Özkürtün Haberleri

Özkürtün haber, Özkürtün son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özkürtün 13.7.2012
Kadırga'da Şenlik Coşkusu
Yüzyıllardır yapılan ve çevresindeki 40'dan fazla obadan yöresel kıyafetleri ile gelen yaylacıların görsel şöleninin yer aldığı şenlikte, çevre il ve ilçelerden gelen binlerce kişinin horonlara karışmasıyla birlikte renkli görüntüler ortaya çıktı. Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, Kürtün Kaymakamı Abdüsselam Öztürk, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, çevre ilçelerden belediye başkanları, Ankara, İstanbul, Bursa başta olmak üzere Türkiye'nin her bölgesinden 7'den 70'e binlerce insanın katıldığı şenlikte yöresel sanatçılar da konser verdi.
Özkürtün 13.7.2012
Kadırga Yayla Şenliği Yapıldı
Özkürtün Belediyesi'nce düzenlene şenliğe, Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda, Kürtün Kaymakamı Abdulselam Öztürk, Kültür ve Turizm Müdürü Temel Yalçın, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut ile Gümüşhane, Trabzon, Giresun ve çeşitli illerden gelen binlerce kişi katıldı.
Özkürtün 25.6.2012
Çayırçukur'da Çilek Tarla Günü
Gümüşhane'nin Kürtün ilçesine bağlı Çayırçukur köyünde Halis Taş ve Ali Çak adlı vatandaşların 3 dekarlık arazilerinde deneme amaçlı diktikleri çilek için tarla günü düzenlendi.
Özkürtün 16.6.2012
Kaymakam Aktaş, Yayla Yolunda İncelemede Bulundu
Kaymakam Aktaş, beraberinde Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Yeşilköy Belediye Başkanı Zülküf Dilli, Oğuz Belediye Başkanı Şakir Yenigün ve Beşikdüzü İl Genel Meclisi üyeleri Harun Demirci ile Ali Rıza Sezgin ile Kadırga Yaylası'na gitti.
Özkürtün 11.6.2012
Gümüşhanelileri Buluşturan Gece
Gümüşhaneliler Eskihisar'ı salladı Gümüşhane Dernekler Federasyonu'nun tarihi Eskihisar Kalesi'nde düzenlediği geleneksel dayanışma gecesi bölgedeki Gümüşhanelileri buluşturdu. Geceye konuk olan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, dernekçiliğin zor bir gönül işi olduğunu belirterek, federasyon başkanı Mikail Ozan ve yönetimine çalışmalarında başarılar diledi SİYASİLER DE KATILDI Gümüşhaneliler, tarihi Kale'yi salladı. Gümüşhane Dernekler Federasyonu'nun geleneksel dayanışma gecesi, gurbetteki Gümüşhanelileri Gebze Eskihisar Kalesi'nde buluşturdu. Başkanlığını Mikail Ozan'ın üstlendiği federasyon tarafından Pazar günü Gebze'de bulunan tarihi Eskihisar Kalesi'nde yapılan 3. Geleneksel dayanışma gecesi bölgedeki Gümüşhanelileri ve siyasileri buluşturdu. Gümüşhane hemşeri derneklerini bir çatı altında toplayan federasyonun ev sahilipliği yaptığı geceye AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Mehmet Ali Okur, İlyas Şeker'in yanı sıra Gümüşhane Milletvekili Feramüz Üstün, Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Gümüşhane Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kisbet, dernek başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Özkürtün 10.6.2012
Gümüşhaneliler Dayanışma Gecesinde Buluştu
Başkanlığını Mikail Ozan'ın üstlendiği federasyon tarafından Gebze'de bulunan tarihi Eskihisar Kalesi'nde yapılan 3. Geleneksel dayanışma gecesi bölgedeki Gümüşhanelileri ve siyasileri buluşturdu. Gümüşhane hemşeri derneklerini bir çatı altında toplayan federasyonun ev sahilipliği yaptığı geceye AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Mehmet Ali Okur, İlyas Şeker'in yanı sıra Gümüşhane Milletvekili Feramüz Üstün, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Gümüşhane Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kisbet, dernek başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Özkürtün 25.3.2012
Dağcılar Kürtün Yaylalarını Keşfe Çıktı
İlçeye bağlı Özkürtün Beldesi Süme mahallesinden başlayan ve tamamı karlı zeminde gerçekleştirilen yürüyüşte sporcular Armutalan Yaylası mevkiine kadar dik ve ormanlık alanda zirve yürüyüşü yaptı.
