Özgürlük Haberleri

Özgürlük haber, Özgürlük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özgürlük - 20.07.2021
İngiliz sterlini, dolar karşısında son 5 ayın en düşük seviyesinde
İngiltere'de normalleşme tarihi olarak duyurulan ve Başbakan Boris Johnson'ın "Özgürlük Günü" diye adlandırdığı 19 Temmuz itibarıyla 1 metre olan sosyal mesafe kuralı ve yasal maske zorunluluğu kaldırıldı.
Özgürlük - 20.07.2021
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kıbrıs Türkü'nün güven ve huzur içinde yaşaması bizim için her şeyden önemlidir
"KIBRIS TÜRK HALKININ BUGÜNÜNÜ DEĞİL, BU GÜZEL ADANIN YARINLARINI DA DÜŞÜNÜYORUZ" Türkiye'deki pek çok belediyenin KKTC'de yürüttükleri projelerle adaya hem tecrübe aktarımında bulunduğunu hem de destek verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: "Halkın günlük hayatına dokunan somut çalışmalarla sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken sadece Kıbrıs Türk halkının bugününü değil, bu güzel adanın yarınlarını da düşünüyoruz. Mesela Anadolu'dan getirdiğimiz su, adanın iklimine ve bilhassa da geleceğine çok önemli katkı sağlayacaktır. Bugün de burada hayata geçirdiğimiz çeşitli projelerimizin açılışlarını ve tanıtımlarını, yapacağımız canlı bağlantılarla sizlerle paylaşmak üzere bir aradayız. Yavuz Çıkarma Plajı, Barış Harekatı'nın ilk deniz çıkarmasının yapıldığı yerdir. Harekatın sembolü Çıkarma Plajı bölgesinde kahraman şehit ve gazilerimiz cansiperane bir mücadele verdi. Bu tarihi zaferin anısına dikilen anıt ve 'Ç. 1974' adını verdiğimiz müze gemi, Kıbrıs Türkü'nün varoluş ve özgürlük mücadelesinin anavatan Türkiye'nin sarsılmaz desteğinin, birlik ve beraberliğimizin, Kıbrıs'a yeniden gelen barış ve huzurun nişanesi olmuştur.
Özgürlük - 20.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Maraş'ta hayat yeniden başlayacaktır
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 47'nci Yıl Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları töreni açılış konuşmasında "Kıbrıs Türk halkını aydınlığa, özgürlüğe ve bağımsızlığa kavuşturan 20 Temmuz 1974 Barış Harekatı'nın 47'nci yıldönümünü bir kez daha büyük bir coşku ve heyecanla kutlarken aynı zamanda mübarek Kurban Bayramı'nın da birinci gününü idrak ediyoruz.
Özgürlük - 20.07.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümünü kutladı
Kurtulmuş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Barış ve Özgürlük Bayramı'nı kutluyorum.
Özgürlük - 20.07.2021
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümünü kutladı
Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kıbrıs Türkü'nü özgürlüğe kavuşturan, barışın ve milli dayanışmanın simgesi Barış ve Özgürlük Bayramı'nı kutluyorum.
Özgürlük - 20.07.2021
Türkiye, ilk çok partili demokrasi sınavını 21 Temmuz 1946 seçimlerinde verdi
Avrupa'da özgürlük rüzgarları İkinci Dünya Savaşı sonrası Avrupa'da demokratik olmayan yönetimler yıkılmış, özgürlük ve demokrasi gibi kavramlar önem kazanmaya başlamıştı.
Özgürlük - 20.07.2021
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan, "20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı" töreninde konuştu: (1)
Son dakika haberi... Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kıbrıs Türk halkının kanıyla, canıyla, şehitlerinin fedakarlığıyla kurduğu devletten vazgeçmesini istiyorlar.
Özgürlük - 20.07.2021
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı töreninde yaptığı açıklamada, "Biz haklıyız, haklı olduğumuz için de...
Son dakika gelişmesine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı töreninde yaptığı açıklamada, "Biz haklıyız, haklı olduğumuz için de sonuna kadar hakkımızı savunacağız. Bunların hak ve özgürlük söylemleri sadece işlerine yaradığı takdirde geçerlidir" dedi.
