'Öztürk: Tahliye Benim İçin Sürpriz Olmadı

'Öztürk: Tahliye Benim İçin Sürpriz Olmadı

'Ergenekon' Davasının Dünkü Duruşmasında Tahliye Edilen Emekli Astsubay Mahmut Öztürk, Tahliye Kararının Kendisi İçin Sürpriz Olmadığını Söyledi.

'Öztürk: Tahliye Benim İçin Sürpriz Olmadı
19.11.2008 23:34 | Son Güncelleme: 19.11.2008 23:34

''Ergenekon'' davasının dünkü duruşmasında tahliye edilen emekli Astsubay Mahmut Öztürk, tahliye kararının kendisi için sürpriz olmadığını söyledi.

Öztürk, Şişli'deki Doğu Akdeniz Hukuk Bürosunda düzenlediği basın toplantısında, cezaevinde olduğu süre içinde en fazla 3 kişinin tutulduğu koğuşlarda kaldığını belirterek, davanın tutuklu sanıklarından Muzaffer Tekin, Erol Ölmez, Adnan Akfırat ve Fikri Karadağ gibi isimlerle aynı koğuşta bulunduğunu kaydetti.

Duruşmalar başlamadan önce bu davanın 23 sanığının Tekirdağ Cezaevi'nde, diğer 23 sanığın ise Kandıra ve Edirne'deki cezaevlerinde tutulduğunu anlatan Öztürk, duruşmalar başladığında Silivri Cezaevine nakillerinin yapıldığını, duruşmaya gidip geldikleri sırada otobüste diğer sanıklarla tanışma imkanı bulunduklarını belirtti.

Öztürk, oradaki insanlar arasında çok büyük kültür farkı olduğunu dile getirerek, normal hayatta asla bir araya gelemeyecek insanların orada buluştuğunu kaydetti.

Cezaevinde tanıdığı insanlardan çok azıyla normal yaşamda görüşeceğini ifade eden Öztürk, görüşeceği kişiler arasında Doğu Perinçek, Kemal Kerinçsiz ve Adnan Akfırat'ın yer aldığını bildirdi.

Öztürk, Tekirdağ Cezaevinde karşılaştığı bir olayı hafızasından silemeyeceğini belirterek, ''Orada yasa dışı sol örgüt üyeleri kalıyordu. Bunlar, her sabah 07.45 ve akşam saat 17.30'da sloganlar atıyordu. Her gün aynı saatte tekrarlanan bu olay hafızama kazındı'' dedi.

Yine bu sol örgüt üyelerinin, cezaevi bahçesindeki yağmur suyunun girdiği borulardan haberleştiğini ifade eden Öztürk, bir keresinde kendisini örgüt üyesi diye tanıtarak, bu konuşmaya katıldığını anlattı.

Öztürk, o konuşmadan sonra kendisine çok sayıda yazılı not geldiğini belirterek, ''Bu, iki gün boyunca sürekli devam edince, yine aynı yöntemle konuştum ve o kişinin buradan ayrıldığını, buraya yeni geldiğimi söyledim. Ondan sonra bu notlar kesildi'' şeklinde konuştu.

Tahliye edilmeyi bekleyip beklemediği sorulan Öztürk, ''Tahliye benim için çok sürpriz olmadı, bunu bekliyordum'' dedi.

Öztürk, ''Cezaevindekilere ne masaj vereceksiniz?'' sorusunu da ''Hiç ümitlerini kaybetmesinler. Hukuk işlediği sürece ümitlerini yitirmesinler'' diye yanıtladı.

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title