Özkürtün 25.3.2012
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Gümüşhane'de Açıklaması
-"Yaptıklarımızı anlatmak saatler sürer"- Sadece kendi bakanlığının bin 128 tesis yaparak milletin hizmetine sunduğunu belirten Eroğlu, şöyle konuştu: "Geçmişte küçük bir gölet için temel atmada Bakanlar Kurulu gelirdi. Bu gölet de 15 ya da 20 yılda ya biterdi ya bitmezdi. Memurların maaşlarını bile ödeyemiyorlardı. 10 Ekim 2010 tarihinde Başbakanımız tam 110 tesisi açtı. Bunların içerisinde Türkiye'nin en yüksek barajları var. Aydın ilinin Çine Barajı buna en güzel örnektir. Geçen yıl 111 tesisimizi halkımızın hizmetine sunduk ve 8 milyar 365 bin lira ödedik. Bizim farkımız şu, biz hortumları tamamen kestik, gelirin tamamını milletimize hizmet olarak sunuyoruz. Şu ana kadar 49 ilimizin içme suyu sorununu çözdük. Gümüşhane'ye de hemen başlayacağız. Bahçelik Barajını yaparak bu kentin su sorununu da çözeceğiz. Biz bu sorunu çözerken Gümüşhane'de gelecek seçimde AK Partili Belediye Başkanı görmek istiyoruz." Bakan Eroğlu, yaptıklarını anlatmanın saatler süreceğini belirterek, "Sadece Gümüşhane'ye benim Bakanlığım 1.6 milyar lira yatırım yaptı. Koruluk Barajı ve sulaması, Torul Barajı, Kürtün Barajı, Özkürtün Barajı, Köse Barajı gibi enerji üretimi ve sulamaya yönelik barajlar ve göletler yaptık.
Özkürtün 25.3.2012
Gümüşhane'de Tünel Kazası: 1 Ölü
Edinilen bilgilere göre Ahmet Bedir (58) yönetimindeki 29 DA 374 plakalı otomobil, Özkürtün tünelinde karşı yönden gelen Yaşar Özlü yönetimindeki 06 DG 8156 plakalı beton kamyonu ile çarpıştı.
Özkürtün 25.3.2012
Gümüşhane'de Trafik Kazası: 1 Ölü
Alınan bilgiye göre, Ahmet Bedir (58) idaresindeki 29 DA 374 plakalı otomobil, Özkürtün tünelinde karşı yönden gelen Yaşar Özlü yönetimindeki 06 DG 8156 plakalı çimento yüklü kamyon ile çarpıştı.
Özkürtün 2.3.2012
Gümüşhane'de Barajlar Yeni İstihdam Alanları Olacak
Toplantıya, Kürtün Kaymakamı Abdulselam Öztürk, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan Irkın, Kürtün ve Torul kamu-kurum müdürleri, kursiyerler ve çiftçiler katıldı.
Özkürtün 23.2.2012
"Kürtün Barajı Kıyı Bandı Çevre Tasarım" Projesi
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında, Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün belediyesince hazırlanan "Kürtün Barajı Kıyı Bandı Çevre Tasarım" projesi tanıtım...
Özkürtün 17.2.2012
Demiryolu Çalıştayı Sonuç Bildirgesi Yayımlandı
Bölgedeki kentlerin gelişmişlik düzeyi düşüktür. Kıyı kesimden geçecek demiryolu hattının ve bunun iç kesime (Erzincan'a ) bağlanması bölgedeki kent yerleşmelerinin gelişmişlik düzeyinin artmasına katkı sağlayacağı kuşkusuzdur" denen sonuç bildirgesinde,"TUİK raporuna göre Doğankent, özkürtün ve Kürtün gibi gelişmişlik endeksi en düşük olan ilçelerin kalkındırılması açısından bir fırsattır.
Özkürtün 17.2.2012
Kürtün'de Elektrik Akımına Kapılarak Ölen Kişi Defnedildi
Cenaze törenine, Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Yeşilköy Belde Belediye Başkanı Zülküf Dilli, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı Harun Demirci ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Özkürtün 17.2.2012
Özkürtün Belediyesi Personeli Sendika Üyesi Oldu
Özkürtün Belediye Başkanlığı personeli, Bem Bir-Sen ile yapılan görüşmeler sonucunda sendika üyesi oldu.