Özgürlük - 20.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazı sonrası soruları yanıtladı Açıklaması
KKTC'ye Türkiye'nin geniş katılımlı bir heyetle geldiği hatırlatılarak "Bir kişi dikkatleri çekti, Oğuzhan Asiltürk. Buradan almamız gereken bir mesaj var mı? Önümüzdeki süreçte heyetinizle farklı farklı isimler de gelir mi?" sorusuna Erdoğan şu karşılığı verdi: "Gelmesinden hiç şüpheniz olması. Oğuzhan Bey tabii Kıbrıs Barış Harekatı'nın yapıldığı dönemde Erbakan Hoca'mızın en yakın çalışma arkadaşıydı ve o dönemde bu Kıbrıs Barış Harekatı'nda o da üst düzey görev almış olan siyasilerdendi. Bu ziyareti yaparken biz de Oğuzhan Asiltürk Bey'i aramıza, kafilemize katalım dedik. Bunun yanında yine Hoca'mızın mahdumunu da buraya davet edelim dedik. Aynı şekilde yine o dönemin siyasi hareketi olarak, yani o koalisyonun içinde Erbakan Hoca'mızla beraber bulunan kadrodan Temel Bey'i de davet ettik. Yani bu davetleri yaparken hep birlikteliği, beraberliği sağlayarak burada olalım istedik. Nitekim Demokratik Sol Parti'nin şu andaki Genel Başkanını da aramıza aldık. Çünkü merhum Ecevit'in o da şu andaki makamında bulunduğu için o da bizimle beraber. Derdimiz bütün bu birlikteliği sağlamak, bu birlikteliği çok daha güçlü hale getirmek ve bundan sonraki süreçte de biliyorsunuz artık biz 'Kuzey-Güney' de demek istemiyoruz, artık 'Kıbrıs Türkü' diyoruz olaya böyle bakıyoruz, bundan sonra da böyle devam ettireceğiz." KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Bir millet, üç devlet, iş oraya doğru gidiyor diye düşünüyorum" Basın mensuplarının, Azerbaycan KKTC ilişkilerine ilişkin sorusu üzerine KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, şunları söyledi: "Azerbaycan bizim kardeş ülkemiz çünkü netice itibarıyla Türkiye Cumhuriyeti ile olan ilişkileri bizim kardeşlik bağlarımız... Biz heyetle de görüştük, onlardan da aynı şekilde çok büyük sıcak ilgi ve alaka gördük. Onların kalbinde ve gönlünde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'yle ilişkilerini geliştirmek var. Esas itibarıyla böyle önemli bir heyetin milletvekillerinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin böyle önemli bir gününde, hem Kurban Bayramı'mız hem de 47'nci yılında Barış ve Özgürlük Bayramı'mız, böyle bir kutlu günde bizlerle beraber olmaları esas itibarıyla dünyaya verilen bir mesajdır diye değerlendiriyorum.
Özgürlük - 20.07.2021
GÜNDEM / 20 Temmuz 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'nci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları ile toplu açılış ve temel atma törenlerine katılacak.
Özgürlük - 20.07.2021
Son dakika haberi... Bakan Koca'dan bayram mesajı: Bu bayram diğer 3 bayramdan farklı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından Kurban Bayramı mesajı yayımladı. Bakan Koca, mesajında, koronavirüs gölgesinde yaşanan 3 bayramın buruk geçtiğini hatırlatarak "Buruk, gözümüz gelecekte üç bayram yaşadık. Salgın henüz son bulmamış olsa da bu bayram diğer 3 bayramdan farklı. Artık aşı var. Milyonlarca insan aşı olduk, henüz olmayanlar da peş peşe aşılarını yaptırmaya devam ediyor. Azalan endişeler, kavuştuğumuz özgürlük, uyduğumuz tedbirlerin ve aşının sonucudur" ifadelerini kullandı.
Özgürlük - 20.07.2021
Son dakika haberleri! TİHEK Başkanı Kılıç'tan AB Adalet Divanının başörtüsü kararına tepki Açıklaması
Kararın uluslararası sözleşmelerdeki temel hak ve özgürlüklere aykırı olduğunu belirten Kılıç, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 9'uncu maddesinde düzenlenen din ve vicdan özgürlüğünün, ibadet ve dinsel ritüellerin yerine getirilmesini, dini inancın sembollerinin kullanılmasını ve o dinin bayram ve dinlenme günlerine uyulmasını da kapsadığına dikkati çekti.
