Özgürlük Haberleri

Özgürlük haber, Özgürlük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özgürlük - 14.07.2021
Fransa'da aşı karşıtları iş makinelerini ateşe verdi
- Fransa'da aşı karşıtları iş makinelerini ateşe verdi PARİS - Fransa genelinde binlerce aşı karşıtı, sağlık kartının kullanımı ve sağlık çalışanlarının zorunlu aşılanmasına karşı protestolar sırasında iş makinelerini ve çöp konteynerlerini ateşe verdi. Fransa genelinde binlerce aşı karşıtı, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un sağlık kartı ve sağlık çalışanlarının zorunlu aşılanması yönündeki açıklamalarının ardından başta başkent Paris olmak üzere, Perpignan, Marsilya, Montpellier, Annecy ve Rouen şehirlerinde sokağa indi. Protestocular, sık sık "Özgürlük" ve "Macron istifa" sloganları atarken, gösterilere Sarı Yeleklilerinde destek verdiği görüldü.
Özgürlük - 14.07.2021
AK Parti'li Kırkpınar: "Terör örgütüne can suyu olmak için hızlı şekilde ilerleyen bir CHP var"
İzmir'de HDP'nin düzenlediği mitinge CHP'li teşkilat mensuplarının ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katıldığını anımsatan Kırkpınar şunları kaydetti: "Bu mitingde ne konuşuldu, neler dile getirildi? Bu mitingde sözde PKK lideri Öcalan'a özgürlük ve tecridinin kaldırılması istendi.
Özgürlük - 14.07.2021
Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Öztürk'ten 15 Temmuz mesajı Açıklaması
Bu dizelerin 15 Temmuz'un ve Türk milletinin ruhunu yansıttığını dile getiren Öztürk, "15 Temmuz'u Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletinin, sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kendi hürriyetine, demokrasisine, kişisel özgürlüklerine ve seçilmiş hükümetine sahip çıkması olarak özetleyebiliriz.
Özgürlük - 14.07.2021
"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" paneli
Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, "15 Temmuz, bu milletin kendisine karşı kurulan tuzağı o gece yok etmesi ve özgürlüklerimize dışarıdan düzenlenen bir darbeye karşı direnişin sembolüdür.
Özgürlük - 14.07.2021
Son dakika haberi! Karabağ'da özgürlük savaşının fitilini ateşleyen Tovuz şehitleri, ölümlerinin 1. yılında anılıyor
Son dakika haber... Azerbaycan halkı, Ermenistan'ın saldırılarında hayatını kaybeden Tovuz şehitleri Tümgeneral Polat Haşimov ve silah arkadaşlarını, şehadetlerinin 1. yılında unutmadı.
Özgürlük - 14.07.2021
TBB Başkanı Fatma Şahin'den 15 Temmuz mesajı Açıklaması
Demokrasi nöbetleriyle başlayan, tarihi Yenikapı Mitingi ile ete kemiğe bürünen bu dayanışma ikliminin başta terör ve vesayetle mücadele olmak üzere Türkiye'yi tüm cephelerde daha da güçlendirdiğine dikkati çeken Şahin, şöyle devam etti: "Çünkü tarih bir milletin sadece geçmişi değil, istikbalinin de pusulasıdır. Biz geçmişimize bakınca sadece ibret almayız, aynı zamanda kuvvet, cesaret ve ilham alarak kendi pusulamızı oluştururuz. Bu necip millet, ülkesine yönelik işgal girişimine büyük bir direniş göstererek Mehmet Akif Ersoy'un 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın' duasının gereğini yapmıştır. Bizler özgürlük ve bağımsızlığa aşık milletin evlatlarıyız.
Özgürlük - 14.07.2021
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Yıldırım, "Hak, hukuk, adalet, liyakat ve eşitlik kavramlarına her zamankinden daha fazla sahip çıkmalı, sıkı sıkı sarılmalıyız. Demokrasiyi daha iyi işleterek, şeffaflığı tüm kurumlarımıza yerleştirerek, özgürlükçü ve hesap verebilir bir anlayışla geleceğimizi daha sağlam temeller üzerine kurabilir, çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakabiliriz.
Özgürlük - 14.07.2021
İzmir'de Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'inci yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47 yıl dönümü ve 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kapsamında İzmir Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi.
Özgürlük - 14.07.2021
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Temel hak ve özgürlük alanlarında her kesimin sıkıntılarını ortadan kaldıran en önemli kazanımların yine bu dönemde elde edildiğini belirten Erdoğan, "Geride kalan 19 yılın sonunda, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmelerle ülkemizin geldiği siyasi ve ekonomik seviye göstermiştir ki, Türkiye'nin bugünü gibi geleceğini de inşa edebilecek yegane siyasi yapı yine burasıdır.
Özgürlük - 14.07.2021
Terör suçlarından haklarında işlem yapılan avukatlara hususi pasaport verilmemesi Anayasa'ya uygun bulundu
İptal isteminde, bu durumdaki kişiler pasaport almak istediğinde İçişleri Bakanlığına takdir yetkisi tanınarak, seyahat özgürlüklerinin kısıtlandığının savunulduğuna yer verilen kararda, Anayasa'ya göre kişilerin yurt dışına seyahat özgürlüğü bulunduğu ve bunun ancak kişi hakkındaki soruşturma ya da kovuşturma nedeniyle hakim tarafından kısıtlanabileceği aktarıldı.
Özgürlük - 14.07.2021
Hain darbe girişiminin 5. yılında iş dünyasından "milli birlik ve beraberlik" mesajı: (2)
Bu kapsamda darbe girişiminin beşinci yılını geride bırakırken, demokrasi, özgürlükler, hukuk devleti, adalet ve refah boyutlarında ülkemizi en yüksek standartlara kavuşturmak toplumumuza karşı en önemli sorumluluğumuzdur.