Özkürtün 16.2.2012
31 Bin Voltluk Elektrik Akımına Kapılarak Öldü
Edinilen bilgiye göre, Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün beldesi Süme Mahallesi Seyitali mevkisinde ikamet eden Pirağa Gündoğdu (67), sabah saatlerinde kesilen elektriği yeniden bağlamak için Bağlama-Konacık köyü yol ayrımında bulunan yüksek gerilim hattı direğine çıktı.
Özkürtün 9.1.2012
Gümüşhane'ye Doka'dan 4 Yeni Proje Daha
Ajans Yönetim Kurulu'nda yapılan değerlendirmenin ardından Gümüşhane Belediyesi'nin "Minia-Sim", Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün "Gümüşhane Tarihine Kavuşuyor", Özkürtün Belediyesi'nin Gümüşhane Kürtün Barajı Kıyı Bandı Çevre Tasarım Projesi'nin onaylandığını dile getiren Çobanoğlu, ayrıca Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Kelkit İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün "Modern Hayvan Pazarı Fizibilite Çalışması Projesinin" destekleneceğini söyledi.
Özkürtün 2.1.2012
'güzergahın Gümüşhane-Tirebolu-Trabzon Olması Ekonomik'
Mustafa Demirci, konuyla ilgili açıklamasında, Karadeniz'e gelecek tren yolunun Gümüşhane-Tirebolu hattından geçmesi halinde Trabzon'un 7, Giresun'un 8, Gümüşhane'nin 3 ilçesi ile birlikte toplam 18 ilçe bundan yararlanabileceğini belirtti. Demir yolunun Tirebolu'dan geçmesi gerektiğini, bunun ülke ve bölge çıkarları açısından önemli olduğunu savunan Demirci, "Giresun tarihinde ilk defa sivil toplum kuruluşları ortak bir noktada buluştu. Vali, belediye başkanı, milletvekilleri, üniversite rektörü, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları aynı fikirde birleşti." dedi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaşım Anabilim Dalı Başkanı Prof. Fazıl Küçük'le ilgili de değerlendirmede bulunan Demirci, şunları söyledi: "Sayın Küçük doçent iken Tirebolu ilçesinde yaptığı bir açıklamada bu demir yolu hattı için en ideal olanın Gümüşhane - Tirebolu güzergahı demiş. Bu açıklaması Giresun Aksu dergisinde 2005 yılında yayınlanmış. Şimdi Fazıl Küçük profesör oldu, en ideal yol Zigana'dan geçen yoldur diyor. Şimdi ne oldu da en uygun güzergah için Tirebolu değil de Zigana diyor, ne oldu yani o günden bu güne, yoksa coğrafya mı değişti? Bu profesörün önceki söylemi ile şimdiki söylemi birbirini tutmuyor ve böylelikle kendini çürütmüş oluyor." Fizibilite çalışmaları için anlaşılan firmanın proje çalışmaları sonucunda Trabzon-Gümüşhane hat uzunluğunun 108, Gümüşhane -Tirebolu hat uzunluğunun ise 85 kilometre olduğunu bildirdiğini hatırlatan Demirci, sözlerine şöyle devam etti: "Trabzon-Gümüşhane hattında yaklaşık 704 kilometre 17 adet köprü-viyadük, 86,5 kilometre 24 adet tünel yapılırken Gümüşhane-Tirebolu hattında ise yaklaşık 8,8 kilometre 32 adet köprü-viyadük, 56,3 kilometre 59 adet tünel yapılması öngörülmüştür. Trabzon'un batısında Akçaabat, Düzköy, Çarşıbaşı, Şalpazarı, Beşikdüzü, Tonya, Vakfıkebir ilçeleri ve Trabzon merkezi ayrıca Giresun'a bağlı Eynesil, Görele, Çanakçı, Tirebolu, Güce, Yağlıdere, Doğankent ilçeleri ile Gümüşhane'nin Torul, Kürtün, Özkürtün ilçeleri ile birlikte yaklaşık 18 ilçe istifade edecektir.
Özkürtün 22.12.2011
Demiryolu Çed Toplantısı Gümüşhane'de Yapıldı
Özkan, Gümüşhane kent merkezinde tren yolunun geçmesinin planlandığı yerin Mezire bölgesi olarak bilinen karşı yamaçtan geçeceğini ve Mescitli Köyü'nde hattın 2'ye ayrılacağını, bir hattın yola paralel Özkürtün, Kürtün istikametinden Tirebolu ilçesine, diğer hattın ise Övündü Köyü karşısından Hamsiköy, Maçka ve Trabzon'a ineceğini dile getirdi.