Özgürlük - 20.07.2021
Son dakika haberi: Japonya Savunma Bakanı Kişi'den "İngiltere ile stratejik partneriz" vurgusu
Gelen son dakika haberlerine göre Japonya Savunma Bakanı Kişi Nobuo, "Japonya ve İngiltere özgürlük, demokrasi ve hukukun üstünlüğü değerlerini paylaşan iki stratejik partnerdir.
Özgürlük - 20.07.2021
Japonya'dan Küba'ya "vatandaşların istediklerine kulak ver çağrısı"
Küba'da hükümet karşıtı gösteriler Küba'da hafta sonu binlerce kişi, düzenledikleri gösterilerde ülkede kötüleşen ekonomik şartları protesto edip hükümetten özgürlük istemişti.
Özgürlük - 19.07.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 20 Temmuz 2021
6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Lefkoşa'daki Hala Sultan Camisi'nde kılacak. Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'nci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları ile toplu açılış ve temel atma törenlerine katılacak.
Özgürlük - 19.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhuriyet Meclisi Özel Oturumu'nda milletvekillerine hitap etti: (1)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün ve yarın gerçekleştirecekleri programlarla Kıbrıs Türk halkının bayram sevincine ortak olacaklarını, Barış ve Özgürlük Bayramı'nın 47'nci yıl dönümü gururunu birlikte yaşayacaklarını, KKTC'ye kazandırılan eserlerin toplu açılışını yapacaklarını söyledi.
Özgürlük - 19.07.2021
İZMİR VALİSİ SAYIN YAVUZ SELİM KÖŞGER'İN, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'NİN 20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI DOLAYISIYLA YAYIMLADIĞI MESAJ
"Kahraman ordumuzun 20 Temmuz 1974 tarihinde gerçekleştirdiği Kıbrıs Barış Harekatı'nın yıl dönümünü Barış ve Özgürlük Bayramı olarak Kıbrıs'taki Türk soydaşlarımızla birlikte kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.
Özgürlük - 19.07.2021
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümünü kutladı Açıklaması
Önder Aksakal, 500 yıllık Türk yurdu Kıbrıs topraklarını tümüyle Yunanistan'a bağlama hayaliyle soykırıma girişenlere karşı 20 Temmuz 1974 tarihinde başlatılan harekatın, Kıbrıslı soydaşları özgürlüklerine kavuşturduğunu, o dönemde Yunanistan'da yönetimi darbeyle ele geçiren cuntacıları da tasfiye ederek hem Türklere, hem Rumlara hem de Yunanistan halkına barışı getirdiğini vurguladı.
Özgürlük - 19.07.2021
Kabil'deki yabancı misyonlar, Taliban'a ateşkes çağrısında bulundu
Ülkede sivillerin tutuklanması, öldürülmesi, mahkumlara yönelik saldırıların artması, Taliban'ın yeni kontrol ettiği bölgelerde, insan hakları ihlallerini örtbas etmesi, özgürlüklerini kısıtlaması ve medyayı kapatmak için çaba sarf etmesinden kaygılı oldukları vurgulanan bildiride, tarafların en kısa zamanda şiddeti sonlandırılması istendi.
Özgürlük - 19.07.2021
Günlük vaka sayısının 50 bini geçtiği İngiltere'de Kovid-19 kısıtlamaları kaldırıldı
İngiltere'nin normalleşme tarihi olarak duyurulan ve Başbakan Boris Johnson'ın "Özgürlük Günü" diye adlandırdığı 19 Temmuz itibarıyla 1 metre olan sosyal mesafe kuralı ve yasal maske zorunluluğu kaldırıldı.
Özgürlük - 19.07.2021
Son dakika haberi... Şentop: AB Adalet Divanı kararı vahimdir
Meclis Başkanı Şentop, AB Adalet Divanı'nın Müslümanların temel hak ve özgürlüklerini hedef alan başörtüsü kararı hakkında yazılı açıklama yaptı.
Özgürlük - 19.07.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Avrupa Adalet Divanı'nın dini özgürlükleri ihlal eden kararı yanlış bir karardır"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Avrupa Adalet Divanı'nın dini özgürlükleri ihlal eden kararı yanlış bir karardır.
title