Özhan Canaydın'ın Sağlık Durumu

Acıbadem Sağlık Grubu Tıbbi Direktörü ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Metin Çakmakçı, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın Rutin Yıllık Sağlık Taraması Sırasında Pankreasında Henüz Niteliği Bilinmeyen Bir Kitle Saptandığını, Kitlenin Cerrahi Bir Girişimle Çıkartılması Gereğinin Kendisiyle Gözden Geçirildiğini Açıkladı.

Özhan Canaydın'ın Sağlık Durumu

Acıbadem Sağlık Grubu Tıbbi Direktörü ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Metin Çakmakçı, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın rutin yıllık sağlık taraması sırasında pankreasında henüz niteliği bilinmeyen bir kitle saptandığını, kitlenin cerrahi bir girişimle çıkartılması gereğinin kendisiyle gözden geçirildiğini açıkladı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın sağlık durumu ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Acıbadem Sağlık Grubu Tıbbi Direktörü ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Metin Çakmakçı, "Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın herhangi bir yakınması yok iken 11 Eylül tarihinde Acıbadem Hastanesi'nde yapılmış olan rutin yıllık sağlık taraması sırasında radyolojik olarak pankreasında henüz niteliği bilinmeyen bir kitle saptanmıştır. Bu bulguya yönelik olarak ayrıntılı tetkiklerin yapılması planlanmış,

henüz tedavi için bir girişimde bulunulmamıştır. Bununla birlikte bu tür bir kitlenin cerrahi bir girişimle çıkartılması gereği kendisiyle gözden geçirilmiştir" denildi.

(İY-İY-OK-S)