Özkürtün 22.12.2011
Trabzon-Tirebolu-Gümüşhane-Erzincan Demiryolu Hattı Çevresel Etki Değerlendirme Toplantısı
Özkan, şöyle dedi: "Bu demiryolu hattımız, Mescitli, Hamsiköy, Maçka güzergahını takip ederek Trabzon'a varmaktadır. Diğer hat ise Mescitli, Torul, Özkürtün, Kürtün ve Doğankent hattını takip ederek Tirebolu'ya ulaşmaktadır.
Özkürtün 21.12.2011
Şalpazarı'nda Vefat Eden İki Eski Muhtar Toprağa Verildi
72 yaşında vefat eden 10 çocuk babası Gölkiriş Köyü eski Muhtarı İbrahim Güler'i son yolculuğuna uğurlayanlar arasında Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Ak Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı Harun Demirci ve CHP Şalpazarı İlçe Başkanı Gürsel Bektaş da yer aldı.
Özkürtün 7.10.2011
Gümüşhane'de 159 İşçinin Kurumu Değiştirildi
Gümüşhane Belediyesinden 23, Şiran Belediyesinden 34, Kelkit Belediyesinden 14, Torul Belediyesinden 13, Tekke Belediyesinden 7, Köse Belediyesinden 5, Gümüşgöze Belediyesinden 5, Özkürtün Belediyesinden 4, Ünlüpınar Belediyesinden 1, Arzularkabaköy Belediyesinden 4 ve Özel İdare Genel Sekreterliği'nden 49 olmak üzere toplam 159 işçi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü gibi kurumlarda görevlendirildi.
Özkürtün 21.9.2011
Gümüşhane'de Kaçak Yapılaşma İddiası
Alınan bilgiye göre, güvenlik güçlerince yapılan denetimlerde, merkeze bağlı Çorak Köyü Alaçayır Yaylası'nda K.A'nın, Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün beldesi Oğuz Yaylası'nda ise H.
Özkürtün 16.9.2011
Gümüşhane'de Hes İnşaatlarında Kaza: 1 Ölü, 1 Yaralı
İlk kaza, Özkürtün Beldesi Süme Mahallesi'ndeki Hidroelektrik Santrali (HES) inşaatında meydana geldi.
Özkürtün 15.9.2011
Hes İnşaatında İşçi Uçuruma Düşerek Öldü
Gümüşhane'nin Kürtün İlçesi'nde yapımı devam hidroelektrik santrali (HES) inşaatında uçuruma yuvarlanan 45 yaşındaki Recep Baygut hayatını kaybetti. Olay, Özkürtün Beldesi Süme Mahallesi'nde yapımı devam eden Süme Fındık 2 HES inşaatında saat 09.
Özkürtün 15.9.2011
Hes İnşaatında Çalışan İşçi Uçuruma Düştü
Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde HES inşaatında çalışan işçi, uçuruma düşmesi sonucu öldü. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Özkürtün beldesinde özel bir firma tarafından yapımı sürdürülen Hidroelektrik Santrali (HES) inşaatında çalışan Recep Bayğut (45), çalıştığı iş makinesinin kendisini savurması sonucu 22 metrelik uçuruma yuvarlandı.
Özkürtün 15.9.2011
Kürtün Kaymakamı Engin'e Veda Yemeği Verildi
Son vali yardımcıları ve kaymakamlar kararnamesi ile Diyarbakır Vali Yardımcılığı görevine atanan Kürtün Kaymakamı Zafer Engin'e veda yemeği verildi. Uluköy Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda verilen veda yemeğine, Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Torul Cumhuriyet Savcısı Hazım Aslancı, kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.
Özkürtün 8.8.2011
Bin 800 Rakımlı Yaylada Üstü Açık Cami
Gümüşhane ve Trabzon il sınırında yer alan bin 800 rakımlı Kadırga Yaylası'ndaki Kadırga Açık Camisi'nde, yüzyıllardır binlerce insan açık havada ibadet ediyor.
Özkürtün 4.8.2011
Kürtün'de İş Yeri Yandı
Kürtün ilçesinde çıkan yangında bir iş yeri tamamen yandı. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Özkürtün beldesinde Bayram Düzgün'e ait iş yerinde elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangında, içerisinde mini market, lokanta ve çay ocağı bulunan iş yeri tamamen yandı.