Özgürlük - 14.07.2021
Mahkemeden "PKK'nın propagandasına dönüşen faaliyetler siyasi parti çalışması değildir" vurgusu
"Belediye bütçesinden teröristlerin ailelerine yardımda bulunmuş" Kararda, siyasi partilerin anayasada vurgulandığı gibi demokratik siyasi hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğuna yer verilerek, demokrasilerde, özgürlüklerle doğrudan ilişkili olan ve yüksek meşruiyete sahip bulunan siyasi partilere üye olma ve siyasi faaliyette bulunma özgürlüğünün, başka özgürlükler gibi terör örgütlerince kötüye kullanılmak istenebileceğinin açık olduğu vurgulandı.
Özgürlük - 14.07.2021
AB Terörle Mücadele Koordinatörü Gilles de Kerchove, YPG'ye katılan Avrupalılarla ilgili uyarıda bulundu Açıklaması
Gilles de Kerchove tarafından hazırlanan ve AB üyesi ülkelerin delegasyonlarına gönderilen "Sol ve Anarşist Aşırıcılık ve Terörizmle Mücadele için AB Eylemi" başlıklı iç tartışma belgesi, AB'de sivil özgürlük konularını takip eden kar amacı gütmeyen "Statewatch" isimli kuruluş tarafından yayımlandı.
Özgürlük - 14.07.2021
Küba'da hükümet karşıtı protestolara katılan göstericilerden biri hayatını kaybetti
Küba'da hükümet karşıtı gösteriler Küba'da hafta sonu binlerce kişi, düzenledikleri gösterilerde, ülkede kötüleşen ekonomik şartları protesto edip hükümetten özgürlük istemişti.
Özgürlük - 13.07.2021
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Van'da
Kadın kooperatiflerin her zaman yanında olduklarını aktaran Bakan Yanık, şunları söyledi: "Kadınların ekonomiye katılımını, kadın istihdamının artmasını önemsiyoruz. Günümüzde bir ülkenin gelişmişlik düzeyi sadece ekonomik göstergelerle değil, aynı zamanda toplumun sosyal ve kültürel yapısı ile, insani gelişme ölçütleriyle birlikte değerlendiriliyor. Ülkelerin kalkınmışlık düzeyine baktığımızda gelişmiş her ekonomide kadın-erkek emeğini birlikte görmek mümkündür. Özellikle, kadınların ekonomik yaşama katılmaları öz güvenlerinin artmasını sağlamakta ve kadınlarımızı güçlendirmektedir. Güçlü ve kendine daha fazla güvenen kadın, mutlu çocuk, huzurlu bir aile ve ayakları yere sağlam basan bir nesil demektir. " Kooperatifçiliğin hem istihdamı artırma hem de aile hayatıyla iş uyumunu sağlamada özel bir misyonu yerine getirdiğine dikkat çeken Bakan Yanık, bu sayede kadınların gündelik hayatlarından taviz vermeden, ailelerini de işin içine katarak ekonomik değerler üretebildiklerini vurguladı. Bu yönüyle kooperatiflerin çalışma hayatını geliştirirken beşeri sermaye olan insanı da ön plana çıkardığını ifade eden Bakan Yanık, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Birlikten kuvvet doğar gerçeğinin somutlaştırıldığı bu gibi sistemlerde tek başımıza hayata geçiremeyeceğimiz bir projeyi el birliğiyle kooperatifler üzerinden hayata geçirebiliriz. Üretim ve pazarlama için gerekli olan finans kaynağına daha kolay erişebiliriz. Nitekim kooperatiflerin yaptığı da tam olarak budur. Ülkemizde, özellikle iletişim imkanlarının artması ve teknolojik gelişmelerin yaşanmasıyla kadın eliyle yükselen ticari girişimler açısından da imkanlar artmıştır. Bu imkanların değerlendirilmesinde kadın kooperatifçiliği öncü bir rol oynamaktadır. " Bakan Yanık, 2002'den bu yana Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine maddi yatırımların yanında kişisel hak ve özgürlüklerin genişletilmesi konusunda da irade gösterdiklerini söyledi.
Özgürlük - 13.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Cinping ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uygur Türklerinin Çin'in eşit vatandaşları olarak refah, özgürlük ve huzur içinde yaşamalarının Türkiye açısından önemine dikkat çekerek, Türkiye'nin Çin'in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne olan saygısını dile getirdi.
Özgürlük - 13.07.2021
Erdoğan, Uygur Türklerinin Çin'in eşit vatandaşları olarak refah, özgürlük ve huzur içinde yaşamalarının Türkiye açısından önemine dikkat çekti.
Erdoğan, Uygur Türklerinin Çin'in eşit vatandaşları olarak refah, özgürlük ve huzur içinde yaşamalarının Türkiye açısından önemine dikkat çekti.
Özgürlük - 13.07.2021
Erdoğan, Çin Devlet Başkanı ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uygur Türklerinin Çin'in eşit vatandaşları olarak refah, özgürlük ve huzur içinde yaşamalarının Türkiye açısından önemine dikkat çekti; Türkiye'nin Çin'in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne olan saygısını dile getirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Özgürlük Haberleri | Özgürlük Haber - Haberler - Sayfa 6 - Özgürlük haberleri, son dakika özgürlük haber ve gelişmeleri burada. Yıldırım: 100 yıl önceki milli ruh, 15 Temmuz'da da kendini göstermiştir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.7.2021 07:34:57. #1.14#

title