sahipsiz, günlerini kahve köşelerinde geçiren gençlerdi.

Ancak dizinin verdiği asıl mesaj limanlar ile ilgiliydi. Akaryakıt kaçakcılığının limanlar olmadan yapılamayacağı imajı veren dizinin 11. bölümündeki sahneler oldukça çarpıcıydı. Büyük patronların akaryakıt kaçakçılığı ile milyar dolarlar kazandığı vurgusu yapılırken, limanların hertürlü malın ülkeye sokulabilmesi için denetlenmeyen bir kapı olduğu anlatılmak istendi. Böylelikle liman özelleştirmelerinin ne denli önemli olduğu vurgusu yapıldı.

Dizideki son sahne ise HSBC binasına yapılan saldırıyı hatırlatıyordu. Mersin'den İsrail'e mal götürecek olan bir gemi nedense İstanbul'a uğramıştı ve bir konteynırdan mavi renkli bir minibüs çıktı. Polat Alemdar, bu aracın içinde gümre bombası olduğunu ve bir yerde patlatılacağını söyledi. Araca 06 plaka takılınca Polat Alemdar'ın yorumu da dikkat çekiciydi: 'Bu plaka Ankara'ya mesaj için.'

Peki bu tezgahın arkasında kimler vardı? Diziye göre en büyük para babaları. Anlaşılan Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin ilerleyen bölümlerinde geçmişte yaşadığımız çeşitli bombalama olaylarının perde arkası aralanacak.

Kaynak: Gecce