Özkürtün 18.7.2011
Gümüşhane'de Sigara Kaçakçılığı İddiası
Gümüşhane'de sigara kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla bir kişi yakalandı. Alınan bilgiye göre, jandarma ekipleri tarafından Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün Beldesi Kadırga Yayla Şenlikleri'nde kurulan halk pazarında Y.
Özkürtün 15.7.2011
Geleneksel Kadırga Otçu Şenliği Yapıldı
Geleneksel Kadırga Otçu Şenliği gerçekleştirildi. Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde bulunan ve Trabzon'a da sınırı olan Kadırga Yaylası'nda geleneksel olarak düzenlenen şenliğe, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk, Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Geyikli Belediye Başkanı Muzaffer Türkmen, çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.
Özkürtün 11.7.2011
Kadırga Otçu Şenliği, 15 Temmuz'da Yapılacak
Kadırga Otçu Şenliği, 15 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilecek. Kadırga Otçu Şenliği öncesinde Şalpazarı Belediye Başkanlığında düzenlenen toplantıya Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Geyikli Belediye Başkanı Muzaffer Türkmen, İstanbul'daki Şalpazarı Dernekler Federasyonu Başkanı Muzaffer Bayraktar, Kadırga Derneği Başkanı Mahmut Uzun ile bazı muhtarlar katıldı.
Özkürtün 22.6.2011
"Kadırga Otçu Şenliği" 15 Temmuz'da Yapılacak
Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz başkanlığında şenliğin organizasyonuna ilişkin düzenlenen toplantıya, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Demirbaş, çok sayıda muhtar ve köy temsilcisi katıldı. Cengiz, muhtarların Kadırga Şenliği'nin yapılmasını istedikleri tarihlere ilişkin görüşlerini aldı. Toplantı sonunda Kadırga Şenliği'nin, Kadırga Otçu Şenliği adı altında 15 Temmuz Cuma günü yapılması kararlaştırıldı. Cengiz, şenlik organizasyonu için Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut ile görüşeceklerini ve birlikte hareket edeceklerini kaydetti.
Özkürtün 1.6.2011
Kürtün'de Hastane Temeli Atıldı
Gümüşhane valisi Enver Salihoğlu, Kürtün ilçesinin modern ve çağa uygun bir hastaneye kavuşacağını söyledi. Sağlık Bakanlığınca Kürtün ilçesine yapılacak hastanenin temel atma törenine vali Salihoğlu'nun yanı sıra, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, Kürtün Kaymakamı Zafer Engin, Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat, Gümüşhane İl Sağlık Müdürü Metin Öztürk, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut ve çok sayıda davetli katıldı.
Özkürtün 27.5.2011
Kürtün'de Otomobil Bariyere Çarptı: 5 Yaralı
Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde otomobilin bariyere çarpması sonucu 5 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Gümüşhane-Tirebolu karayolunun Özkürtün beldesi Karaçukur Mahallesi mevkisinde İsmet Özkaya yönetimindeki 52 ET 191 plakalı otomobil, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarptı.
Özkürtün 13.5.2011
Vali Salihoğlu Ağaçlandırma Çalışmalarını İnceledi
Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu Torul Orman İşletme Müdürlüğünün Özkürtün orman deposunda fidan üretimi çalışmalarını yerinde inceledi.
Özkürtün 12.5.2011
Vali Salihoğlu'nun İncelemeleri
Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Torul'un Kirazlık ve Kürtün'un Karaçukur köylerinde ormana zarar veren böceklere karşı yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Vali Salihoğlu, Kürtün Kaymakamı Zafer Engin ve Orman İşletme Müdürü Ozan Aydın ile birlikte Torul Orman İşletme Müdürlüğünün Özkürtün orman deposundaki fidan üretim çalışmaları ile Torul'un Kirazlık ve Kürtün'un Karaçukur köylerinde ormana zarar veren böceklere karşı biyoteknik ve mekanik ilaçlarla yürütülen mücadele çalışmalarını yerinde inceledi.
Özkürtün 27.4.2011
Gümüşhane'de Heyelan
Gümüşhane-Tirebolu karayolunda meydana gelen heyelan nedeniyle yolda ulaşım tek şeritten sağlanıyor. Karayolunun 58. kilometresindeki Özkürtün beldesi mevkisinde yamaçtan yuvarlanan kaya parçalarının yola düşmesi sonucu bir süre ulaşıma kapanan karayolunda ulaşım tek şeritten sağlanıyor.
