Öznur Kızıl Ülkemize ALTIN Madalya Kazandırdı

Öznur Kızıl Ülkemize ALTIN Madalya Kazandırdı

Sultanbeyli AKCA Spor Klübü Sporcularından Öznur Kızıl ANTALYA İlinde yapılan ve 36 ülkenin katıldığı wushu kungfu AVRUPA Şampiyonasında Ülkemize ALTIN Madalya Kazandırdı.

Öznur Kızıl Ülkemize ALTIN Madalya Kazandırdı

07-14 MART 2010 Tarihinde ANTALYA İlinde gercekleşen AVRUPA WUSHU KUNGFU Şampiyonasına Sultanbeyli AKCA Spor kulübü sporcularından öznur kızıl Türkiye ve milli takım secmelerinde rakiplerini nakavnta yenerek milli takımda yerini aldı.

MİLLİ Takım kampında 1 aydır kampta olan Azimle ve özveri ile çalışan kızıl ÜLKEMİZE ALTIN MADALYA Sözünü 1 ay önce vermişti ve sözünü tuttu. Final macında ROMANYA lı rakibi ile final oynayan kızıl rakibini yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

6 yıldan bu yana sultanbeyli akca spor kulübünde idmanlarına devam eden MİLLİ Sporcu öznur kızıl 2011 yılında yapılacak DÜNYA ŞAMPİYONASINA Hazırlanacağını ve DÜNYA ŞAMPİYONASINDADA ÜLKEMİZE ALTIN MADALYA KAZANDIRACAĞINI SÖYLEDİ.
Kızıl Ülkemize 2006 MALEZYA/ kualalumpur ve 2009 KANADA/Toronto da DÜNYA Şampiyonalarında Bronz madalya kazandırmış bir sporcudur ve kendisi Koceeli beden eğitimi ve spor akademisi bölümü okumakta haftada 3 günde sultanbeyli akca spor klubünde idmanlarına devam etmektedir .

Antrenörü Niyazi AKCA Biz elimizden geleni yaptık ilerde daga iyi dereceler yapacağımıza inanıyorum tüm sporlar güzeldir ama erken yaşta başlamak devamlılık ,disiplin ve programlı çalışma başarının temelleridir Uzak dogu sporları sadece ülkemizde savunma amacı ile tercih ediliyor .AKCA Sporun FELSEFİ Tarafından ele alınırsa başarı kacınılmaz dedi.

AKCA wushu sporunu Şöyle tanımladı: sinema artistlerinden jet lee de beyaz perdede wushu kungfu tekniklerini sergilemektedir .çin halk çumhuriyetinin kültürel ve olimpik sporu dur .

WUSHU : Güç iş, zor teknik ve sanat anlamına gelir. WUSHU, Çin savunma sanatlarının genel adıdır. Çin dışında genelde Kung-Fu olarak tanımlanan spor türleri de buna dahildir. 3000 yıldan fazla bir tarihi vardır. Bugüne kadar yüzlerce Vu Şu stili ve binlerce form (Tao-Lu) geliştirilmiştir.