Özkürtün 18.4.2011
Kürtün'de Hırsızlıklar
Kürtün'de iki iş yeri ve bir otomobilden sigara ve bir miktar para çalındı. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Özkürtün beldesi Cayra mevkisinde, M.
Özkürtün 17.4.2011
On Yıldır Barakada Yaşıyor
Gümüşhane'nin Özkürtün beldesi Sümekale Mahallesi'nde 2002'de yangında evini kaybeden Süleyman Çakmak (85) on yıldır derme çatma bir barakada yaşam mücadelesi veriyor.
Özkürtün 11.4.2011
Kürtün'de Mazot Hırsızlığı
Kürtün'de bir kamyonun deposundan mazot çalındı. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Özkürtün beldesi Karaçukur Mahallesi'nde, H.
Özkürtün 4.4.2011
Kürtün'de Mazot Hırsızlığı
Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Özkürtün beldesi Karaçukur Mahallesi'nde, yol kenarında park halindeki bir şirkete ait iş makinesinin deposundan, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce 150 litre mazot çalındı.
Özkürtün 12.3.2011
Gümüşhane'de Heyelan
Öte yandan, karayolunun ulaşıma kapanmasıyla Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi ile merkeze bağlı Özkürtün beldesine ulaşım sağlanamıyor.
Özkürtün 11.3.2011
Gümüşhane'de Turizm Çalışmaları
Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Doğu Karadeniz Master Planı kapsamında yapılan çalışmalar ile Gümüşhane'de turizmi şaha kaldırmayı amaçladıklarını belirterek, "Alucra sınırından Kürtün- Özkürtün- Kadırga- Zigana- Çakırköy güzergahı, diğer taraftan Şiran Çakırkaya, Tomara, Kelkit Satala yolu ,Torul Köstere, Sarıçicek, Yağmurdere, Santa güzergahından oluşacak toplamda 150 kilometre civarında olması tahmin edilen turizm yol ağı için ilimize 1 milyon ön ödenek gönderilmiş ve yolların proje çalışmaları başlatıldı" dedi.
Özkürtün 28.2.2011
Ümüşhane Basınında Bugün
GÜMÜŞKENT: "Harşit Çayı'na çöp atmayan ahirete yaralı gidiyor" Gümüşhane-Bayburt sınırındaki Vauk Dağı'ndan doğan, Gümüşhane il merkezi, Torul, Özkürtün, Kürtün ilçeleri ile Giresun'un Doğankent ilçesini geçerek Tirebolu'dan Karadeniz'e dökülen 142 kilometre uzunluğundaki Harşit Çayı'nda, çoğunluğu evsel atıklardan kaynaklı kirliliğin önüne, valilikçe yürütülen projeler ve toplumsal bilinçlenme çalışmalarına rağmen geçilemiyor.
Özkürtün 28.1.2011
Ahmet Gündoğdu'nun Acı Günü
Kürtün ilçesine bağlı Söğüteli köyü camisindeki törene, Gündoğdu'nun oğlu Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, yakınları, Kürtün Kaymakamı Zafer Engin, Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut ile vatandaşlar katıldı.
Özkürtün 20.1.2011
Kürtün'de 8 Aileye Ev Yapıldı, 4 Aile İçin Ev İnşaatı Sürüyor
Engin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, barınma yardımı kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığı ile Başbakanlık Sosyal Yardımlaşmayı Teşvik Fonu'ndan 12 aile için ödenek talebinde bulunduklarını belirterek, 'Gelen ödenekle ilçemize bağlı Kuşluk, Kırgeriş, Demirciler ve Üçtaş köylerinden birer, Elceğiz, Günyüzü ve Kızılot köylerinden ikişer ve Özkürtün beldesi Süme Mahallesi'nde ve Aşağı Uluköy Mahallesi'nden birer olmak üzere toplam 12 aile için ev yapımına başladık.
Şu an buradasınız: Özkürtün Haberleri | Özkürtün Haber - Haberler - Sayfa 5 - Özkürtün haberleri, son dakika özkürtün haber ve gelişmeleri burada. Bayburt'un Asırlık Hayali İpek Demiryolu Konferansı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.8.2020 04:01:26. #1.15#
title